Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Emu ile NTV Spor

taiken

Ist oft hier
Daha az önce farkettimki birden TurkSat kanal listesinde NTV Spor vardi. Acip denemek istedim ve su gözüme carpti: Anlasilan NTV Spor dijital platform (DT) üzerinden yayinlaniyor, normalde kanal CW/I ile sifreli. Paylasimla acabildim. Anlatilanlara göre ama NTV Spor sifrelense bile maclar esnasinda BISS ile sifreleniyor saniyordum, öyle degilmi? Emu ile NTV Sporu acma imkanim varmi yoksa illada paylasimmi olacak (DT)?

AW: Emu ile NTV Spor

Peki bora usta, sifresiz ve acik TurkSat üzerinden izleyenler nasil izliyor? NTV Spor ayni uydudan iki cesit platformdanmi yayin yapiyor?

pardon freund...bisskey ile aciliyormus...arastirdim, bisskey olayini gördüm, okudum...sorry ben sadece CS ile acildigini biliyordum

artik trt3 trt 1 ntvspor ntv Az tv Azerbaijan ve ictimai tv biss sifrelemesini cözüyor.

burdan bütün tsk´lerimiz bu skripti hazirlayan arkadasimiza gitsin.

Alıntı:

evet arkadaslar sonunda cccam de tum bissler ok !!!

gemini ve diger imajlar icin
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!

sadece pli imaj icin
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!

yukarıdaki dosyaları flashxp ile tmp klasorune atın sonra ister manuel install yaparak yukleyin
isterseniz telnetten cihaza baglanıp asagıda yazan komutu vererek yukleyebilirsiniz

gemini icin telnet komutu
tar xvzf /tmp/gemini_biss.tar.gz

pli icin telnet komutu
tar xvzf /tmp/pli_biss.tar.gz

test ettiklerim trt3 trt 1 ntvspor ntv Az tv Azerbaijan ve ictimai tv
kanal a kanal 1 atv fox tv8 vs sifreye gecmiyor ancak gecerse tv8 imedi yazan satırı secin acacaktır
diger k.e.y.ler cakısmadıgı icin sorun olmayacaktır zaten cıksada dha feed kanalını garanti olsun diye tetikleyici
yazdım hepsini acacaktır
dikkat etmeniz gereken iki kanal var ntv spor ve trt 1 bu iki kanalı izlemek icin once dha feed uzerine gelin
diger kanallar icin bunu yapmanıza gerek yok ama acmazsa dha feed e gelip sonra acmayan kanala gecin acacaktır
acmamasının tek nedeni biss k.e.y degismistir o yuzden acmıyordur yoksa mutlaka acacaktır
cccam i restart etmenize gerek yok sarı tustan izleyeceginiz kanalı secin sonra asagı yukarı oklarla kanal
degistirin acar
bir ipucu ; biss diye bir buket olusturun tum biss kanalları bu bukete yazın en ustte dha feed ekleyin
gerekirse dha feed e gecmek cok pratik olacaktır

tek acmayan kanal hotbird teki lider tv onuda dreambox ta izleyen yok
birde hotbird teki ictimai tv acmadı ama turksattaki acıyor o turksatta yayın yaparken hotbird
yayınını kesiyor o yuzden acmıyor

pli imaj icin olan dosyayı yukledikten sonra sarı tusa basarak BISS EMU IZLE ye girip ordan istediginiz kanalı
secerek izleyebilirsiniz
gemini icin sarı tusa basın 1a ntv spor 1b trt1 vs seklinde yazdım suan kullandıgım imaj pli oldugu icin geminiyi
pli gibi tek baslık altında toplayamadım ama flexmenu kullanmayı biliyorsanız toplayabilirsiniz yoksa boyle kullanın
zararı olmaz
gemini_biss yazan dosyayı tum imajlarda kullanabilirsiniz kullanabilirsiniz sarı tusa bastıgınızda
1a ntv spor ve diger biss izle
1b trt 1 biss izle
1c imedi fox atv tv8 biss izle
1d georgian biss izle
1e az tv biss izle

seklinde yazar izleyeceginiz kanalı okeyleyin acılan pencerede hangi kanalları actıgı acan kanalların nasıl
izlenecegi ve gerekirse nasıl yeni k.e.y eklenecegi yazıyor

kısaca soyle acıklayayım /var/biss diye bir klasor actım icine hangi k.e.y hangi kanalı acıyorsa onu attım
sarı tustan o kanalı sectiginizde /var/k.e.y.s/klasorunun icini siliyor o kanalı acan dosyayı oraya atıyor
BURASI ONEMLI BU DOSYALAR SADECE CCCAM ICIN BASKA EMU KULLANIYORSANIZ ORNEK GBOX /var/k.e.ys KLASORUNUN
YEDEGINI ALIN CUNKU SARI TUSTAN IZLENILEN KANALI TIKLAYINCA /var/k.e.ys ICINDE NE VARSA SILINIYOR SONRA
CONFIG DOSYAM SILINDI DIYE SITEM ETMEYIN DOSYALAR SADECE CCCAM TUM VERSIYONLARI ICIN AMA SADECE BISS
EMU YOK emu isteyen cccam in alt versiyonlarını kullansın ornek 2.0.11 ve /var/k.e.ys icine Softcam.K.e.y
atsın ama her biss izlediklerinde dosyalar silinecegini unutmayın bunun cozumu /var/biss icindeki klasorlere
SoftCam.K.e.y i atmak ve /var/tuxbox/plugins icinteki .sh dosyalarına SoftCam.K.e.y satırınıda eklemek
biraz karısık ama rai ve digi tv icin extradan onları yazmak istemedim cunku hacksat vs pluginslerde emu
zaten var artık ordan izlersiniz benim amacım hem paylasım olsun hem biss olsun diye idi paylasım
yapmıyorsanız emu zaten bir cok emuda var onlardan birini yukleyip izleyin

artık cccam icin biss olayı tarih olduguna gore ugrasmayacagım degisen k.e.ylerin nasıl editlenecegi
izlemek istediginiz kanalı sectiginizde acık acık yazıyor bu konuda bilgili arkadaslardan ricam degisen
k.e.y olursa onu editleyip forumda yayınlarlarsa sevinirim bu konuya cok kafa patlattım artık sorun cozuldugune
gore biraz tv izleyeyim uruguay-arjantin gibi super bir mac icin uykusuz kalmaya degerdi ama macı hic izlemeden
pc basında k.e.ylerle oynamak uykusuz kalmama hic degmedi dogrusu )

@ kamil dha feed e ntv spor k.e.y.i yazarak cccamde biss e son noktayı koymustur
onun bu calısması olmasa yazdıgım pluginslerin hic bir onemi olmayacaktı cccam de biss konusunda yaptıgı
calısmalardan dolayı kendisine tekrar tesekkur ediyorum

not: alintidir

bora kardes, verdigin linkte tam olarak nerden download ediliyor? acilan pencerelerde malesef indirilebilecek bir dosya yok, ikidebir yeni pencere aciliyor.

bu arada alinti yaptigin anlatimin kisa versiyonu varmi veya kisaca anlatabilirmisin? :emoticon-0144-nod: trt3 falan mac esnalarinda bende zaten aciliyor, ayni sekilde ntv spor icinde yapsam olurmu?

alintidir diye yazmistim kardes...sorry ama bende ariyorum simdi, sana kesinlikle yardim edecem insallah

nedendir bilmem ama dün ntv spor olan kanal bugün Digi olmus :S
bende zaten dün sasirmistim ntv sporun birden cikmasina, cünkü normalde burdan cekmiyor diye biliyorum.......acaba tek el clasico icinmi digiyi ntv spor olarak yayinladilar, cw sifreli olmasi o zaman mantikli gelir

Kardes, ben DT üyesiyim ve NTV SPOR bende 1 ay dir acik ve su ana kadar da acik! (maclarda kapaliyor)

Zurück
Oben