Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Nemam vise 16° u DM500

dejoo

Ist gelegentlich hier
Registriert
29. Januar 2010
Beiträge
90
Reaktionspunkte
1
Punkte
8
Jeli ljudi sta se desilo ja tek danas Primetio, kad sam hteo da napravim Sendersuchen da nadjem neki novi Kanal.

Nemogu da biram Vise 16° Stepeni, jel to zbog tog kvara sto su imali ovu godinu.?

Sta treba sad da uradim.

hvala vam.
 
Dali su ti izbrisani svi programi na eutelsatu ili ga uopce nemas?
Ako su ti izbrisani programi ubaci novu listu i problem rijesen a ako nemas satelit idi u konfiguraciju satelita i pogledaj da li ga imas.
 
AW: Nemam vise 16° u DM500

Ako ti je box u redu onda ubaci ponovo image ili procitaj bedienungsanleitung
Link veralten (gelöscht)
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: Re: Nemam vise 16° u DM500

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

servus,
a kako da ubacim novu listu u dm 500s,posto i ja imam slican problem.?
greskom sam obrisao satelit 16° sa diseqc-a a samim tim i cijelu listu kanala sa tog satelita i sad ne mogu vise taj isti satelit da vratim natrag u diseqc.imam 1°,13° i 19° satelite ali u konfiguraciji satelita ne mogu ubaciti cetvrti satelit , u ovom slucaju 16°.kako to uciniti?jer kad stavim na box-u " 4 satelita preko diseqc opcija A/B " moj dm zablokira odmah i ne mogu vise nista uciniti nego odvojiti dm od struje i opet isto.kablovi su provjereni,nema kurzschluss.
u satellites.xml loader-u imam sve te satelite i oznaceni su sa zelenom bojom(odabrani su samo ti sateliti).
znaci:kako ubaciti novu listu programa i kako ubaciti cetvrti satelit u diseqc.
hvala
 
AW: Nemam vise 16° u DM500

ja sam imao pre isti problem sa DB500, znaci nisam mogao da ubacim novi satelit. Box nanovo flesovao, onda je islo.
 
AW: Nemam vise 16° u DM500

ako box nanovo flasiram kao sto si rekao ,moram li onda sve ispocetka da instaliram ili mi ostaju svi podatci isti.mislim prije svega na spajanje dm- sa pc,routerom etc...ostaje li sve isto ili...?
kako da flasiram nanovo,nisam bas upucen u to...?
da li je to vec opisano u temi koju je pisao janicar:"dreambox tutorijal" pod "flash image backUP".
vidio sam da je to sve lijepo opisano na nekoliko nacina i moze li mi netko preporuciti koji je najjednostavniji za nas pocetnike koji se nismo do sada s time susretali.
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: Nemam vise 16° u DM500

prvo ubaci settings,pa udji u satelite configuration, pa jedan po jedan satelit izbrisi,a dodavaj one koji ti trebaju,ako nista...flesovanje...
 
AW: Nemam vise 16° u DM500

hm (sad se ja ono cesem po glavi),a gdje da nadjem setting listu i kako ju ubaciti u dreambox 500s?
oprosti,vjerojatno postoji to sve opisano negdje na forumu i nije da nisam probao to sve pronaci,jednostavno me ovaj problem vec nekoliko dana muci i ...ne znam sta vise ciniti.pomozi ako mozes ili me uputi gdje da trazim dalje.
hvala unaprijed
 
AW: Nemam vise 16° u DM500

Idi u Blue panel, Addons tu mozes da skines sebi settings listu i koje imaju i nas 16°, ali ako ti je dm500 sa internetom prikljucen.
 
AW: Nemam vise 16° u DM500

Vidi koja ti emu netreba izbrisi neke
 
AW: Nemam vise 16° u DM500

izbrisi satelite ako imas koji ti netrebaju!
 
Zurück
Oben