Information ausblenden
Das Digital Eliteboard ist ein Kostenloses Forum. Wenn du alle Bereiche sehen möchtest oder Fragen hast, musst du dich zunächst Registrieren.

Jetzt Registrieren

Shorti i LK

Dieses Thema im Forum "Kultura dhe Sport" wurde erstellt von Bessat, 28. August 2009.

 1. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.524
  Zustimmungen:
  744
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  Shorti i LK: Ibra dhe Kaka kundër ish-ekipeve

  Kampioni i Spanjës dhe i Evropës, Barcelona do të luftojë me kampionin e Italisë, Interin, në kuadër të grupit F të Ligës së Kampionëve, që u përcaktua gjatë shortit të hedhur sot në Monte Carlo, me Ibrahimovic që do të rikthehet në Giuseppe Meazza dhe Eto'o në Camp Nou, si kundërshtarë të ish-skuadrave të tyre.Në grupin F bëjnë pjesë edhe ekipi ukrainas Dinamo Kiev dhe ai rus Rubin Kazan, të cilët do të luftojnë për dy vendet e para që vazhdojnë në tej garën. Pozita e tretë dërgon në Europa League, ndërsa ajo e katërta eliminon nga të gjitha garat evropiane.

  Shorti po ashtu nxori në të njëjtin grup Milanin dhe Real Madridin, po me Kaka që do të rikthehet në San Siro si kundërshtar. Në grupin C do të luajnë edhe ish-ekipi i Lorik Canës, Marseille, dhe ekipi zviceran Zurich.

  Ekipi tjetër italian, Juventus, do të ketë përballë gjigantin gjerman Bayern Munich, që të dyja në grupin G, ku bëjnë pjesë edhe Bordeaux dhe Maccabi Haifa.

  Prej anglezëve, më vështirë do ta ketë Chelsea, që do të ketë përballë Atletico Madrid, Porton dhe APOEL, në grupin D. Manchester United, Liverpooli dhe Arsenali do të kenë sfida më të lehta. Djajtë e kuq do të përballen me kampionin e Gjermanisë, Wolfsburg, si dhe me CSKA Moskën dhe Besiktasin. Liverpooli do të sfidohet nga Lyon, Fiorentina dhe Debrecen, ndërsa Arsenali do të ketë grupin më të lehtë me AZ Alkmaar, Olimpiacos dhe Standard Liege.

  Sevilla në grupin G, do të përballet me skocezët e Rangers, gjermanët e Stuttgart dhe rumunët e Unirea Uzriceni.

  Grupi A: Bayern Munich, Juventus, Bordeaux, Maccabi Haifa
  Grupi B: Manchester United, CSKA Moscow, Besiktas, Wolfsburg
  Grupi C: AC Milan, Real Madrid, Marseille, Zurich
  Grupi D: Chelsea, Porto, Atletico Madrid, APOEL
  Grupi E: Liverpool, Lyon, Fiorentina, Debrecen
  Grupi F: Barcelona, Inter, Dynamo Kyiv, Rubin Kazan
  Grupi G: Sevilla, Rangers, Stuttgart, Unirea Urziceni
  Grupi H: Arsenal, AZ, Olympiacos, Standard Liege
   
  #1
  biha gefällt das.

Direkt Antworten

Überprüfung:
Der Entwurf wurde gespeichert Der Entwurf wurde gelöscht

Diese Seite empfehlen

OK Mehr information

Diese Seite verwendet Cookies. Mit Ihrem Klick auf OK stimmen Sie der Verwendung von Cookies zu. Andernfalls ist die Funktionalität dieser Website beschränkt.