Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Dreambox 8000 i DM SAT

dream4ever

Ist oft hier
Registriert
23. Juni 2009
Beiträge
110
Reaktionspunkte
12
Punkte
18
Je mi moze neko reci zasto sa original Dreambox 8000 nije moguce da hvata DM SAT?

Koristim sledece parametre

SATELIT EUTELSAT W2
Frekvency: 12593
Symbolrate: 2500 (02500)
Fec: 2/3
Polarization: Vertikal

Nervirame me to skupo kinesko govno, svaki receiver za 30-40€ hvata taj kanal, a to govne je kostalo pre 3 godine preko 1000€ i nece.
Koristim Spaun Multiswitch 9/14 i Inverto LNB.
 
AW: Dreambox 8000 i DM SAT

Moze ako ubacis listu od Don@ onda radi traje koju sekundu da krene.
Na rucno trazenje moras Symbolrate da probas 2495 ili 2505 Frek.12592, 12593, 12594
barem kod mene na 800se orginalu je tako. Kinezi nemaju taj problem.
pozdrav
 
AW: Dreambox 8000 i DM SAT

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

Antena je Fuba 850. U drugoj sobi imam TV Total Receiver koji ide preko iste antene / LNB i Multiswitch i sve radi bez problema.
Sinoc se slecede desilo:

Pustio sam da trazi DM i kaze da nije nista nasao, nisam nista dirao i nakon mozda dva minuta kaze da je nasao DM.
Sada kad prebacis DM traje skoro minut dok nema slike ili kaze "Tunen fehlgeschlagen".

Nemogu biti pametan ...
 
AW: Dreambox 8000 i DM SAT

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

Verujem ti to, ali gde sme tako nesto da bude ???
Jesu to bila jos dobra stara vremena kada si kupio nesto skupo i to je vredilo te pare. Danas sve sto kupis i jeftino i skupo izgleda samo na izgled dobro i industrija/reklama ubedju nas ta je to bolje i savremenije. Jeste to dobro, ali samo za njihov novcanik.
 
AW: Dreambox 8000 i DM SAT

Sad sam bas kod mene pogledao, bez problema, super signal. Jel to problem samo sa DM SAT?
 
AW: Dreambox 8000 i DM SAT

Samo DM sat tunen fehlgeschlagen nakon koju sekundu pojavise slika. To se desava na sve i jednom orginalu koji mi je dosao u ruke.
 
AW: Dreambox 8000 i DM SAT

probaj onda frekv.da menjas na primer:
SATELIT EUTELSAT W2
Frekvency: 12593
Symbolrate: 2500 (02500)
Fec: 2/3
Polarization: Vertikal
stavi na 12592 ili 12594 tako da probas i mozda ce da pomogne
 
Zurück
Oben