Programul televizărilor primelor două etape ale Ligii I
Liga Profesionistă de Fotbal a publicat, marţi, lista cu programul televizărilor primelor două etape ale sezonului 2009/2010 al Ligii I.
Programul meciurilor este următorul:
Etapa I
Vineri, 31 iulie
Internaţional Curtea de Argeş - Oţelul Galaţi, ora 18.30, GspTV
Rapid - Poli Iaşi, ora 20.30, Digi Sport
Sâmbătă, 1 august
Unirea Alba Iulia - FC Braşov, ora 18.00, netelevizat
FC Timişoara - Gloria Bistriţa, ora 18.30, GspTV
CFR Cluj - Unirea Urziceni, ora 20.30, Digi Sport
Universitatea Craiova - Dinamo, ora 21.30, GspTV
Duminică, 2 august
Astra Ploieşti - Pandurii Târgu Jiu, ora 18.30, GspTV
FC Vaslui - FC Argeş/Gaz Metan Mediaş, ora 19.30, Digi Sport
Ceahlăul Piatra Neamţ - Steaua, ora 20.45, Antena 1
Etapa a II-a
Vineri, 7 august
FC Argeş/Gaz Metan Mediaş - Universitatea Craiova, ora 18.00, GspTV
Dinamo - Internaţional Curtea de Argeş, ora 20.00, Digi Sport
Sâmbătă, 8 august
FC Braşov - Astra Ploieşti, ora 18.00, Digi Sport
Oţelul Galaţi - Ceahlăul Piatra Neamţ, ora 18.00, GspTV
Gloria Bistriţa - Unirea Alba Iulia, ora 21.00, netelevizat
Unirea Urziceni - Rapid, ora 21.00, GspTV
Duminică, 9 august
Pandurii Târgu Jiu - FC Vaslui, ora 18.00, GspTV
Politehnica Iaşi - FC Timişoara, ora 19.00, Digi Sport
Steaua - CFR Cluj, ora 20.45, Antena 1.
Liga Profesionistă de Fotbal a publicat, marţi, lista cu programul televizărilor primelor două etape ale sezonului 2009/2010 al Ligii I.
Programul meciurilor este următorul:
Etapa I
Vineri, 31 iulie
Internaţional Curtea de Argeş - Oţelul Galaţi, ora 18.30, GspTV
Rapid - Poli Iaşi, ora 20.30, Digi Sport
Sâmbătă, 1 august
Unirea Alba Iulia - FC Braşov, ora 18.00, netelevizat
FC Timişoara - Gloria Bistriţa, ora 18.30, GspTV
CFR Cluj - Unirea Urziceni, ora 20.30, Digi Sport
Universitatea Craiova - Dinamo, ora 21.30, GspTV
Duminică, 2 august
Astra Ploieşti - Pandurii Târgu Jiu, ora 18.30, GspTV
FC Vaslui - FC Argeş/Gaz Metan Mediaş, ora 19.30, Digi Sport
Ceahlăul Piatra Neamţ - Steaua, ora 20.45, Antena 1
Etapa a II-a
Vineri, 7 august
FC Argeş/Gaz Metan Mediaş - Universitatea Craiova, ora 18.00, GspTV
Dinamo - Internaţional Curtea de Argeş, ora 20.00, Digi Sport
Sâmbătă, 8 august
FC Braşov - Astra Ploieşti, ora 18.00, Digi Sport
Oţelul Galaţi - Ceahlăul Piatra Neamţ, ora 18.00, GspTV
Gloria Bistriţa - Unirea Alba Iulia, ora 21.00, netelevizat
Unirea Urziceni - Rapid, ora 21.00, GspTV
Duminică, 9 august
Pandurii Târgu Jiu - FC Vaslui, ora 18.00, GspTV
Politehnica Iaşi - FC Timişoara, ora 19.00, Digi Sport
Steaua - CFR Cluj, ora 20.45, Antena 1.