Digital Eliteboard

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwert bleiben

TV-Kabelle

obama

Ist gelegentlich hier
Registriert
5. November 2008
Beiträge
30
Punkte Reaktionen
0
Përshendetje, shkruje lidhje me TV-Kabelle, a kushe informata se si është e mundër që të shikojsh programet shqipe për mes TV-Kabelle Toksor në Zvicerr dhe Gjermani, me qfar Resiverash a po systemi?

Këtu e kame një shokë ku e ka blejtur një resiver të dhe e përdore pas Saq, për veq me TV-Kabell lokal dhe i punojn programet pa problem si p.sh: RTV 21, KTV, RTK dhe TVSH.

Ka dikushe informata me shume, dhe lutem ndimonaa

Ju pershendes duke ju dëshiruar fat dhe sukseseee
 

trimi10

Ist oft hier
Registriert
27. Mai 2009
Beiträge
158
Punkte Reaktionen
386
AW: TV-Kabelle

Përshendetje, shkruje lidhje me TV-Kabelle, a kushe informata se si është e mundër që të shikojsh programet shqipe për mes TV-Kabelle Toksor në Zvicerr dhe Gjermani, me qfar Resiverash a po systemi?

Këtu e kame një shokë ku e ka blejtur një resiver të dhe e përdore pas Saq, për veq me TV-Kabell lokal dhe i punojn programet pa problem si p.sh: RTV 21, KTV, RTK dhe TVSH.

Ka dikushe informata me shume, dhe lutem ndimonaa

Ju pershendes duke ju dëshiruar fat dhe sukseseeeMirmrama obama

ti maspari pyte at shoki se shka juka novoit per ata pograma shqip
se ktu ne badewütumberg osht e mushme mi pa kta pograma nepermes kablles toksor veq duhet ata te kablles me e lshu kushton diku 8 € edhe ne zvicer mundesh mi shiku kta pograma neper mes kablles edhe atje duhet me e lshu ata te kablles edhe atje osht me pakes sa kushton nuk e di

te pershendes
 
OP
O

obama

Ist gelegentlich hier
Registriert
5. November 2008
Beiträge
30
Punkte Reaktionen
0
AW: TV-Kabelle

Mirmrama obama

ti maspari pyte at shoki se shka juka novoit per ata pograma shqip
se ktu ne badewütumberg osht e mushme mi pa kta pograma nepermes kablles toksor veq duhet ata te kablles me e lshu kushton diku 8 € edhe ne zvicer mundesh mi shiku kta pograma neper mes kablles edhe atje duhet me e lshu ata te kablles edhe atje osht me pakes sa kushton nuk e di

te pershendes


Përshendetje, po une e kame pyete ate shokine por ai nuk din send sepse ai e ka blejtur 500.-CHF nga nje shok i veti Gjerman dhe ai ja ka programuar, por une une e kame nderemend me ja ber nje foto dhe me shikuar se qfar t dhena ka ai resiver...

Sa i perket pageses nuk pagur ai as gje sepse e kame pyete per ate dhe po ashtu e kame provuar a po ben edhe ne TV-Kaber ne banes time dhe ka punuar pa problem, ai shoki qe ja ka shitur dhe ja ka programuar i kishe thane që ky send eshte ilegal dhe une nuk mbaje kur far pergjegjsijeee.

Mire u ndegjovshim Me-Ty
 

Bessat

Moderator
Teammitglied
Registriert
21. November 2008
Beiträge
1.481
Punkte Reaktionen
736
AW: TV-Kabelle

ne cilin kanton banon aj aben be dit shiko
Bitte, Anmelden oder Registrieren um URL-Inhalte anzeigen!

i ke kanale cka transmetojn ne zvicer
 
Zuletzt bearbeitet:

trimi10

Ist oft hier
Registriert
27. Mai 2009
Beiträge
158
Punkte Reaktionen
386
AW: TV-Kabelle

Përshendetje, po une e kame pyete ate shokine por ai nuk din send sepse ai e ka blejtur 500.-CHF nga nje shok i veti Gjerman dhe ai ja ka programuar, por une une e kame nderemend me ja ber nje foto dhe me shikuar se qfar t dhena ka ai resiver...

Sa i perket pageses nuk pagur ai as gje sepse e kame pyete per ate dhe po ashtu e kame provuar a po ben edhe ne TV-Kaber ne banes time dhe ka punuar pa problem, ai shoki qe ja ka shitur dhe ja ka programuar i kishe thane që ky send eshte ilegal dhe une nuk mbaje kur far pergjegjsijeee.

Mire u ndegjovshim Me-Ty


pershendetje obama


a jeton ti ne zvicer apo ne gjermani
edhe a e ki pervu ti ne zvicer apo ne gjermani se sa e di une ne gjermani nuk ka pograma kabelsor shqip po vetem rrethina e stuttgatit i ka
e ne zvicer jon te gjith pogramat shqip nepermes kablles
e aty ndosht bon ajo reziv


mir u degjofshim
 

009

Hacker
Registriert
26. Januar 2009
Beiträge
390
Punkte Reaktionen
25
AW: TV-Kabelle

pershendetje sa i perket ketij resiveri PREMIUM Q 251 nuk mendoj se mund ti hap kanalet.kabllor por pyte at shokun tend ne zvicerr ta trgon realitetin se ne zvicerr kanalet shqiptare RTV 21 dhe KOHA VIZION paguhen 20 franga ne muaj.nuk ma mer mendja se me premium Q 251 mundesh mi hap kto kanale.ja ku eke resiverin per te cilin behet fjal .
Bitte, Anmelden oder Registrieren um URL-Inhalte anzeigen!
 
OP
O

obama

Ist gelegentlich hier
Registriert
5. November 2008
Beiträge
30
Punkte Reaktionen
0
AW: TV-Kabelle

persh!
Ky reciver po thojn se ika mundesit per te marr signalin neper mes sistemit kablovik,natyrisht n`zezen!Description:
Internet connection over network cable
technical data:
4000 Programmable Channels Memory (FTA/CI)
8000 Programmable Channels Memory (PVR)
Ethernet ready! (Option)
8 Favorite List with 128 Channels in each list
8 Events ON/OFF Timer (For HDD or VCR recording)
Multi Function Editor for Channel, TP and Favorite List
EPG for Present, Following, Day and more
DVB Subtitling and Audio Track supported
3 Modes Channel Search including Automatic search
Parental Control to Receiver and channels
Easy to operate channel List with various function
High Quality Digital Audio and Video
Picture in Graphic on EPG and User Menu
Multilanguage Support
4:3, 16:9 Wide Screen with letter box and Pan&Scan
Selectable Composite Video and RGB Video
Motorized Antenna support with DiSEqC 1.2
LNB Loop-Through (IF OUT)
Support Tone Burst Switch and OV/12V control for
Multi Antenna
Software download via RS-232C & USB(PVR)
Receiver to Receiver S/W Transfer
RCA/Cinch Support (For A/V)
VCR(AUX) SCART Connector support Option
UHF modulator (PAL B/G/I) Option
Optical Digital Audio (SPDIF) Option


Përshendetje..

Une nuk kame lidhje shume per veq se sa e di une kolleg i imi e posedon këte resiver ITGATE TGS 200 (modelin ma ka dhane kollega im, nuk e di a e kame shenuar mire apo jo veq keshtu diqka quhet), po ashtu me kete resiver kollega im ka mundesi që per mes kabllorit të shikone programet e Kosova siq jane TV21, KTV RTK dhe TVSH, dhe po ashtu per mes keti reisveri ka mundesi ti shikone edhe programet e Gjermanis siq jane Bajerni etj ... dhe siq me ka infomuar personi ne fjale këte resiver duhet ta programoj për me punuar kete programa per mes kabllorit, kurse une nuk kame kur far info ma shume, për veq se une do te mundohem ta bej nje foto nga ky resiver dhe do ta publikoj ne këte forum.

sa i perkete keti resiver Premium Q 2051 nuk kame kur far dijeni, t kisha lutur që t'me informojshe me shume ne qofse dine diqka!

Ju pershendes duke ju deshiruar sukse dhe fat ne jete
 

Bessat

Moderator
Teammitglied
Registriert
21. November 2008
Beiträge
1.481
Punkte Reaktionen
736
AW: TV-Kabelle

tung obama
sa jum intresu une ky reciver cka e ke shkrujtur ty ka softin linux por ky 200 eshte per satelit nuk eshte per kabel nese don ta coj edhe neper ane te PN ate cka e kum xhet une ju pershendes
 
Oben