Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Xbox 360 + Kinect

ivanz

Newbie
Registriert
8. April 2009
Beiträge
20
Reaktionspunkte
3
Punkte
3
Pozdrav svima. Planiram da kupim Xbox 360+Kinect svojoj cerkici za rodjendan. Nisam upucen u ovim igrackim konzolama pa bih molio za pomoc sta i kako, da li ima neko od nasih ko se razume. Kako idu instalacije tih firmware-a i da li je potrebno nesto da se nadogradi da bi mogao da cita neoriginalne Cd-e.Ima poseban deo na forumu znam ali sam se javio prvo ovde medju svojima.
 
AW: Xbox 360 + Kinect

Kad si vec kod domacih onda evo malo da ti i domaci pomognu.:emoticon-0105-wink: Imas vise mogucnosti ali nijednu nije lako uraditi sam i zato bi preporucio da ti to neko odradi. Ima skoro u svakom gradu neka prodavnica koja prepravlja te boksove. Najjeftinije je da se ubaci novi Chip u DVD i programira se i mozes da stavljas crnjake kao i originale. Chip kosta (npr.

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen Inhalt sichtbar zu machen!
) 50€ + ugradnja

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen Inhalt sichtbar zu machen!
sa programiranjem oko 30€. Druga mogucnost je da se nadogradi jos jedan deo na Boks i mozes da igras igrice direktno sa eksternog HDD ali to kosta malo vise

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen Inhalt sichtbar zu machen!
oko 70€ plus ugradnja oko 30-40€ plus externi HDD sa eSata standardom ali zato nema rezanja DVD-a i brze startuju igrice kao da su instalirane na Xbox. Necu da pravim reklame za ove prodavnice jer nisam kod njih kupovao osim ove zadnje, to je samo radi orijentacije sa cenama. Ima jos mogucnosti ali su ove najpoznatije. Ako se odlucis za prvu soluciju treba ti i poseban
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!
sa posebnim Firmware koji opet kosta oko 30€ ako sam ga programiras ili gotov programiran 50€ i preporucuje se da se rezu samo Verbatim DL DVD radi kompatibilnosti i one kostaju kada se kupi veci paket od 25 komada oko 1€ po komadu. Nadam se da sam ti malo za pocetak pomogao. Pozdrav
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: Xbox 360 + Kinect

E ovo je bilo ko iz topa, hvala na ovako detaljnom odgovoru. Samo planiram da kupim sa 250gb festpaltom, da li to znaci da onda nece trebati externa plata. Zvuci logicno ali za svaki slucaj da pitam, jer kada saberes sve i oduzmes najbolji je treci nacin po meni
 
AW: Xbox 360 + Kinect

Ako se odlucis na zadnju soluciju, onda ti ne treba nikakva interna plata, jer sve ide direktno sa eksterne plate tj. xbox misli da je DVD igrica u DVD-u a brzina je ista kao da je instalirana igrica na internoj plati i zbog toga ti i ne treba interna plata kod Wasabi verzije. Jedan problem ostaje kod zadnje solucije, a to je ako sve igrice drzis na toj plati i stalno se sa nje igras, postoji mogucnost da se pokvari nekada plata i onda vise nema ni igrica. Znam da sve kosta ali svako bi trebao da ima bar jedan HDD za Backup svih stvari tj. u tvom slucaju igrice zatim slike, muzika itd. P.S. Ima jos nekih sitnica koje treba paziti prilikom snimanja i kako pripremiti skinutu igricu ali to ce mo detaljnije kad budes kupio i prepravio boks. Pardon ili po potrebi nekih ovdje.
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: Xbox 360 + Kinect

Dobro evo upravo sam narucio Xbox 360 4gb festplate star oko 2 godine. Kada stigne videcemo dalje.
 
AW: Xbox 360 + Kinect

Koji je boks, jeli stari (Phat) ili novi (Slim) model?
 
AW: Xbox 360 + Kinect

Pre nego sto pocnete skidati igru pogledajte prvo na kome je jeziku. To obicno pise u NFO dodatku da posle dugotrajnog skidanja (za kako koga jer je pretezno 8Gb velicine) nebi bilo iznenadjenja. Igricu odpakujte i prekontrolisite sa ovim programom

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen Inhalt sichtbar zu machen!
. Program skinuti i instalirati a na dnu ove stranice skinite i sve "Self-extracting archives" ili pojedinacno "Individual Video ISO archives", sve ich odpakujte i stavite gdje je instaliran program u ordner koji vec treba da postoji unutra "StealthFiles". Podesavanja za taj program mozete naci svugdje na internetu ili na primjer na Youtube

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen Inhalt sichtbar zu machen!
. Nakon sto program sve to prereseta, mozete da snimate igru ili da je direktno prebacite na HDD ako imate Wasabi ili slicno da se moze igrati sa HDD. Za one sto moraju da snimaju preporucuje se da koriste program za rezanje koji je prodpostaljam mnogima vec poznat a zove se
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!
. Izaberete "Write Image file to disc" pa gore pod "please select a file" izaberete VEOMA VAZNO "nazivigre.dvd" a ne nazivigre.iso jer se u toj .dvd nalaze informacije gdje se deli iso na dva dela radi DubleLayer DVD. Zato pazite kada raspakujete igru da ne ponistite tu malu .dvd Datei. Brzina snimanja je 2,4x i ne preporucuje se brze. Podesavanja za ImgBurn ima svugdje po internetu ili na

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen Inhalt sichtbar zu machen!
. Za rezanje se preporucuju skoro iskljucivo "Verbatim DVD+R Double Layer 8x Speed 8,5 GB" a za rezanje vam treba prepravljeni rezac

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen Inhalt sichtbar zu machen!
kosta oko 50€ a ko se razumije moze da ga kupi normalno ( ali je vazno da je revizija B ) i da stavi sam taj drugi Firmware. Ovdje su ti sto su napravili taj Firmware i pise koji jos rezaci mogu da se koriste i tu je i link gdje se moze skinuti taj Firmware a ima ga svugdje po internetu

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen Inhalt sichtbar zu machen!
. Ja se nadam da nisam nista zaboravio. Pozdrav i puno srece.
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: Xbox 360 + Kinect

* Stigao je Xbox360 pre par dana, i u fazi sam upoznavanja. Sutra stize festplata pa onda cu videti da ubacim Wasabi. Sa njim sam dobio dva diska i na svu nesrecu jedan nece da radi, uvek kaze da ga obrisem krpom a izgledao je kao nov, pa neznam da li je nesto sa citacem u pitanju, ali ne bih rekao posto je Xbox vrlo malo bio koriscen. Drugi(manje interesantan disk) cita, a probao sam i obican cd i njega je procitao.

* Drugo, vidim da moze da se instaliraju App-ovi i ima internet explorer i sva srecan kada ono treba Premium account (mislim da je 7€ mesecno). E reko pravi su ... na svaku sitnicu zele da zarade. Ali sam trazio po netu i nasao da moze preko MCE browsera, pa tek posle sat vremena bezuspesnog pokusaja ukapiram da nece na WIN 7. Tu radi samo VMC browser ali ne mogu da ga nadjem svi linkovi su mrtvi koje sam nasao. Pa ako neko ima ovaj program neka se javi.

* Skinuo sam par igara sa interneta i vidim da si napisao da je potrebno prekontrolisat te igre sa Link ist nicht mehr aktiv. a veliki su fajlovi za skidanje pa cu morati sutra. Interesuje me da li je to obavezno?
 
AW: Xbox 360 + Kinect

Nije moranje da se kontrolise sa ABGX A L I moze biti da ga onaj sto je kopirao igru nije sa tim programom kontrolisao ( sto vecinom rade ali ne bas svi ) i onda mu fali par podataka koji trebaj da budu prepravljeni spram originalne kopije da bi funkcionisalo a posto vidim da hoces u Internet sa time onda bi se jos vise pazio. Pazio iz tog razloga jer bas taj program ti stavlja jos neke dodatne podatke da bi Microsoft mislio da je original igra ali ni to nije 100% sigurno. Prije je bilo kada igras u internetu sa kopiranom igrom i uhvate te onda su ti blokirali interni HDD i dobijas automatski BAN. Sad te samo banuju a to znaci da ti blokiraju tvoj acount i markiraju ti boks sto opet znaci iako napravis pod drugim imenom novi acount odmah si blokiran jer ti jer u boksu marker. Ja uopste ne idem niti sam povezan sa internetom. Ako izadje update onda ga instaliram preko neke novije igre koja odmah i zahtjeva da se instalira najnoviji update jer inace nece da krene. Posto ce kod tebe biti Wasabi onda moras skinuti kod
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!
pa preko njih raditi, jer kada radis update mora ti biti ukljucen original interni DVD (Wasabi ti simulira originalni DVD i prikljucen je izmedju Mainboard i DVD i prebacujes putem prekidaca izmedju simulacije i originala) Kod novih update se treba paziti i ne odmah instalirati jer moze biti da nakon update ne funcionise Wasabi jer treba cekati prvo da izbace novi Firmware za Wasabi koji podrzava taj novi update od boksa pa tek onda staviti update od boksa. Sve u svemu ne bi ti bas preporucio da koristis Internet sa prepravljenim boksom. Moze biti da imas srece pola godine ili godinu dana ali ce vjerovatno kad tad doci taj dan kada ce te ionako banovati. Nakon bana i dalje sve funcionise ali ne moze vise da imas acount niti vise da se igras online. I jos nesto moras se paziti jer kada si online onda obicno hoce automatski da se instalira novi update kada izadje a razlog da ne ide automatski sam vec gore naveo. Pozdrav Kinez
 
AW: Xbox 360 + Kinect

Evo da kazem da sam sredio Xbox pre par nedelja a nisam ovde nista napisao. Nasao sam jedan servis i on je predlozio da je kao najbolje i sa JTAG-HACK/ResetGlitch-Hack odradeo. Mogu da kazem da direktno pokrecem igre sa externe festplate i da funkcionise super za sada. Cena je bila 90€.
 
AW: Xbox 360 + Kinect

A kako je tu situacija za Xbox Live, jer moze da se igra Online ako imas Hack na Xbox (Naravno ako imas original Igru)
 
AW: Xbox 360 + Kinect

Niko jos ne zna po kojim kriterijima prepoznavaju hakovane boksove. Moze biti da se igras i sa crnjacina bez problema godinu dana i da se nista ne desi, a sa druge strane mozda je dovoljno samo sto si hakovao box da bi te banovali. U svakom slucaju do sada je islo tako da banovi idu u odredjeno vreme tj. naprimer 7 dana u Maj-u 2012 i svi koji su u to vreme bili online, banovani su. Samo sto je problem sto niko ne zna u koje vreme se to desava, jedino oni koji su banovani ali dok se to prosiri kroz Internet i dok skuze da je ban a ne neki kvar vec je za puno ljudi kasno i budu isto banovani. To je koliko ja znam. Ja ne idem online i nisam do sada imao potrebe.
 
AW: Xbox 360 + Kinect

Tip mi je dao uputstvo na kome pise da ne idem naravno online. Jer kao posle banovanja ni DivX vise ne mozes da gledas. Neznam da li to veze isto ima sa banovanjem ako imam neki DivX film na HDD?
 
AW: Xbox 360 + Kinect

Za DivX je i meni novo. Za to jos nisam cuo. Posto kod bana samo blokiraju tvoj account kod Xbox live i markiraju ti box da nebi sa njom mogao da otvoris novi account, posto ti vise ne blokiraju pri tome HDD (kao prije) ne vidim razlog zasto nebi radio DivX. Ali kao sto rekoh jos nisam za to cuo i moguce je svasta. Ali evo nesto sto sam malopre nasao na jednoj stranici

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen Inhalt sichtbar zu machen!
Sto na kraju znaci ako je Windows Media Center blokiran onda nema ni Divx.
 
Zurück
Oben