Information ausblenden
Das Digital Eliteboard ist ein Kostenloses Forum. Wenn du alle Bereiche sehen möchtest oder Fragen hast, musst du dich zunächst Registrieren.

Jetzt Registrieren

Njoftim i digitalbit

Dieses Thema im Forum "DigitAlb" wurde erstellt von timi1, 30. Januar 2010.

 1. timi1
  Offline

  timi1 Ist gelegentlich hier

  Registriert:
  2. März 2008
  Beiträge:
  50
  Zustimmungen:
  13
  Punkte für Erfolge:
  8
  Ort:
  Österreich
  Kompania DIGITALB njofton të gjithë Abonentët e Platformës Satelitore, se në bashkëpunim të ngushtë me EUTELSAT arritën të zgjidhin problemin, që ndodhi si pasojë e avarisë hapësinore në satelitin W2-16˚ në Lindje.
  Prej ditës së sotme, DIGITALB do të transmetojë sërish në satelit të gjithë kanalet e platformës, në të njëjtin pozicion orbital.
  Por, që të mund të rimarrin sinjalin e të gjitha frekuencave përmes të cilave transmetohen kanalet e DIGITALB, Abonentët me dekoder satelitor të thjeshtë duhet të veprojnë në këtë mënyrë:

  • Hyni në MENU-në e dekoderit
  • Kaloni në opsionin "Instalimi"
  • Dhe aty zgjidhni komandën "Fshij të gjithë kanalet"
  pasi ky proces të ketë përfunduar...

  • Hyni sërish në MENU-në e dekoderit
  • Kaloni përsëri në opsionin "Instalimi"
  • Dhe duhet të fshijnë kanalet ekzistues në Menu-në e Instalimit, dhe më pas të bëjnë kërkim manual në frekuencën 11,055 MHz - Symbol Rate 27,900 - FEC 2/3 - Polarizimi Verikal.
  Për një pjesë të Abonentëve me dekoder të thjeshtë satelitor do jetë patjetër i nevojshëm kërkimi manual në Frekuencën:
  10,757 MHz - Symbol Rate 27,500 - Ksym - FEC 7/8 - Polarizimi frequena 11658 H 27900
  Vertikal.
  Në këtë mënyrë Abonentët me dekoder të thjeshtë satelitor do t’i kenë sërish të rregjistruar të gjitha kanalet e platformës DIGITALB si dhe ato ndërkombëtare, njësoj si më parë.
  Ndërsa Abonentët me dekoder HIGH DEFINITION, do t’i kenë sërish kanalet e DIGITALB, të listuar automatikisht. Mjafton që ta fikin dhe ta ndezin sërish dekoderin.
  Kompania DIGITALB falenderon për mirëkuptimin të gjithë Abonentët e Platformës Satelitore dhe kërkon edhe njëherë ndjesë për ndërprerjen e sinjalit si pasojë e avarisë së rëndë të ndodhur me satelitin në hapësirë!
  DIGITALB deklaron se të gjithë Abonentëve të Platformës Satelitore, do t’u kompensohen FALAS të gjitha ditët e humbura prej mungesës së transmetimit.
   
  Zuletzt bearbeitet: 31. Januar 2010
  #1
 2. doni
  Offline

  doni Hacker

  Registriert:
  13. März 2009
  Beiträge:
  446
  Zustimmungen:
  20
  Punkte für Erfolge:
  18
  AW: Njoftim i digitalbit

  Flm per informim, por kjo info vlen vetém pér ata qe kan Decoder, por cfar te bejmé ne qe kemi Digitalb por, Reciver normal gjysa e kanaleve nuk fuksionon.
  A kish pas mundsi te na japni njé informim ma konkret sa i perket Abonimit digitalb me Resivera normale ´´ Private´´
  Ju Pershendes Doni
   
  Zuletzt bearbeitet: 31. Januar 2010
  #2
 3. timi1
  Offline

  timi1 Ist gelegentlich hier

  Registriert:
  2. März 2008
  Beiträge:
  50
  Zustimmungen:
  13
  Punkte für Erfolge:
  8
  Ort:
  Österreich
  AW: Njoftim i digitalbit

  Edhe une kam resiver te thjeshte Octagon dhe kam vepruar si vijon.
  Fshirja e te gjithe kanaleve
  kerkimi manuel i kanaleve ne keto frekuenca:
  10757 V 27500 SR (Rtv 21 , ktv )
  11055 V 27900 SR (top chanel etj)
  11658 H 27900 SR FEC AUTO Fil hits. thriller aksion drame etj.
   
  #3
  doni gefällt das.
 4. dream8000ks
  Offline

  dream8000ks Newbie

  Registriert:
  13. Dezember 2009
  Beiträge:
  5
  Zustimmungen:
  0
  Punkte für Erfolge:
  1
  AW: Njoftim i digitalbit

  Frequencat e reja ! Eutelsat W2 16°E
  DigitAlb 1
  ***ok***
  Frekuenca: 11.055 MHz
  SYM RATE: 27.900 baud
  Polarizimi: Vertikal
  FEC: 3/4


  DigitAlb 2

  ***New***
  Frekuenca: 11.658 MHz
  SYM RATE: 27.900 baud
  Polarizimi: Vertikal
  FEC: 2/3 ose auto


  DigitAlb 3

  EuroBird 16°E ***NEW***
  Frekuenca: 10.758 MHz
  SYM RATE: 27.500 baud
  Polarizimi: Vertikal
  FEC: 7/8


  DigitAlb MPEG-4 dhe SSHD

  ***OK***
  Frekuenca: 10.719 MHz
  SYM RATE: 27.500 baud
  Polarizimi: Vertikal
  FEC: Auto  DigitAlb HD
  ***OK***
  Frekuenca: 10.975 MHz
  SYM RATE: 22.500 baud
  Polarizimi: Horizontal

  DVB-S2
  FEC: 4/5 (apo 9/10)

  Modulation: QPSK


   
  #4
 5. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.528
  Zustimmungen:
  744
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: Njoftim i digitalbit

  DigitALB-i sa ka njoftuar ne faqen zyrtare se jane regullu krejt programet une per veti kam dm800 dhe po punojn krejt kanalet por edhe sa e pash se Digitalbi ka leshuar edhe nje frek. te re ne satelitin eutelsat 10° 11345 H 27500 3/4
   
  #5
 6. doni
  Offline

  doni Hacker

  Registriert:
  13. März 2009
  Beiträge:
  446
  Zustimmungen:
  20
  Punkte für Erfolge:
  18
  AW: Njoftim i digitalbit

  Flm. Tani jan te hapura normal, por per momentin jan te hapura edhe HD kanalet, DigiGold,Supersport, me Dreambox 800 hd
  Doni
   
  #6
 7. kodiak
  Offline

  kodiak Hacker

  Registriert:
  6. Oktober 2008
  Beiträge:
  301
  Zustimmungen:
  34
  Punkte für Erfolge:
  28
  AW: Njoftim i digitalbit


  DigitAlb HD
  ***OK***
  Frekuenca: 10.975 MHz
  SYM RATE: 22.500 baud
  Polarizimi: Horizontal

  DVB-S2
  FEC: 4/5 (apo 9/10)

  Modulation: QPSK
  Une nuk mudn ti kap keto freq, gjitha tjerat i kam, a ka ndokush te njejtin problem, kam Dreambox 800 HD
   
  #7
 8. doni
  Offline

  doni Hacker

  Registriert:
  13. März 2009
  Beiträge:
  446
  Zustimmungen:
  20
  Punkte für Erfolge:
  18
  AW: Njoftim i digitalbit

  Kodiak:
  Une te njejtat Frequenzat i kam, dhe jan te hapura kanalet HD 1,2,3,4,5,6.
  Edhe une e kam DB 800 HD. A e ki Sofcam´in CCcam 2.1.3. nese jo provoje me ne BLUE-PANEL
   
  #8
 9. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.528
  Zustimmungen:
  744
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: Njoftim i digitalbit

  si po thot edhe doni edhe une me dm800 dhe nuk kam probleme i kam krejt kanalet image e kam newenigma2
   
  #9
 10. tavniku
  Offline

  tavniku Ist gelegentlich hier

  Registriert:
  8. Oktober 2009
  Beiträge:
  83
  Zustimmungen:
  2
  Punkte für Erfolge:
  8
  AW: Njoftim i digitalbit

  Edhe te une jane duke punuare pa problem ne keto frekuenca, dreambox 800 HD
   
  #10
 11. kodiak
  Offline

  kodiak Hacker

  Registriert:
  6. Oktober 2008
  Beiträge:
  301
  Zustimmungen:
  34
  Punkte für Erfolge:
  28
  AW: Njoftim i digitalbit

  E rregullova edhe une, problemi ish kan te imigji....gjynah qe digitalbi pi mshel kto kanale e po hapen vetem me kaon....!
   
  #11
 12. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.528
  Zustimmungen:
  744
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: Njoftim i digitalbit

  kodiak nuk ke faj shum kvalitetin me te madh e kane keto kanale te DigitAlbit se keta te sky te gjermanis shum i mire eshte por te presem mos behtet dicka per dremaboxa se shum paster i cet keta kanale
   
  #12
 13. kodiak
  Offline

  kodiak Hacker

  Registriert:
  6. Oktober 2008
  Beiträge:
  301
  Zustimmungen:
  34
  Punkte für Erfolge:
  28
  AW: Njoftim i digitalbit

  Kualiteti mire po pse me kufizu,une se blej kurr kaonin per keto kanale,du me kqyr edhe tjer perve digitalbit...ta shohum qka po bahet
   
  #13
 14. doni
  Offline

  doni Hacker

  Registriert:
  13. März 2009
  Beiträge:
  446
  Zustimmungen:
  20
  Punkte für Erfolge:
  18
  AW: Njoftim i digitalbit

  Digitalb HD, DigiGold, Supersport jan prap te mbyllura....
   
  #14
  Bessat gefällt das.
 15. doni
  Offline

  doni Hacker

  Registriert:
  13. März 2009
  Beiträge:
  446
  Zustimmungen:
  20
  Punkte für Erfolge:
  18
  AW: Njoftim i digitalbit

  Pay-per View programet a nuk punojn me CS p.sh DigiGold etj???
   
  #15

Direkt Antworten

Überprüfung:
Der Entwurf wurde gespeichert Der Entwurf wurde gelöscht

Diese Seite empfehlen

OK Mehr information

Diese Seite verwendet Cookies. Mit Ihrem Klick auf OK stimmen Sie der Verwendung von Cookies zu. Andernfalls ist die Funktionalität dieser Website beschränkt.