Dies ist eine mobil optimierte Seite, die schnell lädt. Wenn Sie die Seite ohne Optimierung laden möchten, dann klicken Sie auf diesen Text.

Njoftim i digitalbit

timi1

Ist gelegentlich hier
Registriert
2. März 2008
Beiträge
50
Reaktionspunkte
13
Punkte
28
Ort
Österreich
Kompania DIGITALB njofton të gjithë Abonentët e Platformës Satelitore, se në bashkëpunim të ngushtë me EUTELSAT arritën të zgjidhin problemin, që ndodhi si pasojë e avarisë hapësinore në satelitin W2-16˚ në Lindje.
Prej ditës së sotme, DIGITALB do të transmetojë sërish në satelit të gjithë kanalet e platformës, në të njëjtin pozicion orbital.
Por, që të mund të rimarrin sinjalin e të gjitha frekuencave përmes të cilave transmetohen kanalet e DIGITALB, Abonentët me dekoder satelitor të thjeshtë duhet të veprojnë në këtë mënyrë:

  • Hyni në MENU-në e dekoderit
  • Kaloni në opsionin "Instalimi"
  • Dhe aty zgjidhni komandën "Fshij të gjithë kanalet"
pasi ky proces të ketë përfunduar...

  • Hyni sërish në MENU-në e dekoderit
  • Kaloni përsëri në opsionin "Instalimi"
  • Dhe duhet të fshijnë kanalet ekzistues në Menu-në e Instalimit, dhe më pas të bëjnë kërkim manual në frekuencën 11,055 MHz - Symbol Rate 27,900 - FEC 2/3 - Polarizimi Verikal.
Për një pjesë të Abonentëve me dekoder të thjeshtë satelitor do jetë patjetër i nevojshëm kërkimi manual në Frekuencën:
10,757 MHz - Symbol Rate 27,500 - Ksym - FEC 7/8 - Polarizimi frequena 11658 H 27900
Vertikal.
Në këtë mënyrë Abonentët me dekoder të thjeshtë satelitor do t’i kenë sërish të rregjistruar të gjitha kanalet e platformës DIGITALB si dhe ato ndërkombëtare, njësoj si më parë.
Ndërsa Abonentët me dekoder HIGH DEFINITION, do t’i kenë sërish kanalet e DIGITALB, të listuar automatikisht. Mjafton që ta fikin dhe ta ndezin sërish dekoderin.
Kompania DIGITALB falenderon për mirëkuptimin të gjithë Abonentët e Platformës Satelitore dhe kërkon edhe njëherë ndjesë për ndërprerjen e sinjalit si pasojë e avarisë së rëndë të ndodhur me satelitin në hapësirë!
DIGITALB deklaron se të gjithë Abonentëve të Platformës Satelitore, do t’u kompensohen FALAS të gjitha ditët e humbura prej mungesës së transmetimit.
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: Njoftim i digitalbit

Flm per informim, por kjo info vlen vetém pér ata qe kan Decoder, por cfar te bejmé ne qe kemi Digitalb por, Reciver normal gjysa e kanaleve nuk fuksionon.
A kish pas mundsi te na japni njé informim ma konkret sa i perket Abonimit digitalb me Resivera normale ´´ Private´´
Ju Pershendes Doni
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: Njoftim i digitalbit

Edhe une kam resiver te thjeshte Octagon dhe kam vepruar si vijon.
Fshirja e te gjithe kanaleve
kerkimi manuel i kanaleve ne keto frekuenca:
10757 V 27500 SR (Rtv 21 , ktv )
11055 V 27900 SR (top chanel etj)
11658 H 27900 SR FEC AUTO Fil hits. thriller aksion drame etj.
 
AW: Njoftim i digitalbit

Frequencat e reja ! Eutelsat W2 16°E
DigitAlb 1
***ok***
Frekuenca: 11.055 MHz
SYM RATE: 27.900 baud
Polarizimi: Vertikal
FEC: 3/4


DigitAlb 2

***New***
Frekuenca: 11.658 MHz
SYM RATE: 27.900 baud
Polarizimi: Vertikal
FEC: 2/3 ose auto


DigitAlb 3

EuroBird 16°E ***NEW***
Frekuenca: 10.758 MHz
SYM RATE: 27.500 baud
Polarizimi: Vertikal
FEC: 7/8


DigitAlb MPEG-4 dhe SSHD

***OK***
Frekuenca: 10.719 MHz
SYM RATE: 27.500 baud
Polarizimi: Vertikal
FEC: Auto



DigitAlb HD
***OK***
Frekuenca: 10.975 MHz
SYM RATE: 22.500 baud
Polarizimi: Horizontal

DVB-S2
FEC: 4/5 (apo 9/10)

Modulation: QPSK


 
AW: Njoftim i digitalbit

DigitALB-i sa ka njoftuar ne faqen zyrtare se jane regullu krejt programet une per veti kam dm800 dhe po punojn krejt kanalet por edhe sa e pash se Digitalbi ka leshuar edhe nje frek. te re ne satelitin eutelsat 10° 11345 H 27500 3/4
 
AW: Njoftim i digitalbit

Flm. Tani jan te hapura normal, por per momentin jan te hapura edhe HD kanalet, DigiGold,Supersport, me Dreambox 800 hd
Doni
 
AW: Njoftim i digitalbit


DigitAlb HD
***OK***
Frekuenca: 10.975 MHz
SYM RATE: 22.500 baud
Polarizimi: Horizontal

DVB-S2
FEC: 4/5 (apo 9/10)

Modulation: QPSK




Une nuk mudn ti kap keto freq, gjitha tjerat i kam, a ka ndokush te njejtin problem, kam Dreambox 800 HD
 
AW: Njoftim i digitalbit

Kodiak:
Une te njejtat Frequenzat i kam, dhe jan te hapura kanalet HD 1,2,3,4,5,6.
Edhe une e kam DB 800 HD. A e ki Sofcam´in CCcam 2.1.3. nese jo provoje me ne BLUE-PANEL
 
AW: Njoftim i digitalbit

si po thot edhe doni edhe une me dm800 dhe nuk kam probleme i kam krejt kanalet image e kam newenigma2
 
AW: Njoftim i digitalbit

Edhe te une jane duke punuare pa problem ne keto frekuenca, dreambox 800 HD
 
AW: Njoftim i digitalbit

E rregullova edhe une, problemi ish kan te imigji....gjynah qe digitalbi pi mshel kto kanale e po hapen vetem me kaon....!
 
AW: Njoftim i digitalbit

kodiak nuk ke faj shum kvalitetin me te madh e kane keto kanale te DigitAlbit se keta te sky te gjermanis shum i mire eshte por te presem mos behtet dicka per dremaboxa se shum paster i cet keta kanale
 
AW: Njoftim i digitalbit

Kualiteti mire po pse me kufizu,une se blej kurr kaonin per keto kanale,du me kqyr edhe tjer perve digitalbit...ta shohum qka po bahet
 
AW: Njoftim i digitalbit

Digitalb HD, DigiGold, Supersport jan prap te mbyllura....
 
AW: Njoftim i digitalbit

Pay-per View programet a nuk punojn me CS p.sh DigiGold etj???
 
Für die Nutzung dieser Website sind Cookies erforderlich. Du musst diese akzeptieren, um die Website weiter nutzen zu können. Erfahre mehr…