Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Sziasztok Magyarok

AW: Sziasztok Magyarok

hallo mindekinek

nalam megyen duna1 -2
most megyek szabira

üd nektek
Magyarok:emoticon-0144-nod::382:
 
AW: Sziasztok Magyarok

Akkor most már 25, ha jól számoltam.
Üdv. mindenkinek. Örülök, hogy itt is magyarul lehet társalogni.:good:
Witep

Ui. Sajnos nálam csak KD van és az egyedüli, amit betápláltak az
a Duna TV. Az is csak este nyolctól, de jobb mint a semmi!:OO
 
AW: Sziasztok Magyarok

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

Szia thomas29!
Jó, hogy rögtön megtaláltál itt minket - magyarokat - a lap alján!


Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

Szia Witep!
Igen, jól számoltál! Üdv Neked is!
Hogyha Neked nincs antennád, csak kábel-tévéd van, akkor tényleg nem lesz több magyar műsorod, mint a DunaTV "az esti mese után"!!! :wacko1:
Ha mégis van (vagy lesz) antennád az 1,0°W Thor műholdra, akkor feltétlenül jelentkezz, mert akkor lehet Nálad bővíteni a választékot!

Üdv minden magyarnak!

- satmensch - (tányérember???:D)
 
AW: Sziasztok Magyarok

Heló @Satmensch,
kösz az infót, :emoticon-0150-handsigaz van egy műholdas vevőm a telken, de nem tudom elképzelni, hogy a "Globo"-val valamit be lehetne hozni, mégpedig annélkül, hogy a német adók is foghatók legyenek, mert akkor baj:wacko1: lessz a családdal. Ha lenne rá lehetőség természetesen nagyon megköszönném.
Üdv.
Witep
 
AW: Sziasztok Magyarok

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

Szia Witep!

Hát ha fölteszel a telken egy plusz antennát az 1°W-re(+ egy DiSEqC-kapcsolót), akkor azonnal nézheted a következőket:
>DunaTV< (ráadásul egész nap:D) [HD-ben is]
>Duna II. Autonómia<
>m2< [HD-ben is].
Ezen felül hallgathatod a Kosuth, Petőfi és Bartók rádiókat is!!!
De ha ez nem otthon van Neked, akkor ez csak hétvégi szórakozás lesz...

Üdv!

- satmensch - (tányérember???:D)
 
AW: Sziasztok Magyarok

Sziasztok!
Akkor én vagyok a 26.! ez egy jó szám nem?

Tud nekem vki segíteni? Hogyan tudok egy szatelittel Thor 5/6-ot és astrát fogni.
Vagy inkább vegyek mégegy antennát.
Köszi a segítséget.
Hajni
 
AW: Sziasztok Magyarok

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

Szia Hajni!

A 27-es még jobb szám, az jutott Neked. (Ha már így rákérdeztél:))
Rohamosan egyre többen vagyunk!

Kétféle antennát tudok neked ajánlani.

Az egyik a "Maximum E 85 Multibeam".
Itt tudod megtekinteni és megrendelni (ezt Magyarországon még nem láttam egyik boltban sem):
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!

Itt találod meg amit tavaly decemberben írtam erről az antennáról:
https://www.digital-eliteboard.com/showpost.php?p=493796&postcount=17

A másik a "Wave Frontier Torodial 90"
Itt tudod megtekinteni, és Magyarországon bizonyára máshol is meg tudod vásárolni:
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!


A két antenna között lényeges különbség van!!!

A Maximum egy picit gyengébb jelet szolgáltat, mint a Torodial, cserébe egy alapszintű gyakorlattal rendelkező laikus is fel tudja szerelni és be tudja állítani. Fontos, hogy a minimális műhold-távolság 4°. Tehát a Maximum-mal nem tudod egyszerre venni (pl.) a Thor és az Amos műholdakat, mert ezek csak 3°-ra vannak egymástól! De gond nélkül telepítheded így: Astra 19°E + Hotbird 13°E + Eurobird 9°E + Thor5/6,Intelsat 1°W. A Hotbird és az Eurobird LNB-i szorosan egymás mellett lesznek, ehhez feltétlenül "ALPS" márkájú (keskeny fejű) LNB-k szükségesek! lásd itt:
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!


A Torodiál (mint már említettem) erősebb jelet ad, és gond nélkül lehet vele 3°-ra lévő szomszédos műholdakat venni. VISZONT!!! A Torodial dupla tükörrel rendelkezik, emiatt a beállítása kifejezetten komplikált, időigényes babramunka! Csak nagy gyakorlattal rendelkező embernek javasolt nekifogni. Hogy őszinte legyek, csak akkor vedd meg, ha találtál már valakit, aki föl fogja Neked szerelni! A Torodial súlya sem elhanyagolható, jó masszív árbóc vagy tartókar kell neki.

A két külön antenna a legegyszerűbb, de a legbiztonságosabb (és talán a legolcsóbb) megoldás. Kevésbé elegáns, de ha van elég helyed, semmi sem szól ellene. Ráadásul ha már van egy antennád, akkor ahhoz hozzá sem kell nyúlni, és csak egy darab szimpla tányérantennát kell újonnan megvásárolnod. Emiatt ez a legolcsóbb!

---

Ja, és szükséged lesz egy úgynevezett "DiSEqC" kapcsolóra is, amit a műholdvevő beltériegység fog vezérelni, és a 2 vagy több (általában max. 4) LNB közütt tud ide-oda váltani. (Ez a kapcsoló minden esetben kell, függetlenül attól, hogy az antennáknál melyik megoldást választod.)

---

Fontos tényező még, hogy a rendelkezésre álló beltéri milyen típusú. Amiatt, hogy tudja-e a DiSEqC-kapcsolót vezérelni! A UPC-Direct által használatra rendelkezésre bocsájtott némelyik beltéri például annyira buta, hogy ezt nem tudja! Ilyennel csak egy műholdon (jelen esetben: Thor) lévő műsorokat lehet nézni. A DigiTV által mostanában eladott Humax beltéri ezzel szemben kifelyezetten intelligens, egy DiSEqC-kapcsolót simán tud kezelni!

Üdv!

- satmensch - (tányérember???:D)
 
AW: Sziasztok Magyarok

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

Szia Gábor!

Az "Antenna Digitál" az melyik? A Szabadság-hegyről jövő egykori AM-Micro?
A kulcsok ideje lejárt...:emoticon-0107-sweat
De Cryptoworks-re nem is volt' (egyetlen kivétel az ORF volt, de becsukták a kiskaput már vagy egy éve)

Üdv!

- satmensch - (tányérember???:D)

Ui.: A kiskapu ismét kinyíllott!!!
 
Zuletzt bearbeitet:
Zurück
Oben