Information ausblenden
Das Digital Eliteboard ist ein Kostenloses Forum. Wenn du alle Bereiche sehen möchtest oder Fragen hast, musst du dich zunächst Registrieren.

Jetzt Registrieren

Sonstige ( Te Pergjithshme )

Dieses Thema im Forum "Këndi Shqipëtar" wurde erstellt von Bessat, 30. Mai 2009.

 1. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.529
  Zustimmungen:
  745
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  McDonaldsi i pare ne trojet shqiptare pra ne Tetove i ka hapur portet sot dhe se shpejti pritet qe edhe ne kryeqitetin shqiptar te hapet nje restorant i McDonaldit.
   
  #1
 2. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.529
  Zustimmungen:
  745
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: Sonstige ( Te Pergjithshme )

  John Travolta me mafi Shqiptare  Shqiptarët edhe njëherë
  janë paraqitur në role të
  mafisë në një film amerikan
  që do të jepet premier me 12
  qershor nëpër kinematë e
  Shteteve të Bashkuara të
  Amerikës.
  Filmi me regji të regjisorit
  Toni Scott, "The Taking of Pelham
  123" në rolet kryesore
  paraqiten dy aktorët e njohur
  amerikan John Travolta dhe
  Danzel Washington.
  Travolta luan rolin e një
  kidnapuesi të një treni bashkë
  me mafinë shqiptare, e cila
  sipas filmit konsiderohet mafi
  e re në Shtetet e Bashkuara të
  Amerikës. Shqiptarët të cilët
  marrin pjesë në këtë film nuk
  janë aktorë profesionist, por
  kritikët kanë thënë se
  dyshohet që ata janë të implikuar
  në botën e krimit, pasi
  që Tony Scott është një
  regjisor që merr në film njerëz
  që kanë përjetuar për së afërmi
  jetën e nëntokës. Ky është
  filmi i dytë pas filmit "Taken"
  që kryesoi Box Office në
  Amerikë dhe Kanada, dhe
  "The Taking of Pelham 1 2 3"
  pritet që të këtë të njëjtin sukses.
  Madje edhe zona ku është
  xhiruar filmi, pra lagja Pelham
  është një vend ku jetojnë dhe
  veprojnë shumë organizata të
  ashtuquajtura të nëntokës
  shqiptare. Filmi do të jepet
  premier me 12 qershor dhe në
  rolet kryesore paraqiten; John
  Travolta, Denzel washington,
  James Gandolfini etj.
  Ndërkaq aktorët shqiptarë
  që do të luajnë në këtë film
  janë; Viktor Gjocaj që luan në
  rolin e Bashkimit dhe Robert
  Vataj në rolin e Emrisë.
   
  #2
 3. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.529
  Zustimmungen:
  745
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  Windovs 7 nuk ka Internet Explorer për Europen

  Windovs 7 nuk ka Internet Explorer për Europen
  [​IMG]
  Kompania Microsoft do shperndaje ne Europe nje sistem te ri operativ Windovs pa browser-in Internet Explorer.

  Vendimi eshte marre per te evituar ankesat e prodhuesve te tjere pak dite para vendimit te Komisionit Europian per ligjin antitrust qe mendohet se Microsoft e ka thyer serish me dominimin e sistemit Internet Explorer, duke eleminuar konkurrencen e kompanive me te vogla.

  Deri me sot Microsoft kishte bere me dije se browser-i ishte pjese e pandare e sistemit, por tashme synon ta ndaje per versionin europian, Windows 7.

  “Per te garantuar respektimin e ligjit europian, Microsoft do eksportoje nje version te ndryshem te Windows 7 pa Internet Explorer”, eshte shprehur prodhuesi i me i madh i sistemeve kompjuterike ne bote. Kjo levizje mund te favorizoje shume operatoret e tjeter si, Chrome i Google apo Firefox nga Mozilla.
   
  #3
 4. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.529
  Zustimmungen:
  745
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: Sonstige ( Te Pergjithshme )

  Ukrainasit dëshirojnë të ndryshojnë emrin e fshatit në Jackson

  Banorët e fshatit Oktjebrskoje, vendit të tyre dëshirojnë të ia ndryshojnë emrin dhe ta emërojnë atë sipas mbretit të ndjerë të muzikës pop Michael Jackson.Deputeti në parlamentin rajonal Oleg Kislicin u ka deklaruar gazetarëve se i janë drejtuar fshatarët e Oktjebrskojes, nga jugperëndimi i Ukrainës, dhe i kanë rekomanduar që fshati të riemërohet në Jackson.

  “Në fshat ka shumë adhurues të Michael Jacksonit dhe dëshirojnë ta bëjnë të pavdekshëm”, ka thënë Kislicin, duke shtuar se nuk ka asgjë kundër një ndryshimi të tillë.

  “Dëshirojnë t’i ndërtojnë një shtëpi përkujtimi dhe të mbajnë pllakat e tij në të. Ky është një rajon shumë depresiv, të gjitha fabrikat janë mbyllur. Ata shpresojnë se do të sjellin pak lumturi dhe do të tërheqin turistët”, ka shtuar ai.
   
  #4
 5. dili
  Offline

  dili Ist gelegentlich hier

  Registriert:
  26. März 2008
  Beiträge:
  65
  Zustimmungen:
  5
  Punkte für Erfolge:
  8
  AW: Sonstige ( Te Pergjithshme )

  A ka dikush stting te rinj per drembox 800 kam 13,grad 16;19.2:23.5, per 16 grad ose frequencat e reja te digitalbit
   
  #5
 6. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.529
  Zustimmungen:
  745
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: Sonstige ( Te Pergjithshme )

  dili une e kam dreambox 500s e kjo eshte me enigma 1 kurse dreami jot eshte me enigma2 per ate settingt e mi nuk te krin pune por do te mundohena me ti gjet per ato satelitat cka i lip ty a me tregon a te duhen me motor apo me diseqc 1.1
  edit: nese e ke me motor ce ketu e ke
  edit2: e ketu e ke me lnb por 23.5 mungon
   
  Zuletzt bearbeitet: 30. August 2009
  #6
  dili gefällt das.
 7. dili
  Offline

  dili Ist gelegentlich hier

  Registriert:
  26. März 2008
  Beiträge:
  65
  Zustimmungen:
  5
  Punkte für Erfolge:
  8
  AW: Sonstige ( Te Pergjithshme )

  adin kush mem tregu pse ne datenbase nuk mun me hi
   
  #7
 8. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.529
  Zustimmungen:
  745
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: Sonstige ( Te Pergjithshme )

  tung dili,
  ne database duhet te regjistrihesh edhe nje here si ketu cka e ke be
   
  #8
 9. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.529
  Zustimmungen:
  745
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  ”Rambo” vazhdon seria e filmit të famshëm

  ”Rambo”, vazhdon seria e filmit të famshëm

  Rambo është gati për një mision të ri. Lajmi është zyrtar tashmë dhe i referohet agjencisë “AdnKronos”. Ish-ushtari kësaj radhe do të duhet të luftojë kundër trafikantëve të drogës dhe qënieve njerëzore, të cilët mbajnë peng një grua në kufirin meksikan. Xhirimet do të fillojnë në pranverë.
  Ndërkohë, është akoma në fazë prodhimi filmi i fundit i Stallone, “Expendables”, një histori mbi heroizmin dhe cmimin që paguajnë njerëzit për të shpëtuar të tjerët. Me të mbaruar gjithcka rreth këtij filmi në fjalë, Sylvester Stallone “do t’i përvishet punës” për të sjellë një Rambo superhero, të fuqishëm si një herë e një kohë…
   
  #9
 10. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.529
  Zustimmungen:
  745
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  Google kalon në duart e shqiptarëve?!

  Google kalon në duart e shqiptarëve?!Një shqiptar , nga fshati Llukë e Ulët i Deqanit , bëri ofertë për faqen më të madhe në botë, google, duke ofruar ndërrim......google me arrën e tij.
  Shaban Ademaj dorëzoi dje ofertën e tij në zyrat e googles, me anë të kushëririt që e ka në Amerikë, dhe pret me entuziazëm përgjigjen e googles.
  Ai është i bindur se do të jetë në humbje, pasi arra e tij vlen shumë, por me kohë do të i kompenzojë humbjet me anë të googles.
  Arra e tij është mjaft e madhe, dhe mund ti kryej punë pronarëve të googles shumë, si në zhvillim apo në përdorim për të ndërtuar shtëpinë e tyre, ose ose mund ta shesin shumë më shtrejtë.
  Pritet që në ditët në vijim të zyrtarizohet përgjigjja nga google.

  Një shqiptar , nga fshati Llukë e Ulët i Deqanit , bëri ofertë për faqen më të madhe në botë, google, duke ofruar ndërrim...
  ...google me arrën e tij.

  Shaban Ademaj dorëzoi dje ofertën e tij në zyrat e googles, me anë të kushëririt që e ka në Amerikë, dhe pret me entuziazëm përgjigjen e googles.

  Ai është i bindur se do të jetë në humbje, pasi arra e tij vlen shumë, por me kohë do të i kompenzojë humbjet me anë të googles.

  Arra e tij është mjaft e madhe, dhe mund ti kryej punë pronarëve të googles shumë, si në zhvillim apo në përdorim për të ndërtuar shtëpinë e tyre, ose ose mund ta shesin shumë më shtrejtë.

  Pritet që në ditët në vijim të zyrtarizohet përgjigjja nga google.
   
  #10
 11. tonny_te
  Offline

  tonny_te Ist oft hier

  Registriert:
  12. September 2008
  Beiträge:
  118
  Zustimmungen:
  17
  Punkte für Erfolge:
  18
  Ort:
  EU
  AW: Sonstige ( Te Pergjithshme )

  Urime te gjithve festen e madhe te Fiter Bajramit
   
  #11
  dili, Bessat und (gelöschter Benutzer) gefällt das.
 12. fushkrujs
  Offline

  fushkrujs Guest

  AW: Sonstige ( Te Pergjithshme )

  Dhe nga ana ime ju Uroj gezuar Bajramin Te Gjith Shqiptareve Kudo qe jan:thank_you:
   
  #12
 13. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.529
  Zustimmungen:
  745
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: Sonstige ( Te Pergjithshme )

  gjithashtu edhe nga ana ime te gjitheve besimtarve musliman urime muaji i bajrmait
   
  #13
  dili und (gelöschter Benutzer) gefällt das.
 14. Notlav
  Offline

  Notlav Ist gelegentlich hier

  Registriert:
  21. Oktober 2008
  Beiträge:
  84
  Zustimmungen:
  5
  Punkte für Erfolge:
  8
  AW: Sonstige ( Te Pergjithshme )

  urime festa e bajramit te gjith vllëzriv dhe motrav musliman e gzofshi festene bajramit
   
  #14
  dili, Bessat und (gelöschter Benutzer) gefällt das.
 15. dili
  Offline

  dili Ist gelegentlich hier

  Registriert:
  26. März 2008
  Beiträge:
  65
  Zustimmungen:
  5
  Punkte für Erfolge:
  8
  AW: Sonstige ( Te Pergjithshme )

  urime te gjithve gzuar
   
  #15
  Bessat gefällt das.

Direkt Antworten

Überprüfung:
Der Entwurf wurde gespeichert Der Entwurf wurde gelöscht

Diese Seite empfehlen

OK Mehr information

Diese Seite verwendet Cookies. Mit Ihrem Klick auf OK stimmen Sie der Verwendung von Cookies zu. Andernfalls ist die Funktionalität dieser Website beschränkt.