Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

dm500s

enko

Ist gelegentlich hier
Registriert
31. Mai 2009
Beiträge
43
Reaktionspunkte
4
Punkte
28
Treba mi pomoc oko ovog resivera ,radio sam po upustvima za umrezavanje dm500s,isve uradio dobro ali posle novog starta dobio sam na tv-u plavu sliku i zutim slovima pise GPThe i dalje ni makac ,ip adresu sam zaboravio koju sam uneo u njega pa sam svasta nesto probao da nadem ip ali neznam pa ako moze neko da mi pomogne unapred hvala!:emoticon-0179-headb
 
AW: dm500s pomagajte

Ja mislim da je orginal gledao sam u internetu kako clonovi izgledaju,moj ima na kutijiima te brojeve naprimer MAC00:08:Itd.Ma probao bi sa dreamupom ali nemam taj ulaz na kompiuteru nepase kabel u njega meni treba 9 pin a ja imam na kom.15,pa sam probao sa onim drugim 0kabelom sto ima sa jedne strane kao usb a sa druge srane ono da moze da se prikljuci na resiver
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: dm500s

na kutiji od clonovi isto pise macadressa. onaj adapter sto mislis zove se usb2com. ja isto koristim tog adaptera na laptop posto nemam prkljucak. nabavi sebi taj usb2com ili kod nekog sto ima vec anschluss na pc.
 
AW: dm500s

e hvala ti puno,mislis da ce icio opet sa tim kako da znam da je orginal gde pise to
 
AW: dm500s

ako si platio 100 euro ondak nije Orginal !!!

Orginal se vec 2 godine ne prizvodi od Dream Multimedia.. ( Dream 500 )

cao
 
AW: dm500s

Ma kupio ga preko ebey nije nov-polpvan je ,sa postom platio 87 prodavac je rekao da je orginal.Na ovoj adresi sam proverijo jeli orginal ili nije pise da jeste
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: dm500s

stavi gemini do verzije 4.2 i mirna ti glava. stim radu i clonovi.

evo ti Link ist nicht mehr aktiv.
 
AW: dm500s

Znas sta hvala tebi na trudu bas si super danas sam uspio sa 0 modem kabelom da mu stavim ovu novu verziju,ali sad imam problem nikako da ubacim listu kanala u njega probao sam sa DReamBoxEditorom,sa openDBedit,Total Commanda ali neznam nesto nece kad mu ubacujem to jeli moram biti spojen na internet ili kako probao sam svakako,umori se ja pravo oko ovoga vec 3 dana cabrkam a samo se vrtim u krug
 
AW: dm500s

kliknes na palavo dugme na daljinskom i otvori ti se blue panel, spustis se do addons pa onda na download (gemini server) i onda na settings-sat pa izaberes koje hoces. dali za rotor ili za DiSEqC, zavisi kakva je konfiguracija kod tebe.
 
AW: dm500s

hvala ti puno ali ne mogu da udem na ovu stranicu
 
AW: dm500s

Kanali su tu ali u gornjem levom uglu pise da nisu, i kad pritisnem na kanal ono se nekako izgubi hvala vam puno da nije dobri ljudi sta bi mi ostali ja mislim da cu ja ovo uspijeti,i jos nesto jeli ovi kanali idu preko interneta ili satelitske
https://www.digital-eliteboard.com/members/143032
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: dm500s

@ enko

javi se na msn da ti pomognem malo da to sredis !!!
ja sam svako vece iza 22.00 tu..

cao
 
AW: dm500s

Ovde ti je objasnjeno kako da ubacis kanale.

Prvo moramo download dreamBox Edit i instalirat pa ga konfigurirati tako da stisnemo na Options

IMG Removed

Dobijamo sljedeče

IMG Removed

gdije pod IP adress of Dream box upišemo IP od DM u passwrd on drembox mora pisati DREAMBOX ili ako je promijenjena moramo upiati drugu i na kraju stisnemo na SAVE


Stime bi bilo gotobvo konfiguriranje DreamboxEdita


Sada stisnemo na OPEN


IMG Removed


Prije moramo download setting listu Sada moramo nači gdje smo spremili i raspakirali Setting listu za DM tako da moramo najprije nači DRIVERS u koju smo spremili listu u ovom slučaju C: pa nađemo mapu u kojoj je spremljena setting lista u ovom slučaju setting 25.12.2008

IMG Removed


sada stinnemo na OK i ćekamo da se učita lista


Sada stisnemo na FTP


IMG Removed

I Sada se pojavi sljedeče i stisnemo na Send Files to dreambox


IMG Removed


Kada dobijemo sljedeču sliku


IMG Removed

kada dobijemo sljedeču sliku ubicivanje setting liste je gotovo

IMG Removed


Samo moramo izači iz programa tako da stisnemo na X
 
Zurück
Oben