Information ausblenden
Das Digital Eliteboard ist ein Kostenloses Forum. Wenn du alle Bereiche sehen möchtest oder Fragen hast, musst du dich zunächst Registrieren.

Jetzt Registrieren

Digital alb cccam

Dieses Thema im Forum "DigitAlb" wurde erstellt von leolux, 15. Dezember 2009.

 1. leolux
  Offline

  leolux Ist gelegentlich hier

  Registriert:
  11. Dezember 2009
  Beiträge:
  55
  Zustimmungen:
  2
  Punkte für Erfolge:
  8
  hey shqipis a jeni kejt mir? tfala kejve jom si filerstar edhe jom tu lyp share per digital alb jisha kon teper i gzum mu lajmru naj kush flm shum tung leo
   
  #1
 2. fushkrujs
  Online

  fushkrujs Guest

  AW: Digital alb cccam

  te kam cuar nje PM :ja
   
  #2
 3. leolux
  Offline

  leolux Ist gelegentlich hier

  Registriert:
  11. Dezember 2009
  Beiträge:
  55
  Zustimmungen:
  2
  Punkte für Erfolge:
  8
  AW: Digital alb cccam

  flm shum per ndime a ki msn se private massage nuk po mujsha met shkrujt ketu....
   
  #3
 4. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.529
  Zustimmungen:
  745
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: Digital alb cccam

  per te shkrujt privat te duhet 5 postime tash i ke 2 postime shkruaj edhe 3 postime atje ku eshte presentoheni edhe ne kendin tone por edhe ne gjeneralin dhe i mbush postimet ne numer 5 dhe mundesh me shkrujt privat...
  te pershendes
   
  #4
 5. leolux
  Offline

  leolux Ist gelegentlich hier

  Registriert:
  11. Dezember 2009
  Beiträge:
  55
  Zustimmungen:
  2
  Punkte für Erfolge:
  8
  AW: Digital alb cccam

  e di po nuk deshta me spamirat hey a folni bre edhe germanisht ndashta pak ma let mer mue osht ^^
   
  #5
 6. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.529
  Zustimmungen:
  745
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: Digital alb cccam

  po folim edhe gjermanisht si jo por ne kete kend e kemi hapur ne gjuhen shqipe te komunikojm por nese nuk din shqipen mire atehere skemi cka te bejm pervec qe edhe gjermanishte te pergjigjemi...
   
  #6
 7. leolux
  Offline

  leolux Ist gelegentlich hier

  Registriert:
  11. Dezember 2009
  Beiträge:
  55
  Zustimmungen:
  2
  Punkte für Erfolge:
  8
  AW: Digital alb cccam

  ok alles klar habe gerade meinen eigenen post über google gefunden man sind die jungs schnell..

  hey shqipe u kry puna flm per ndim ni shok ma boni ni acc me 260 karta edhe digital alb edhe tringTV jon included flm edhe niher per interess tfala leo
   
  #7
 8. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.529
  Zustimmungen:
  745
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: Digital alb cccam

  kur te duhet ndihme ne jemi ketu
   
  #8
 9. amor3
  Offline

  amor3 Newbie

  Registriert:
  1. August 2009
  Beiträge:
  5
  Zustimmungen:
  0
  Punkte für Erfolge:
  1
  AW: Digital alb cccam

  hi .. edhe une jam kah lypi sharing programat shqip dhe sky kerkoj ndihm.....kam gjet nje por ma shum mbyll se qel..flm per ndihm
   
  #9
 10. dream8000ks
  Offline

  dream8000ks Newbie

  Registriert:
  13. Dezember 2009
  Beiträge:
  5
  Zustimmungen:
  0
  Punkte für Erfolge:
  1
  AW: Digital alb cccam

  Edhe une si fillestar me Dreambox kisha pas deshire me dite si me i shikue Digitalbin !
  :boredom:
   
  #10
 11. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.529
  Zustimmungen:
  745
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: Digital alb cccam

  ska mundesi tjeter per vetem me ane te CS duhet te posedojsh nje abo dhe mundesh me dike me e ndru
   
  #11
 12. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.529
  Zustimmungen:
  745
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: Digital alb cccam

  a ka dikush sikur une probleme me Tv Tirana, BBF, A1, TeleNorba, SuperSonic, te une prej dja nuk po hapen me cccam mos i kane be edhe kto si paring vetem me kaon reciver si HD kanalet dhe MGM NGC e tjere cka nuk hapen..
   
  #12
 13. kodiak
  Offline

  kodiak Hacker

  Registriert:
  6. Oktober 2008
  Beiträge:
  301
  Zustimmungen:
  34
  Punkte für Erfolge:
  28
  AW: Digital alb cccam

  Edhe te une nuk po bajn sot....se di a jan duke punuar me resciver kaon,sbesoj se digitalbi i kodon edhe keto me paring,kjo do ti biente qe vetem ata qe kan kaon resciver mund ti shohin dhe per mendimin time do te ishte nje gabim fatal.
  Ne si shqiptare qe jemi durojme shume sepse digitalbi moti duhej hedhur ne gjyq sepse i nderron paketet sipas qefit,duke na penalizuar me rritje qmimesh e me kualitet e programe te dobeta.
   
  #13
 14. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.529
  Zustimmungen:
  745
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: Digital alb cccam

  po kodiak si e kam shkrujt edhe me lard mendoj se digitalbi ne kete menire eshte te shku me i lidh qe vetem me ate kaon reciver me mund me i shiku por si po thua edhe vete kjo eshte fatal si po u cohet ashtu po i ndrojn se shqiptaret kane durim edhe po luajn tash...
   
  #14
 15. bedi76
  Offline

  bedi76 Newbie

  Registriert:
  25. Oktober 2012
  Beiträge:
  4
  Zustimmungen:
  0
  Punkte für Erfolge:
  1
  AW: Digital alb cccam

  Pershendetje te gjithve,

  e kam nje Resiver Dreambox DM500s, edhe e kam instalue CCcam e krejt, por nuk po mundem me e Konfigurue qe me u lidhe me ndonje Server per me e shikue Digit Alb ose Tring Tv.

  Nese ke mundesi dikush me hollsisht me me tregue se si duhet dhe ne qfar server, ose me ma dergue nje CCcam.cfg te konfigurum e falenderoj perzemersisht.
   
  #15

Direkt Antworten

Überprüfung:
Der Entwurf wurde gespeichert Der Entwurf wurde gelöscht

Diese Seite empfehlen

OK Mehr information

Diese Seite verwendet Cookies. Mit Ihrem Klick auf OK stimmen Sie der Verwendung von Cookies zu. Andernfalls ist die Funktionalität dieser Website beschränkt.