Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Kpcs

xtreme

Newbie
Selam Arkadaslar

Bu kpcs olayini almaya karar verdim 2 hafta oldu
Phantom nikli arkadasa yazdim yapariz he oluyor vs dedi bu 3 hafta cit yok?

Bugün ise murati ye yazdim ilk yazdim mesaja 10 dakikada cevab verdi hadi kuralim diye mesaj attim 4 saattir ortalikta yok acaba bizimle dalgami geciyorlar yada böyle bi emu yokmu anlayamadim sky 1702 de sürekli sorun yasiyorum 2 kartimin olmasina ragmen donma kirilma oluyor bir an önce olayi asmam gerekiyor bekliyoruz tik yok ivan denilen vatandasa nasi ulasa bilirim bir bilgisi olan varmi

Tesekkürler
xtreme

AW: Kpcs

selam,sen önce tam olarak ne yapmak istedigini bir anlat sana ona göre yardimci olalim.Kpcs ne gerek var anlamadim?

Selam
Bende 2 adet sky 1702 kart var ful hd ve maclarda sürekli donma yapiyor
server kendime ait IBM X serie 3Ghz Cpu 2Gb ram 2Xnetzwerk var karti var 50000Kb dow 10000Kb Up hizim var serverimde ubuntu 10.10 kurulu osiris kurulumu yaptim cccam vs hersey iyi calisiyor Digitek kartim cccam da calisiyor kesinlikle takilma donma yok ama sky 1702 de sürekli maclar basladinda donma yapiyor oscam kurdum newcam kurdum ne yaptim ise bu sorunu asamadim 20 client sky da maca bakmaya baslayinca server donma oluyor ama digitekde donma yok 50 kiside baglansa donma olmuyor sadece sky larda donma yapiyor smargo var easymouse2
ikisindede ayni sorunu yapiyor
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

Elinde sadece lokal Kartmi var?

Baska yerlerden proxy Reader kullaniyormusun?

DT CW Kartini niye cccam da calistiriyorsun özel bi sebebi mi var?

Smargolar hangi FW ile calisiyor? 1.03 / 1.04 / 1.5 ve kac tane var?

Smargolarin Serial'lerini cikarabildinmi?

Client'lerin de hangi emular calisiyor cccam/newcamd/mgcamd/camd3 ????
Veya hangi imkanlari var?

Normalinda OScam 1702 ve 0D00 Kartini beraber calistiriyor sorunsuz !

EMM yolliyan Receiverin ney ve hangi emu onun üzerinde calisiyor?

Elinde olan sky kartlari eminmisin 1702 oldugunu? V13 olmasin?
Iki si de Full mu yoksa birisi multiroom ver digeri full mu?

Ubuntu Serverinde extra libusb-1.0.8 install yaptinmi?

Ubuntuda IP'ler DHCP mi yoksa Fix mi ?

Bunlari cevaplarsan sana yardimci olurum ;)

PS:
OScam konfiglerini ayri bi Konuda yazarim.

selamlar

20 kisi deyisik Kanallara bakarsa donma yapar . Ayni kanala bakdiklari zaman cachen yapmasi gerek. Loadbalance felan ayarladinmi kartlara? CCcam.cfg deki ayarlari yazarsan daha kolay buluruz care.

Haklisin ama arkadasda 2 tane Kart var .

Normalinde 1.Kiside 600ms yapar eger 2. Kisi baglanirsa 1200ms yapar
.....

Burda adam arastirmasini yapmis

Langzeitbeobachtung ECM Zeit bzw. max Anzahl an Klienten

Mein Bild am Server braucht ECM Zeiten von 0,580 sek. Verbindet sich 1 Klient braucht dieser 0,600 sek. Kommt ein 2. Klient dazu und das gleichzeitig zum 1. Klienten (Idle Time gleich) sind es 1,200 sek.. Kommt ein 3. Klient mit der gleichen Idle Time hat dieser 1,8 sek nötig. Usw usw. es werden eigentlich immer 0,600 sek dazuaddiert.
Alles unter der Vorausetzung das alle 3 verschiedene Sender schauen. Sollten also 8 Klienten gleichzeitig mit der gleichen Idle Time verschiedene Sender schauen, kommt man auf rund 4,800 sek ECM Zeit beim 8. Klienten, womit es eigentlich so gerade noch freezerfrei laufen sollte (8 x 0,600 = 4,800 sek). Bei dieser üngünstigsten aller ungünstigen Situationen können also schon 8 Mann freezerfrei ein Bild genießen.

Bence 20 Kisi ayni anda 20 Tane degisik Kanal bakmaz, belki 30% olabilir.

Eger bizim vatandaslardan ise senin client ler o zaman cogu zaten dizi bakmakdan firsat bulamiyor. Bir tek hafta sonu biraz karisik olur ama o zamanda futbol maclari oluyor ;)

selamlar

Selam
Kusura bakmayin cevab layamadim hemen sorularinizi sorularini sira ile cevabliyorum

1-Evet elimde local kart var
2-Hayir kullanmiyorum
3-Dt kartimida su an oscamda calistiriyorum
3-Serverimde sadece cccam calisiyor clientlere
4-Smargolarin serialini alamadim suan easymouse2 ile oscamda okutuyorum kartlarimi oscamdan n olarak cikis yapiyorum ccam icin
5-Kartlarim S02 1702 V13 olmadina eminim cccam örnegini veriyorum
6-1702 ve full kart ikiside
7-EMM yolliyan Receiverim dreambox 500 gemini 4.20
newcamd 1 133398 99% 1702 : 0 Premiere/Premiere Star (19E)[tunneled Nagra]
newcamd 1 37917 99% 1702 : 0 Premiere/Premiere Star (19E)[tunneled Nagra]

8-Ubuntuda IP'ler DHCP

Sana simdiden söyleyim ben sana sadece Smargolu config verebilirim
öbürleri yok bende.

1- Smargolar elinde mi yoksa satinmi?
2- Hangi FW oldugunu biliyormusun? Veya Maxdigital yada Argolis mi?
3- Clientlerin hepsi cccam diyorsun ve OScam serverinde cccam calisiyor diyorsun.
O zaman niye N Line kullaniyorsun?
4- DreamBox 500 / HD'mi yoksa S mi?
5- Bunu cavaplamadin!
-->Ubuntu Serverinde extra libusb-1.0.8 install yaptinmi?
6- OScam Binary'leri kendin complie yapmasini biliyormusun?
7- Elinde temiz oscam.services var mi özellikle DT karti icin??

Kurulacak System söyle olacak

Server:
- OScam x86
- Ubuntu 10.10

- OScam CCcam Protokoll (Server)
- OScam cs357x Protokoll (Server)

- Smargo Reader über Serial angesprochen
- Loadbalance lb=2
- Services

Client:
- CCcam Client's (original)
- OScam Client für EMM's (dvbapi cs357x)
- oscam.dvbapi

selamlar

Selam Kardes aman KPCS alma serrefsizler Oscamin acik kodunu kopyalayip biraz degisiklik yapip satisa sunuyorlar... simdi bu hak mi? Oscam icin nerdeyse hergün update var ve cok gelismis! Ben kendim Oscam kullaniyorum 500MHZ lik Alix3d3 ile ve kesinlikle sorun yasamiyorum. CPU 0,01% ile calisiyor...

Valla bir ara baya niyetlenmistim hatta test versionunu kurdum servere bi cacik olmadi. Gecen formu kazara gezerken bi baktim satis yapan elemanlar dsmart acildi calisiyor vs yazmis yazdi tarihte zaten sifresiz yayin yapti 2 hafta kadar dsmart yazdim kendine hic o konuya egilmiyor kpcsyi öven yazi yaziyor :)

benim sorun ise oscamda calistirdim yaklasik 1 ay kadar iki karti birlikte ama gecen yani 2 gün evel bi olay oldu ne oldu ise sacmaladi oscam suan newcs de calistiriyorum ecm ler baya iyi simdilik bakalim

Sana tavsiyem Oscam'da cs357x UDP protokolu ile kullan kanallar daha hizli acilir. TCP de Paket yolladimi onaylama gitmesi lazim ama UDPde onaysiz paketleri daha hizli bir sekilde gönderiyor.

Kardes 1702 karti ayni anda 10 kanal acar 2 kart 20 kanal acar 3 kartin olursa sorun kalmaz pek.

benden tavsiye smargo yerine easymouse2 kullan newcs de 10 mhz ile okut.
ve 2 kartini 2 kisi ile paylas
yani 4 tane daha al baskasindan 6 tane kartin olursa sorun kalmaz . 65 kanal var sky da. ama serverinde 150 kisi ayni anda 30 kanala bile bakmiyor.
3 kart newcs üstünden 10 mhz de okutursan. hic bir takilma sorunu yasamazsin.
aklina takilan bisey olursa 2 yilda bu kartin kitabini yazdim sorabilirsin :D

Zurück
Oben