Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Digitv

laleaua

Ist oft hier
Registriert
3. Oktober 2008
Beiträge
114
Reaktionspunkte
72
Punkte
48
Salut pe toti,
ce se intimplä daca receiverul digi se stricä,este posibil sa activezi cartea digi pe un alt receiver?

MFG Laleaua:read:
 
AW: Digitv

Posibil ar fi dar cam greu
Tre sa ai pe cineva acolo la o casierie in Ro sa poti sal imperechezi
Daca nu tre sa mergi personal cu recul si contractul
 
Re: AW: Digitv

Din cate am auzit eu, din surse bune, se pare ca se activeaza cartela si in alta conserva nu doar in ceea inperechiata. Doar ca tu nu o sa poti sa vezi la TV cand sia facut update, o lasi un timp in conserva si dupa aia o bagi in celalalt receptor si vezi daca sa activat. Dar sa nu uiti de call center pentru reactivare, sau sa completezi pe net pentru reactivare.
 
Digitv otv

pe 29 aprilie 2011 au criptat astia de la digi si otv dupa 1 ora si jumate de sunat incontinu a raspuns o cucoana care nu stia ca otv este criptat de digi a spus sa revin in jumate de ora ca vb cu sefu am sunat dupa jumatate de ora si raspunsul a fost asa"sefu nu stei de nimic si nu a dispus criptarea postului otv care este la liber si asa va fii si incontinuare a spus ca in 2 zile va reveni tot la normal daca digi nu decripteaza otv care este criptat din ordonanta politica precis diaconescu va transmite de pe alt transporder sau alt satelit la liber." MAi avem 1 zi de asteptat sa vedem ce se va intimpla
 
AW: Digitv

Se stia asta de ceva timp ca, toate posturile Tv care emit pe frecventele platformei DIGI vor fi codate.
 
otv transmite pe ddtv si in scurt timp va schimba frecventa e posibil sa emita pe sirius 5 grade est
 
Zurück
Oben