Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Njoftim i digitalbit

timi1

Ist gelegentlich hier
Registriert
2. März 2008
Beiträge
50
Reaktionspunkte
13
Punkte
28
Ort
Österreich
Kompania DIGITALB njofton të gjithë Abonentët e Platformës Satelitore, se në bashkëpunim të ngushtë me EUTELSAT arritën të zgjidhin problemin, që ndodhi si pasojë e avarisë hapësinore në satelitin W2-16˚ në Lindje.
Prej ditës së sotme, DIGITALB do të transmetojë sërish në satelit të gjithë kanalet e platformës, në të njëjtin pozicion orbital.
Por, që të mund të rimarrin sinjalin e të gjitha frekuencave përmes të cilave transmetohen kanalet e DIGITALB, Abonentët me dekoder satelitor të thjeshtë duhet të veprojnë në këtë mënyrë:

  • Hyni në MENU-në e dekoderit
  • Kaloni në opsionin "Instalimi"
  • Dhe aty zgjidhni komandën "Fshij të gjithë kanalet"
pasi ky proces të ketë përfunduar...

  • Hyni sërish në MENU-në e dekoderit
  • Kaloni përsëri në opsionin "Instalimi"
  • Dhe duhet të fshijnë kanalet ekzistues në Menu-në e Instalimit, dhe më pas të bëjnë kërkim manual në frekuencën 11,055 MHz - Symbol Rate 27,900 - FEC 2/3 - Polarizimi Verikal.
Për një pjesë të Abonentëve me dekoder të thjeshtë satelitor do jetë patjetër i nevojshëm kërkimi manual në Frekuencën:
10,757 MHz - Symbol Rate 27,500 - Ksym - FEC 7/8 - Polarizimi frequena 11658 H 27900
Vertikal.
Në këtë mënyrë Abonentët me dekoder të thjeshtë satelitor do t’i kenë sërish të rregjistruar të gjitha kanalet e platformës DIGITALB si dhe ato ndërkombëtare, njësoj si më parë.
Ndërsa Abonentët me dekoder HIGH DEFINITION, do t’i kenë sërish kanalet e DIGITALB, të listuar automatikisht. Mjafton që ta fikin dhe ta ndezin sërish dekoderin.
Kompania DIGITALB falenderon për mirëkuptimin të gjithë Abonentët e Platformës Satelitore dhe kërkon edhe njëherë ndjesë për ndërprerjen e sinjalit si pasojë e avarisë së rëndë të ndodhur me satelitin në hapësirë!
DIGITALB deklaron se të gjithë Abonentëve të Platformës Satelitore, do t’u kompensohen FALAS të gjitha ditët e humbura prej mungesës së transmetimit.
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: Njoftim i digitalbit

Flm per informim, por kjo info vlen vetém pér ata qe kan Decoder, por cfar te bejmé ne qe kemi Digitalb por, Reciver normal gjysa e kanaleve nuk fuksionon.
A kish pas mundsi te na japni njé informim ma konkret sa i perket Abonimit digitalb me Resivera normale ´´ Private´´
Ju Pershendes Doni
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: Njoftim i digitalbit

Edhe une kam resiver te thjeshte Octagon dhe kam vepruar si vijon.
Fshirja e te gjithe kanaleve
kerkimi manuel i kanaleve ne keto frekuenca:
10757 V 27500 SR (Rtv 21 , ktv )
11055 V 27900 SR (top chanel etj)
11658 H 27900 SR FEC AUTO Fil hits. thriller aksion drame etj.
 
AW: Njoftim i digitalbit

Frequencat e reja ! Eutelsat W2 16°E
DigitAlb 1
***ok***
Frekuenca: 11.055 MHz
SYM RATE: 27.900 baud
Polarizimi: Vertikal
FEC: 3/4


DigitAlb 2

***New***
Frekuenca: 11.658 MHz
SYM RATE: 27.900 baud
Polarizimi: Vertikal
FEC: 2/3 ose auto


DigitAlb 3

EuroBird 16°E ***NEW***
Frekuenca: 10.758 MHz
SYM RATE: 27.500 baud
Polarizimi: Vertikal
FEC: 7/8


DigitAlb MPEG-4 dhe SSHD

***OK***
Frekuenca: 10.719 MHz
SYM RATE: 27.500 baud
Polarizimi: Vertikal
FEC: Auto



DigitAlb HD
***OK***
Frekuenca: 10.975 MHz
SYM RATE: 22.500 baud
Polarizimi: Horizontal

DVB-S2
FEC: 4/5 (apo 9/10)

Modulation: QPSK


 
AW: Njoftim i digitalbit

DigitALB-i sa ka njoftuar ne faqen zyrtare se jane regullu krejt programet une per veti kam dm800 dhe po punojn krejt kanalet por edhe sa e pash se Digitalbi ka leshuar edhe nje frek. te re ne satelitin eutelsat 10° 11345 H 27500 3/4
 
AW: Njoftim i digitalbit

Flm. Tani jan te hapura normal, por per momentin jan te hapura edhe HD kanalet, DigiGold,Supersport, me Dreambox 800 hd
Doni
 
AW: Njoftim i digitalbit


DigitAlb HD
***OK***
Frekuenca: 10.975 MHz
SYM RATE: 22.500 baud
Polarizimi: Horizontal

DVB-S2
FEC: 4/5 (apo 9/10)

Modulation: QPSK




Une nuk mudn ti kap keto freq, gjitha tjerat i kam, a ka ndokush te njejtin problem, kam Dreambox 800 HD
 
AW: Njoftim i digitalbit

Kodiak:
Une te njejtat Frequenzat i kam, dhe jan te hapura kanalet HD 1,2,3,4,5,6.
Edhe une e kam DB 800 HD. A e ki Sofcam´in CCcam 2.1.3. nese jo provoje me ne BLUE-PANEL
 
AW: Njoftim i digitalbit

si po thot edhe doni edhe une me dm800 dhe nuk kam probleme i kam krejt kanalet image e kam newenigma2
 
AW: Njoftim i digitalbit

E rregullova edhe une, problemi ish kan te imigji....gjynah qe digitalbi pi mshel kto kanale e po hapen vetem me kaon....!
 
AW: Njoftim i digitalbit

kodiak nuk ke faj shum kvalitetin me te madh e kane keto kanale te DigitAlbit se keta te sky te gjermanis shum i mire eshte por te presem mos behtet dicka per dremaboxa se shum paster i cet keta kanale
 
AW: Njoftim i digitalbit

Kualiteti mire po pse me kufizu,une se blej kurr kaonin per keto kanale,du me kqyr edhe tjer perve digitalbit...ta shohum qka po bahet
 
AW: Njoftim i digitalbit

Digitalb HD, DigiGold, Supersport jan prap te mbyllura....
 
AW: Njoftim i digitalbit

Pay-per View programet a nuk punojn me CS p.sh DigiGold etj???
 
Zurück
Oben