Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

DIGI TV - RSA si BK

Sa ai ultimul soft pe 1160.In jtag alegi "Nagra3" si ai bk afisat pe randul unde scrie "Box Keys".Dai "Save Mem" si binul salvat il deschizi cu Hexworkshop sau orice editor hex,acum acolo ai rsa.Atat.
 
AW: Re: DIGI TV - RSA si BK

salve pif,

ai reusit ceva cu hss 5160? am primit si eu o conserva asemanatoare si ma gandeam sa ma apuc de distractie.

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

Jkey.def pt 5160 e acelasi cu 1160 sau difera?

intrebare de baraj: daca cartela gigi n3 nu a fost inca imperecheata cu conserva gigi nu se poate imperechea din prima cu un dm - eventual la care i se adauga din "burta" un RSA si BK in oscam.cfg?
 
AW: Re: AW: Re: DIGI TV - RSA si BK

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

ma refeream la faptul ca, cartela nu a fost activat inca, intr-adevar a fost imperecheata cu receiverul de catre operatorul gigi, insa receiverul zace inca in cutie neatins fara sa fi introdus cineva cartela in el. operatorul gigi a luat seria receiverului si seria cartelei, banuiesc ca din cele doua serii genereaza BK evtl. si RSA problema e cum?
intrebarea mea fireasca era chiar trebuie imperecheata (in sensul de activata) conserva cu cartela gigi si pe urma operata conserva pentru aflarea BK si RSA sau se poate aplica si alt procedeu de activare direct pe dm?
am gasit ceva
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!
in care se explica cum obtii BK din Serial cu calc. din Windows
iar
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!
cineva afirma ca ar exista cazuri care au imperecheat un dm7000 cu un card gigi din prima, avand NewCS instalat

stie cineva in ce softcam merge cartela gigi n3?
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: DIGI TV - RSA si BK

@eban

Daca cartela nu e activata nu merge nici cu recul oficial
Referitor la pct.1 tie iti trebuie si RSA
Iar la pct.2 uitate la data (2005) atunci nu era N3 si multi mai imi spuneau ca merge cartela normal Dm si de fapt luau din key
Cu ce softcam? uitate putin prin forum am mai testat , merge si cu oscam si cu sbox :
Digi-CCcam/Sbox - Digital Eliteboard
 
AW: DIGI TV - RSA si BK

@emil1
mersi pentru raspuns si link

touché: intr-adevar postul e din 2005 si nu era n3
singura chestie pe care incerc sa o inteleg este cum se face activarea si imperecherea cartelei pe receiver si ce rol joaca seriile celor 2 in acest proces?
RSA-ul se pare ca este si pb mea, nu gasesc cum pot sa aflu RSA-ul din seria cartelei
 
Nu doar RSA e problema ci si bk.Nu se pot calcula dupa seria receptorului,nu s-a gasit inca o relatie intre ele.
Cardul fara bk si rsa nu merge in nici un receptor asa cum e.Nu poti trimite catre card un bk si un rsa inventat pentru ca acesta ar trebui criptat cu toate cele necesare,lucru care ar insemna ca stii totul despre sistemul N3 si deci o amarata de imperechere de card ar fi ultima ta problema.:)
 
AW: DIGI TV - RSA si BK

salut!
as avea siu eu nevoie de ceva ajutor pt scoate rsa si bk din un hss 1160!
prima nelamurire pe care o am e cum dezlipesc pinii procesorului de pe palca?,deja cativa dintre ei sau rupt pt ca am polizat prea mult(se vede in poza atasata!)!
Apoi sa ziem ca reusesc sa conectez aparatul cu jtagul si sa scot ceea ce trebuie,ati putea sa imi explicati mai bine ce fac din momentul in care trebuie sa folosesc HexWorkshop,fiind o parte care nu prea am inteleso!
VA MULTUMESC ANTICIPAT!
 
AW: DIGI TV - RSA si BK

Au ,dar ai sapat nu glumä
Am mai vazut la cineva in Ro care a rupt pinii si a reusit vezi ca este si poze
De lipit dezlipit iti trebuie o statie de lipit sau cum ii zice , cu värful subtire
Eu am un Solder Station de la firma TOOLCRAFT si isi face treaba bine
Salveaza binul ala cänd ajungi acolo

Ps: Bine ai venit !!!
 
AW: DIGI TV - RSA si BK

curiozitatea mea e cum dezlipesc acesti pini(nu prea am cunostinte de electronist!)?_am un aparat asemanator bosh_!Aparatul va mai functiona daca nu ii lipesc la loc?multumesc pt primire si ajutor!
 
AW: DIGI TV - RSA si BK

Incearca cu un ac de seringä
Da functioneaza
 
AW: DIGI TV - RSA si BK

ok,mersi mult..o sa incerc,dar mai intai sa fac rost de rez pt jtag!o sa va anunt daca reusesc sau l-am facut praf!
 
Salut si bine v-am gasit aici! Super tare forumul! Am si eu o intrebare, nu exista vreun solvent sau diluant pentru a dizolva rasina aia din jurul procesorului? Ma gandesc ca, candva la momentul aplicarii ei pe pinii procesorului a fost in stare lichida, nu? Ar fi mai comod asa, si ar scadea riscul distrugerii aparatului, prin incercarea de a o indeparta mecanic! La ce foloseste fisierul "jkeysdef" despre care se spune in tutorialul "how to BK&RSA" ca a aparut unul nou, pentru ca acolo nu scrie! :(
Am si eu un abonament digi cu un hyundai 1160 luat in custodie, pe care l-as "opera" ca sa scot bk si rsa pt. a putea folosi cardul intr-un dreambox 800, si vreau sa merg la sigur cand o sa fac operatia pt. a nu risca sa distrug conserva digi!
Si ultima intrebare, cu ce combinatie dintre astea doua, merge mai bine cardul digi galben in dreambox 800: Sbox0046+Cccam213 sau Sbox0047+Cccam213?
Pe dream am imaginea dream-elite cea penultima aparuta! Multumesc frumos
 
Zurück
Oben