Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Pomoc signal dm 800 hd!!!

hadizz

Freak
Registriert
28. Dezember 2009
Beiträge
225
Reaktionspunkte
4
Punkte
18
Ort
Mannheim
Zdravo!
Imam problem sa novim DM 800 HD PVR.
Imao sam prije toga TOPF 5000 i T-90 Antenu sa ovim satelitima:
=> 19,2 / 13/ 16/ i 5 West (Atlantic Bird3) Imam 4 QUAD LNB i 4 Diseq saltera.
Na Topf 5000 super je bio signal na svim satelitima.

sad sam prikljucio DM 800 i naprvaio sam u meni instalation: A/B/C/D
i sve p poredu kako sto je i bilo prije Astra, Hotbird, Eutelsat i Atlantic Bird.

Kad radim Suchlauf samo mi nada Astru i Hotbird. Na Euetlsat i Atlantic ne nade nista. A nema ni signal.

Neznam do cega je. Na anteni nisam nista promenio. Sta bi moglo biti?

jesam li tacno nastelvo sve?

Hvala vam!
 
AW: Pomoc signal dm 800 hd!!!

vidi ponovo da li su sve postavke uredu. napravi reboot kada menjas nesto. ako opet nema stavio bi novi image na tvom mestu.

pozz
 
AW: Pomoc signal dm 800 hd!!!

Vrati stari resiver i provjeri jel ide signal kao prije! Ako je sve u redu onda provjeri postavke kao sto ti je kolega rekao! Ako ne ide i sa starim resiverom onda je greska u diseq, ili u kablovima.Diseq je osjetliv i moze da izgori ako se spajanje vrsi dok je pod naponom!
 
AW: Pomoc signal dm 800 hd!!!

Sa stari resiver sve ide super, sa novi ne.
Jucer nisam probao da radim reeboot, to cu danas probati.

jeli dovoljno da napravim einstellungen pod "einfach" => A B C D itd.
ili moram sa "erweitert" Einstellung da probam?

cudo mi je samo sto ide Astra i hotbird a bas ova dva ne idu???

hvala
 
AW: Pomoc signal dm 800 hd!!!

Cao drug a reci mi sta ti pise kad ides na Tune-Konfiguration
pogledaj ponovo jer zna posle kad ubacis image i neustart zna da izgubi ostale satelite samo astru i hotbird ostane zato moras ponovo da aktiviras C i D satellit
pozz
 
AW: Pomoc signal dm 800 hd!!!

nisam ubacio nikakvi image. to jos neznam.
teka samo dobio resiver ne davno pa sad hocu prvo sve da instaliram da imam programe i poslje sve korak za korak prema "CS" :)

Sta znaci sta si mi piso?

Hva,la
 
AW: Pomoc signal dm 800 hd!!!

pa svi su nastelovani tamo gdje se namjesti A B C i D.

A kod meni "sat-finder" mi samo pokazuje signal kod astra u hotbirdd. cim izaberem Eutelsat ili atlantic bird spadne na nulu 0.
 
AW: Pomoc signal dm 800 hd!!!

Ja o tom resiveru ne znam nista ,samo ti navodim greske koje se obicno desavaju prilikom stimanja ! Nadam se da ce ti netko od kolega vise da ti pomogne!
 
pa svi su nastelovani tamo gdje se namjesti A B C i D.

A kod meni "sat-finder" mi samo pokazuje signal kod astra u hotbirdd. cim izaberem Eutelsat ili atlantic bird spadne na nulu 0.

uspeo sam!!!!!

promenjio sam poziciju C i D, radio neustart i sad sam napravio suchlauf i naso sam na sve 4 kanale.

samo mi se cini malo. ukupno 3997 kanala naso. to je malo ili?
 
Zuletzt bearbeitet von einem Moderator:
AW: Pomoc signal dm 800 hd!!!

moje su od BAFF i pise DSW-41 !! 4-1 HQ

jeli valjaju?

jucer kad sam dobio sam astra i hotbvird imao samo preko 4000 kanala.

Danas kad imas sve 4 samo 3997.

to nikako da razumem?
 
AW: Pomoc signal dm 800 hd!!!

Ako nisi sredio imam izvarednu kombinaciju za dm800hd i to:
2 x spaun SAR 411 F + 1 X spaun 211 F...(sva 3 kom sa plasticnom zastitom)..kao i besplatno inenadjenje..:good:
Ako imas interesa javi se na PM veoma povoljno...
 
AW: Pomoc signal dm 800 hd!!!

Drug pazi da ti kazem to se mijenja nekad vise nadje nekad manje pusti ti to imam 3997 a bilo je 4000 tebe nek zanima oni kanali koje ti hoces da imas e ako od tih nece da nadje onda nam napisi koji su to pa cemo zajedno nac rjesenje ok pozz
 
Zurück
Oben