Information ausblenden
Das Digital Eliteboard ist ein Kostenloses Forum. Wenn du alle Bereiche sehen möchtest oder Fragen hast, musst du dich zunächst Registrieren.

Jetzt Registrieren

Tring Digital se shpejti kanale te reja

Dieses Thema im Forum "TringTV" wurde erstellt von fushkrujs, 10. Mai 2011.

 1. fushkrujs
  Online

  fushkrujs Guest

  1 NGA 1 QERSHORI '' TRING SJELL PLOT 14 KANALE TE REJA
  10 STANDART DHE 4 ''HD''
  KETO KANALE JANE:
  1 TRING SOAP ( reality show , dhe emisione te huaja mbi moden dhe gatimin
  2 TRING NOVELA (seriale dhe telenovelat me te reja)
  3 TRING KIDS ( vetem per femije dhe adoleshente)
  4 TRING EXTRA ( kanali i reality show )
  5 TRING COMICS ( humor nga cdo zhaner)

  6 TRING MELODY ( muzike moderne te huaj dhe hit parade)
  7 21 JUNIOR(per femije)
  8 ORA NEWS
  9 CHANNEL ONE ( Keto kanale shperngulen nga konkurenca nga fundi Majit)
  10 TV ALB( maqedoni)
  TRING MOVIE HD (filmat me te reja ne HD )
  TRING HOT HD ( 24 ORE EROTIK)
  TRING SHOW ( Spektaklet e ( v+) dhe dokumentare )
  TRING SPORT HD ( VETEM SPORT)
  __________________
   
  #1
 2. kodiak
  Offline

  kodiak Hacker

  Registriert:
  6. Oktober 2008
  Beiträge:
  301
  Zustimmungen:
  34
  Punkte für Erfolge:
  28
  AW: Tring Digital se shpejti kanale te reja  Sa i vertet eshte ky lajme Albanian Eagel??Nese ndodhe me te vertet ateher digitalbi fundoset perfundimisht dhe keto jane me te vertet lajme te mira...:emoticon-0137-clapp:emoticon-0137-clapp:dance4::dance4::352::043:
   
  #2
 3. fushkrujs
  Online

  fushkrujs Guest

  AW: Tring Digital se shpejti kanale te reja

  Pershendetje Kodiak,

  per te folur eshte folur shum dhe ka koh por tani me sa duket po e marrin seriozisht kete pun,
  e para Tringu ka hedhur ne treg nje resiv HD dhe per cfar arsye??
  dhe ky lajm eshte i sigurt vetem tani te presim se ku do i fusin?
  flitet se do hyjn ne Astra 23,5° por se besoj por kismet,
  dhe 1 Qeshori do e tregoj me sakt.
   
  #3
 4. kodiak
  Offline

  kodiak Hacker

  Registriert:
  6. Oktober 2008
  Beiträge:
  301
  Zustimmungen:
  34
  Punkte für Erfolge:
  28
  AW: Tring Digital se shpejti kanale te reja


  Flm Albanian Eagel, te shpresojme se do te vijne edhe keto kanale,nese del ne astra 23.5 nuk besoje se do te jet zgjidhje e mire sepse shum klient do te ken probleme me ket pozicion per shkake edhe te hotbird 13 dhe astra 19,gjithsesi nte presim qka do te ndodhe.
   
  #4
 5. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.527
  Zustimmungen:
  744
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: Tring Digital se shpejti kanale te reja

  NGA 1 QERSHORI '' NE SJELLIM PLOT 14 KANALE TE REJA
  10 STANDART DHE 4 ''HD''
  KETO KANALE JANE:
  ...1 TRING SOAP ( reality show , dhe emisione te huaja mbi moden dhe gatimin
  2 TRING NOVELA (seriale dhe telenovelat me te reja)
  3 TRING KIDS ( vetem per femije dhe adoleshente)
  4 TRING EXTRA ( kanali i reality show )
  5 TRING COMICS ( humor nga cdo zhaner)

  6TRING MELODY ( muzike moderne te huaj dhe hit parade)
  7 21 jJUNIOR(per femije)
  8 ORA NEWS
  9 CHANNEL ONE ( Keto kanale shperngulen nga konkurenca nga fundi Majit)
  10 TV ALB( maqedoni)
  TRING MOVIE HD (filmat me te reja ne HD )
  TRING HOT HD ( 24 ORE EROTIK)
  TRING SHOW ( Spektaklet e ( v+) dhe dokumentare )
  TRING SPORT HD ( VETEM SPORT)

  Kanalet HD cdo te shtune dhe te djele do sjellin Kampionatin Anglez

  NGA SHTATORI JA TE REJAT
  3 KANALE TE REJA
  DHE SPEKTAKLI GJIGAND X FACTOR ideja e ''TURJAN HYSKES''
  NGA NENTORI ''ISHULLI VIP '' ne nje ishull do dergohen 12 vipa ne ishullin e HONDURAS .
  Drejtuesja do jete Alketa vejsiu dhe i derguari ne ishull do jete Arjan KONOMI.
  SPORTE DHE SHUME TE REJA DO FILLOJNE NGA SHTATORI
  DHE FALE EUTELSAT SA PO KEMI SIGURUAR 2 FREKUENCA TE REJA
  NDERSA NGA TETORI LANCOHET'' EUTELSAT W2C''
  KOMPANIA TRING I VONOI KANALET PER ARSYE TE DEFEKTIT SATELITOR ,DHE KA QENE NJE LUFTE E MADHE ME ALENIA SPACE ,, NUK NA MUNDESONTE DOT KONTRATEN PER ARSYE SE E KISHIM DERI NE 2012.
  TRING'' U SHIT KOMPANISE FRANCEZE'' CANAL PLUS''
  DHE MBAS FUSHATES DO SHIJONI PROMON E KETYRE TE REJAVE
  NDERSA EMRI NGA ''TRING NE CANAL + FILLON NGA JANARI 2012

  TRING DIGITAL PERTEJ KUFIJVE
  DREJTORESHA E PREGJITHSHME : ANISA HYSENAJ
   
  #5
 6. kodiak
  Offline

  kodiak Hacker

  Registriert:
  6. Oktober 2008
  Beiträge:
  301
  Zustimmungen:
  34
  Punkte für Erfolge:
  28
  AW: Tring Digital se shpejti kanale te reja


  Sikur kaloje nje qershori dejm.....ku mbeten kanalet e reja te tringut???
   
  #6
 7. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.527
  Zustimmungen:
  744
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: Tring Digital se shpejti kanale te reja

  kodiak jemi mesu me renat e tring digital jane lajmeru para 2 vite dhe deri tash asgje, por e sigurt eshte me duket nga shtatori se tash muajn tjeter do te leshohet sateliti i ri per kete pozicion
   
  #7
 8. fushkrujs
  Online

  fushkrujs Guest

  AW: Tring Digital se shpejti kanale te reja

  o as nga shtatori sdo behet gje,mendova ae moren nje rrug te mbar por Genjeshtari Genjeshart do mbetet keshtu esht dhe me Tringun.
   
  #8
 9. kodiak
  Offline

  kodiak Hacker

  Registriert:
  6. Oktober 2008
  Beiträge:
  301
  Zustimmungen:
  34
  Punkte für Erfolge:
  28
  AW: Tring Digital se shpejti kanale te reja

  Sa keq qe nuk doli ashtu siq e reklamuan, me duket se nese eshte e vertet qe Tringu eshte shitur nuk do te ket kanale te reja deri ne marrjen e menaxhimit nga pronari i ri.....keta qe e kane tani duken se nuk jane edhe aq profesional,nisur nga faqja e tyre ne internet,problemet me kodim,kulaitet i dibet i resciverave, programit epg etj.
  Le te shpresojme se do behet mire.
   
  #9
 10. fushkrujs
  Online

  fushkrujs Guest

  AW: Tring Digital se shpejti kanale te reja

  Dhe ato jan perralla
   
  #10
 11. kqiqi1
  Online

  kqiqi1 Guest

  Pershendetje. Lajm i mir sa i perket DIGITALB-it me pas nje konkurent, mirpo veq te kishte qen TRING te pakten indeferent me politiken! e jo aq qart e te ndezur :emoticon-0181-fubar mbas socjalistve!. A sa i perket DIGITALB-it, behet mir boll se ktyre ju duket vetja se jan te zot ndoshta ma te zot se ato kompanit evropiane. Ne te gjith e dime se DIGITALB eshte atraktiv me se shumti per shkak sprti! mirpo kete e mundeson Kompania SUPERSPORT, dmth nuk jan meritat vetem te DIGITALB-it. Me nje lajm i mir te pakten te ket DIGITALB nje konkurent dhe te shpresojm qe TRING te behet vertet nje konkurent i fort
   
  #11
 12. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.527
  Zustimmungen:
  744
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: Tring Digital se shpejti kanale te reja

  tash ne korrik pritet nje lajm i rendesishem nga tring sa u perket kanaleve te reja, une nuk besoj aq shum por te prasem se cka do te thuan
   
  #12
 13. murati
  Offline

  murati Super-Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  27. März 2008
  Beiträge:
  7.742
  Zustimmungen:
  4.402
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Reitten
  Ort:
  Digital-Eliteboard
  AW: Tring Digital se shpejti kanale te reja

  so wider ich..was will Tring machen ???kann mir das einer übersetzen..

  danke schon mal.. :good:
   
  #13
 14. kqiqi1
  Online

  kqiqi1 Guest

  Hallo Murati. TRING hat sehr lange vor gehabt neue sender rein zu bringen! und offensichtlich jetzt soll das geschehen! unter anderen auch paar HD sender. Angeblich das Sohl nächste monat losgehen, ab dem ersten :emoticon-0167-beer:
   
  #14
 15. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.527
  Zustimmungen:
  744
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: Tring Digital se shpejti kanale te reja

  nein nicht ab ersten sonder da geben die bekant welche änderungen geben wird aber es werden 4 HD sender geschalten
   
  #15
  murati und (gelöschter Benutzer) gefällt das.

Direkt Antworten

Überprüfung:
Der Entwurf wurde gespeichert Der Entwurf wurde gelöscht

Diese Seite empfehlen

OK Mehr information

Diese Seite verwendet Cookies. Mit Ihrem Klick auf OK stimmen Sie der Verwendung von Cookies zu. Andernfalls ist die Funktionalität dieser Website beschränkt.