Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

DIGI TV - RSA si BK

Re: AW: DIGI TV - RSA si BK

Pun si o imagine cu interiorul STB -ului si pozitionarea com ului
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!


Imaginea este preluata de pe alt site dar este identica cu ce am eu .
 
AW: DIGI TV - RSA si BK

Salut gtdorin

Din päcate nu am avut pe mänä asa ceva deci nu pot sa te ajut la ästa
Dar incearca si ne zici si nouä

numa bine
 
AW: DIGI TV - RSA si BK

banuesc ca trebuie folosit un alt jKeys.def pentru STi5107 ??
 
N-am reusit sa fac nimic, m am umplut de draci ma duc sa fac swap cu un 1160
 
Re: AW: DIGI TV - RSA si BK

Salutare...felicitari pt unul dintre putinele threaduri active, despre extragera
rsa &bk, a receptoarelor hyundai respectiv humax!


Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

Sigur, cei de la boxkey.pl au reusit sa extraga, practic ar trebui sa putem si noi dar ne lipsesc conectiile jtag respectiv def.file, si binenteles, daca este cazul vreo conditionare de pus procul in mod de dump!!! Asta tinand cont de faptul ca pe placa mai exista si un mic jumper vecin cu procul:JC_hmmm:

In rest ramane doar sperata de a avea cardul rosu/albastru in receptorul preferat:emoticon-0113-sleep

O zi buna All!
 
AW: DIGI TV - RSA si BK

Sal @pif

Bine ai venit la noi
Te invitam si pe tine sa iei parte la discutii sa ne dezvaluiesti din experientele tale
Väd cä nu esti sträin de cauza :dance3:

O zi buna si tie
 
AW: DIGI TV - RSA si BK

Mai cunosti si o alta procedurä in afara de clasicul sapat längä procesor ?
 
Nu din pacate, dar "sapatul" nu cred ca e problema de nerezolvat, asazisul tutorial pare sa fie incomplet si sarac in detalii!

Eu sunt 'fericitul' posesor al unui Hyundai hss 5160 cu procesor STi5107, acesta cum stiu multi dintre noi, are com jtag 10pinout! motiv pt care nu prea am dat atentie celorlalte modele, care necesita conectarea direct pe pinii procesorului, dar ceva mi-a captat atentia:

este vb de un Kaon cu acelasi procesor sti5518
 
AW: Re: DIGI TV - RSA si BK

DM 500 HD
Am extras BK RSA.
Cum fac in continuare pentru cccam.
 
Zurück
Oben