Information ausblenden
Das Digital Eliteboard ist ein Kostenloses Forum. Wenn du alle Bereiche sehen möchtest oder Fragen hast, musst du dich zunächst Registrieren.

Jetzt Registrieren

Jest zgoda na fuzję Cyfry+ i "n". Będzie nowa platforma satelitarna w Polsce ???????

Dieses Thema im Forum "Archiwum" wurde erstellt von czutok, 16. September 2012.

 1. czutok
  Offline

  czutok VIP

  Registriert:
  17. März 2009
  Beiträge:
  25.379
  Zustimmungen:
  9.975
  Punkte für Erfolge:
  113
  Ort:
  Unter ne Brücke
  [h=1]Jest zgoda na fuzję Cyfry+ i "n". Będzie nowa platforma satelitarna[/h] 14 wrz, 16:05


  Spółki ITI i Canal+ mogą utworzyć wspólną platformę satelitarną - taką decyzję podjął Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Sprawa została przekazana do Urzędu przez Komisję Europejską na wniosek uczestników koncentracji.
  UOKiK prowadził od kwietnia 2012 r. dwa postępowania w sprawie koncentracji. Jedno dotyczyło przejęcia przez Groupe Canal+ kontroli nad Du mußt dich Registrieren um diesen Link sehen zu können. Hier klicken und kostenlos Registrieren N-Vision, która ma być sprawowana wspólnie z ITI Holdings; drugie zaś przejęcia przez Groupe Canal+ i Du mußt dich Registrieren um diesen Link sehen zu können. Hier klicken und kostenlos Registrieren kontroli nad podmiotem powstałym w wyniku połączenia Canal+ Cyfrowy oraz ITI Neovision.
  Zdaniem Urzędu koncentracje będą miały największy wpływ na rynki licencjonowania kanałów telewizji płatnej, usług dostępu do telewizji płatnej oraz usług dostępu do reklamy telewizyjnej. Na żadnym z nich nie dojdzie jednak do istotnego ograniczenia konkurencji – uczestnicy transakcji będą musieli rywalizować z innymi podmiotami - podkreślili przedstawiciele UOKiK w piątek w komunikacie.

  Groupe Canal+ należy do międzynarodowej grupy Du mußt dich Registrieren um diesen Link sehen zu können. Hier klicken und kostenlos Registrieren. Działa głównie we Francji, zajmując się produkcją i dystrybucją kanałów telewizyjnych. W Polsce działa poprzez spółkę Canal+ Cyfrowy, która oferuje usługi płatnej telewizji za pośrednictwem platformy satelitarnej Cyfra+, a także jest dystrybutorem ponad 100 kanałów telewizyjnych i radiowych, w tym nadawanych przez spółki z grupy Vivendi – np. Canal+, Ale kino czy Mini Mini+.
  Przejęcie przez Groupe Canal+ wspólnej kontroli nad N-Vision nastąpi w wyniku nabycia mniejszościowego pakietu udziałów (40 proc.) oraz praw dających współkontrolę. W drugiej transakcji majątek spółki Canal+ Cyfrowy, po jej uprzednim przekształceniu w spółkę akcyjną, zostanie przeniesiony na ITI Neovision w zamian za akcje w podwyższonym kapitale zakładowym.
  Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do UOKiK, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld Du mußt dich Registrieren um diesen Link sehen zu können. Hier klicken und kostenlos Registrieren na świecie lub 50 mln euro w Polsce. Do badania rynkowych skutków fuzji i przejęć uprawniona jest także Komisja Europejska – analizuje transakcje, w których łączny światowy obrót wszystkich uczestników wynosi co najmniej 2,5 mld euro.
  Uczestnicy koncentracji mogą jednak złożyć do KE wniosek o zbadanie jej skutków przez kraj członkowski, jeżeli może wywierać ona znaczący wpływ na konkurencję w danym państwie. W takim przypadku Komisja może przekazać sprawę do narodowego organu antymonopolowego, który ocenia skutki danej transakcji. Przedsiębiorcy sporadycznie korzystają z tego przywileju. W latach 1990-2011 stało się tak jedynie w 67 sprawach na blisko 5 tys. transakcji zgłoszonych Komisji Europejskiej. W przypadku Polski jest to pierwszy wniosek o przejęcie sprawy przez UOKiK.

  Biorąc pod uwagę, że transakcja dotyczy tylko polskiego rynku, sprawa została przekazana do UOKiK. Urząd zgodził się na przejęcie sprawy.
  Markus Tellenbach, Prezes Grupy TVN, skomentował decyzję UOKiK: “Zgoda UOKiK na połączenie ‘n’ i Cyfry+ jest bardzo dobrą wiadomością i istotnym kolejnym krokiem dla Grupy TVN oraz jej interesariuszy, otwierając nowy etap rozwoju modelu biznesowego TVN po udanej inwestycji w rozwój platform ‘n’. Prace nad połączeniem ‘n’ i Cyfry+ rozpoczną się natychmiast po zamknięciu transakcji w celu jak najszybszego osiągnięcia efektywności operacyjnej oraz planowanej synergii. Decyzja jest również istotna z perspektywy ostatnich spekulacji rynkowych dotyczących ryzyka związanego z zamknięciem transakcji. Obecnie nasi inwestorzy mogą być spokojni, że proces jest na dobrej drodze, a my jesteśmy w pełni zaangażowani w osiągnięcie planowanych korzyści z połączenia platform zgodnie z oczekiwaniami."
  TVN jest spółką zależną N-Vision. Zajmuje się m.in. nadawaniem kanałów ogólnodostępnych i licencjonowaniem płatnych (m.in. TVN24 i TVN Turbo). Kontroluje również szereg spółek, w tym ITI Neovision – operatora platformy satelitarnej n. Zarówno N-Vision, jak i TVN są częścią grupy kapitałowej ITI Holdings.
   
  #1

Diese Seite empfehlen

OK Mehr information

Diese Seite verwendet Cookies. Mit Ihrem Klick auf OK stimmen Sie der Verwendung von Cookies zu. Andernfalls ist die Funktionalität dieser Website beschränkt.