Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Vetëm lajme të reja!

AW: Vetëm lajme të reja!

edhe te une e njejta eshte e mbyllur vetem INFO kur ka edhte e hapur dhe kur fillon filmi mbyllet
 
AW: Vetëm lajme të reja!

une kur e dojshna me i shiku programet shqip ka ora 21 nuk po punojshin thash cka u be mos a prish LNB por kur e lexova se paska eutelsat 16 problem u rehatova pak thash cka u be tash por kur e pash se eurobird 16 punojke atehere thash qe nuk paskem problem me LNB
 
AW: Vetëm lajme të reja!

a punon te ju Tring, Vizion plus se te une jo?!
ka probleme me transmetim se as faqia e internetit nuk punon.
apo prej djeshit ende nuk punon?
 
AW: Vetëm lajme të reja!

Digitalb-Satelit se:
Sateliti W2 16 EAST ka probleme teknike(në hapësirë). Freq 11055, 11094, 11449 dhe 10975 MHz të Digitalb nuk punojnë. Punon vetëm Frekuenca 10719 MHz i cili transmetohet nga një satelit i ri në kuadratin 16 grade Lindje.
Jemi në pritje të rifillimit të transmetimeve satelitore në këtë satelit. Së bashku me Digitalb janë dhe qindra kanale të tjerë që nuk transmetohen. Janë 7 platforma dhe 400 kanale televizivë që transmetojnë në këtë pozicion të orbitës.
Sateliti W2 mbulonte me sinjal Europën, North Africa dhe Middle East. Sateliti W2 është nën kontroll por duhen disa orë për ta kthyer në pozicionin e duhur drejt tokës.
Eutelsat njofton se transmetimet do të rifillojnë për pak orë.
 
AW: Vetëm lajme të reja!

DigitAlbi ka lishuar ne satelitin eurobird edhe nje frec 10758 H 27500 7/8
se ne satelitin w2 16 ka probleme keto kanale:

SuperSport 1,2,3,4,5
TV KLAN
News24
DigiGold
MusicAl
TVSh
KTV
TV21
Kaln Kosova
Ora News
Koha
 
AW: Vetëm lajme të reja!

si po shihet se kanalet ne gjuhen shqipe jane regullu krejt:emoticon-0148-yes:
 
AW: Vetëm lajme të reja!

Te gjithe perveq Klan Kosoves,nje shoke i imi ska problem me nje resciver no name 50.-euro e une smund ta shikoj me dreambox 800 hd......sa nervoz po m ban
 
AW: Vetëm lajme të reja!

Se shpejti fillon transmetimin nje paltform e re staelitore e quajtur IPTV qe do te ket disa kanale shqiptare si :tv21, 21 Popullore , 21 Plus , Klan tv , Vizion plus , Tring Shqip edisa tjera....transmetimi ne fillim do te filloj per regjionin e Amerkies veriore dhe jugore e pastaj edhe ne Evrope.....fundi digitalbit po vije...
 
AW: Vetëm lajme të reja!

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!
tung kodiak,
IPTV ( Internet Protokol Television ) nuk eshte platform satelitore por me ane te Internetit me box si e ka Alice dhe T-Home por edhe Diaspora TV, Tvshqip, dhe Tvalb. Tv Diaspora eshte edhe ne europe mundesh me i shiku
 
AW: Vetëm lajme të reja!

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

Ke te drejte bessat po une kam pa nje reklame javen e kaluar ne TV21 dhe ne te thuhet platforme e re satelitore e quajtur iptv,ndoshta ne fillim ne ameriken veriore dhe jugore do te startohet permes IPTV per te kaluar me von ne evrope permes satelitit.....do ta shohim,me siguri edhe ti do te kesh rastin ta shohesh ket reklame ne tv21 ditet ne vazhdim.
 
AW: Vetëm lajme të reja!

e kam pa edhe une kodiak por une e kam degjuar vetem iptv por jo edhe satelitor ndoshta kan be gabim ato te 21
edit: edhe ne faqen e tv21 eshte kjo informat
 
AW: Vetëm lajme të reja!

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!


Ndoshta e kam ndegjuar une gabim.....mir do bente ta benin ne satelit sepse iptv spagun kush se eshte shum e kushtushme ne krahasim me programet satelitore.....thjesht per faktin se ne satellit ke me qindra kanale tjera pa pages.
 
Zurück
Oben