Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Dreambox 500hd migalaca dioda na zasilaczu

AW: Dreambox 500hd migalaca dioda na zasilaczu

walcze dalej z moim dreambox500hd clone, az mnie reka swedzi , zeby go wypxxxxx lic przez okno.
do tej pory byl tylko jako pijawka, i bylo ok , teraz zrobilem z niego sewrwer na oscamie i zaczely sie jaja, jak go zalacza nie chce pieron grac, ale o dziwo , inne dekodery , ktöre sa do niego podpiete leca jako pijawki i wszystkie uprawnienia dostaja, a serwer nie leci, dopiero po restarcie oscama zaczyna leciec, ale mi sie czasami jeszcze zacina.Mysle ze to sprawa ustawien, a moze sie myle,
nastepny problem mam z sky de , mam dawce wpisanego w serwer oscam w tym wlasnie dreamboxie, i co sie dzieje, na dreamie-serwerze nie moge odebrac Sky de , a na pijawce podpietym pod ten wlasnie nieszczesliwy serwer, w drugim pokoju ,sky hula az sie geba smieje.
troche dziwne serwer nic , pijawa leci, . na wszelki wypadek wykasowalem wszystko z dvbapi, serwices, srvid.
Conf wyglada tak

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen Inhalt sichtbar zu machen!
 
Zuletzt bearbeitet von einem Moderator:
AW: Dreambox 500hd migalaca dioda na zasilaczu

chyba nie dekoder trzeba wywalic przez okno, a mnie powinien ktos walnac mlotkiem w glowa,, jezeli chodzi o serwer , mialem zle atrybutty, do tej pory nie wiem , jakie powinny byc , ale ustawilem na 755 w cfg, user usw, jeszcze nie jest tak jak powinno, dojde do tego , tylko musze czytac

Jezeli chodzi o premiere , to mam watpliwosci , co jest grane, jak zalacze serwer na oscamie , sky.de nie chce leciec, od czasu do czasu cos wskoczy i stanie, a jak ten serwer przelacze na ccaaam , jak nowonarodzony, premiera hula , bez zaciec . , Cuda, a moze tylko jest cos w oscamie dvbapi i innych jest zle ustawione.?

Moze ktos popatrzec na moje ustawienia, bo wzialem je z nboxa i tylko zmienilem boxtype na dreambox, moze tu jest jakis Fehler?
 
AW: Dreambox 500hd migalaca dioda na zasilaczu

mam dalej ten sam problem, sky.de na ccaam leci, a na oscamie dlugo trzeba czekac zeby cos lecialo,
reszta(polskie ) leci bezproblemowo i szybkie przelaczanie, nawet po wykasowaniu : services, dvbapi,provid,srvid.

zaczynam teraz od nowa , na poczatek dvbapi. A moze trzeba gdies indziej zaczac?

moja karte w czytniku jest TNK 0B01,
dostaje karty NC+, Polsat,TNK, Sky.de i jakies 500 .
Czy takie ustawienie dvbapi jest ok?

P: 1803:000000
P: 0100:000068
P: 0100:000065
P: 0B01:000000
P: 0500:032A00
P: 1803:007001
P: 098C:000000

na tym wpisie polskie hulaja, 500 leci , a sky z oporami.
dostaje 3 karty Sky.de z pierwszej reki , wiec to nie jest przyczyna, zreszta na ccaam Sky lata bez problemowo

jak powinny wygladac te pozostale? Nie ma w nich zadnego wpisu,
 
AW: Dreambox 500hd migalaca dioda na zasilaczu

mówisz że dostajesz 3 Karty sky.de
są to v14 z caid 098C albo też inne, 09C4 albo 1702

pokaż log z OScama jak przełączasz na sky.de,
 
AW: Dreambox 500hd migalaca dioda na zasilaczu

chcialbym wszystkim co mi pomogli w ustawieniu boxa podziekowac, oscam ccaam hula, ale jak juz pisalem ze sky mam problem, log tak pokazuje


Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen Inhalt sichtbar zu machen!
 
Zuletzt bearbeitet von einem Moderator:
AW: Dreambox 500hd migalaca dioda na zasilaczu

pokaz wiekszy kawalek Loga,
jakie Karty dostajesz?
rozne? albo maja te 3 ten sam Caid?
 
AW: Dreambox 500hd migalaca dioda na zasilaczu

ja tu widze 3 karty sky , 1702 , 09c4 , 098c
potem jest 1 KabelDeutschland , 1833
i jedna Kabelkiosk , 09af


  • 2015/08/26 09:38:19 28FCEB51 c (dvbapi) Demuxer 0 ecmpid 0 CAID: 1702 ECM_PID: 171C PROVID: 000000
  • 2015/08/26 09:38:19 28FCEB51 c (dvbapi) Demuxer 0 ecmpid 1 CAID: 1833 ECM_PID: 181C PROVID: 000000
  • 2015/08/26 09:38:19 28FCEB51 c (dvbapi) Demuxer 0 ecmpid 2 CAID: 09C4 ECM_PID: 1B1C PROVID: 000000
  • 2015/08/26 09:38:19 28FCEB51 c (dvbapi) Demuxer 0 ecmpid 3 CAID: 09AF ECM_PID: 1F1C PROVID: 000000
  • 2015/08/26 09:38:19 28FCEB51 c (dvbapi) Demuxer 0 ecmpid 4 CAID: 098C ECM_PID: 1A1C PROVID: 000000


jak masz fresery na Sky to na 100% nie som od ciebie , tylko od tego co ci podaje
 
AW: Dreambox 500hd migalaca dioda na zasilaczu

to nie sa Karty, tylko mozliwe Caid do odkodowania kanalu, moim zdaniem
1833 = S02
 
AW: Dreambox 500hd migalaca dioda na zasilaczu

Dzieki, joak na razie to sie u mnie troche ustabilizowalo, sky i inne karty sa ok,duzo czytom na ten temat , ale mam pare pytan , na ktöre nie moge znalzc odpowiedzi, albo moze zle szukom na forach. Dokupilem nowego boxa, VU Zero, mam jeszcze inne , ale postawilech server na Zero, bo 500HD mi chyba nawala, podejrzewam tuner, nieistotne, . Zero, leci jako serwer, nawet dobrze , ale czasami mam problem,
Na oscamie musze go czasami , 1 , 2 razy na dzien restartowac.
Co jest wazne dla mnie , to dvbapi, service, srid albo jak sie to zwie. Co tam trzeba wpisac, mam teraz tnk 0B01, , mam podejrzenie ze w tych ustawieniach moga miec cos zle wklepane. Moge to wkleic , jezeli ktos ma pojecie , jak to mo wygadac w zero
 
AW: Dreambox 500hd migalaca dioda na zasilaczu

oscam.dvbapi potrzebujesz tylko jak masz Receivera jako Server, ale obowiazek to nie jest, bez tez leci, moze tylko byc ze przy przelanczaniu na inny Kanal troch to potrwa niz odpowiedni Caid bedzie znaleziony
oscam.srvid jest tylko po to zeby nazwa Kanalu byla w Logu albo w WebIF widoczna, tez leci bez
oscam.services tez nie sa obowiazkowe, leci takze bez, services uzywa sie tylko jako Filter, zeby Karta nie musiala odpowiadac na to co i tak nie ma w pakiecie, przez to zaklada sie oscam.services zeby to blokowac
 
AW: Dreambox 500hd migalaca dioda na zasilaczu

2 tygodnie zem probowol z ustawieniami w dvbapi i innych, bo myslolech , ze to jest ta przyczyna, ze na ccaamie mi sky grol a na oscamie nie chciol grac, tylko dlugo zalaczal program i przerywol.Oczywiscie na tym samym receiverze i tylko na sky de i oscamie .
inne czyli polskie i xxxx, chodzily bez problemow na oscam i ccaam ., Czyli karty dochodzily,
Teraz wszystko leci, ale mom pytanie ,ze wzgledu na czeste restartowanie oscama
Czy ktos by mi mogl zobaczyc doradzic czy tmoje ustawienia conf, user , server, nadaja sie do vu zero.? DOLACZA PÖZNIEJ, BO PISZE Z TABLETA
 
AW: Dreambox 500hd migalaca dioda na zasilaczu

czy DM albo VU, Receiver je Receiver, w ustawieniach nie musza sie niczym roznic, jedynie przy innych wersjach OScama

ale dolacz twoje, prosza w SPOILERach
jakie Karty Sky wogole dostajesz, to by tyz bylo wazne wiedziec
 
AW: Dreambox 500hd migalaca dioda na zasilaczu

wersja oscama 6018


nie wiem jak sie spojler robi, ale tego nie ma duzo


Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen Inhalt sichtbar zu machen!
 
Zuletzt bearbeitet von einem Moderator:
AW: Dreambox 500hd migalaca dioda na zasilaczu

dzieki za info,
Info z placu boju przeciw mojemu Vu Zero,
wszystko leci, karty, usery , itp, niestety rano po zalaczeniu musialem restarowac boxa.

zanim zaczne z wymiana oscama, prosze o podpowiedz , gdzie znajde w boxie info o wersji oscama, czy mozna zainstalowac nowe wersje oscama bez kasowania starego.
 
Zurück
Oben