Information ausblenden
Das Digital Eliteboard ist ein Kostenloses Forum. Wenn du alle Bereiche sehen möchtest oder Fragen hast, musst du dich zunächst Registrieren.

Jetzt Registrieren

Dreambox 500s

Dieses Thema im Forum "Krejt për Reciver" wurde erstellt von shkupjani_ger, 3. September 2009.

 1. shkupjani_ger
  Offline

  shkupjani_ger Ist gelegentlich hier

  Registriert:
  28. Mai 2008
  Beiträge:
  41
  Zustimmungen:
  2
  Punkte für Erfolge:
  8
  Pershendetje te gjitheve.

  Kisha nje pyetje rreth ccam qka eshte ccam per kqa vlen dhe si punohet me ccam.
  E kum ble nje reciver DEB Online Shop por nuk e kisha pare se per 10 Euro me teper e kishin rregullu edhe qat ccam.(Tashti von eshte se dje e mora reciverin)
  Reciveri eshte Dreambox 500s Clone.
  Dhe si muj te shof programet sport qe jan te mbyllura por qe hapen me key Aktual qe jan ne sat 1 w..se te ky dreambox spo mujshe mo me i dhan Key nepermjet Digitronit(Fernbedienung).

  Flm Pershendetje nga Shkupjani_ger
   
  #1
  arbmal gefällt das.
 2. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.529
  Zustimmungen:
  745
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  ketu mundet te shkruhet per Dreambox 500 s
   
  #2
  shkupjani_ger gefällt das.
 3. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.529
  Zustimmungen:
  745
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: Dreambox 500s

  te kam vendos ketu eshte me mire mendoj.
   
  #3
 4. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.529
  Zustimmungen:
  745
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: Dreambox 500s

  nuk eshte problem nese nuk mundesh me e be vete ktheje perseri dhe thuaj qe te ta vendose CCcam ( CCcam kam eshte nje emu i reciverit )

  shiko ketu e ke nje anleitung https://www.digital-eliteboard.com/satulc/showthread.php?t=4360
   
  Zuletzt bearbeitet: 3. September 2009
  #4
 5. shkupjani_ger
  Offline

  shkupjani_ger Ist gelegentlich hier

  Registriert:
  28. Mai 2008
  Beiträge:
  41
  Zustimmungen:
  2
  Punkte für Erfolge:
  8
  AW: Dreambox 500s

  Flm Bessat per pergjigjen e shpejt
  ket link qe ma dergove duhet njeher mir ta lexoj dhe si te kam kohe do ta instaloj vet..a eshte ky per ccam
   
  #5
 6. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.529
  Zustimmungen:
  745
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: Dreambox 500s

  shkupjani nese je i ri ne kete lemi eshte pak veshtire me e be vete ose duhet te lexojsh shum.
  nje here duhet reciverit tend nje image te installojsh masanej CCcam duhet te installojsh extra.
  une ate ta dergova se cka duhet te behet se sa pune ka me e be kete
  ce shiko ketu e ke CCcam per E1
  https://www.digital-eliteboard.com/satulc/showthread.php?t=9850

  edhe une e kam 500s dhe e kam CCcam 2.1.2 dhe punon shum mire
   
  #6
  shkupjani_ger gefällt das.
 7. ardi
  Offline

  ardi Ist gelegentlich hier

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  33
  Zustimmungen:
  12
  Punkte für Erfolge:
  8
  AW: Dreambox 500s


  Mir dita shkupjani
  ccam emulacion per prezive dreambox dhe tjeracili preograma don pi pahe me key ti muish edhe ne DR me ja dhan me ditran apo shkarkoje nje program qe thirat Dcc edhe muish me PC me ja qir kej po ccam te vyen edhe per CS..
   
  #7
  shkupjani_ger gefällt das.
 8. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.529
  Zustimmungen:
  745
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
 9. shkupjani_ger
  Offline

  shkupjani_ger Ist gelegentlich hier

  Registriert:
  28. Mai 2008
  Beiträge:
  41
  Zustimmungen:
  2
  Punkte für Erfolge:
  8
  #9
 10. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.529
  Zustimmungen:
  745
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  #10
  shkupjani_ger gefällt das.
 11. fushkrujs
  Offline

  fushkrujs Guest

  AW: Dreambox 500s

  Duhet te kesh kujdes me keto image te ketij Borsalino se me DB500 mund te dalin probleme,sipas infomarcione qe kam ka pasur shum probleme me keto image ose Backup nga ky Borsalino.
   
  #11
 12. shkupjani_ger
  Offline

  shkupjani_ger Ist gelegentlich hier

  Registriert:
  28. Mai 2008
  Beiträge:
  41
  Zustimmungen:
  2
  Punkte für Erfolge:
  8
  AW: Dreambox 500s

  Mundet ..une nuk kuptoj shum rreth DB500 por masi e instalova kishte probleme te ndryshme nuk reagote smujshem me e shym..etj
  Flm Bessat per ndihmen dhe fushkruj per keshill..
  Ndoshta keni me qesh pak por eshte per me qesh..une kum mendu se si ta ka reciveri Cccam qelen edhe Pr....
  Tashti masi e ka Reciveri qat cccam per qfar vlen a mundeni te me tregoni.
  Dhe a ka dikush njohuri se si punohet me ket Program

  [​IMG]
   
  Zuletzt bearbeitet: 6. September 2009
  #12
 13. fushkrujs
  Offline

  fushkrujs Guest

  AW: Dreambox 500s


  Me vjen keq dhe kjo nuk esht per te Qeshur,
  si Bessat dhe und mundohemi te ndihojm,un e pash me vones dhe keshilla ime isht sic e shoh von,por do mundohem te gjij dicka te pershtatshem per ju.
   
  #13
 14. fushkrujs
  Offline

  fushkrujs Guest

  #14
 15. kasta
  Offline

  kasta Newbie

  Registriert:
  21. September 2009
  Beiträge:
  9
  Zustimmungen:
  0
  Punkte für Erfolge:
  1
  AW: Digitalb me ndrishimin e kanaleve

  Tung pasi qe jam i ri ne kete forum edhe nuk kam shum njohuri per dreambox a ke mundesi me sqaru se si vendosen keto ne dreambox 500s


  Du mußt dich Registrieren um diesen Link sehen zu können. Hier klicken und kostenlos Registrieren
   
  Zuletzt von einem Moderator bearbeitet: 23. September 2009
  #15

Direkt Antworten

Überprüfung:
Der Entwurf wurde gespeichert Der Entwurf wurde gelöscht

Diese Seite empfehlen

OK Mehr information

Diese Seite verwendet Cookies. Mit Ihrem Klick auf OK stimmen Sie der Verwendung von Cookies zu. Andernfalls ist die Funktionalität dieser Website beschränkt.