Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Astra 19,2°E & Eutelsat-Eurobird 16°E

AW: Astra 19,2°E & Eutelsat-Eurobird 16°E

edhe une per vete kam T-85 dhe jame shum i knaqem dhe nuk kam probleme aspak me singnalin kam 7 satelita deri tash 23,5° 19,2° 16,0° 13,0° 9° 7° 0,8°


>>>Ketu<<< e ke edhe foto prej satelitit tim
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: Astra 19,2°E & Eutelsat-Eurobird 16°E

Qfar Link veralten (gelöscht) duhet te jet. Ktu paska disa lloje:
1.0
1.1
2.0
....
Cilli me kryn pun mu?
 
AW: Astra 19,2°E & Eutelsat-Eurobird 16°E

..................................
 
AW: Astra 19,2°E & Eutelsat-Eurobird 16°E

1 x 4/1 DiSEqC
SPAUN SAR 411F---Pyt aty ku do te blejsh! Mesiguri qe do te merrish pergjegje te sakt!
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: Astra 19,2°E & Eutelsat-Eurobird 16°E

Ju pershendes

A ka dikush mundesi mem tregu pse dreambox 800 HD per programet ne eutelsat (digitalb, tring etj.) nuk ka kurrfare signali? Gjithe programet ne Astra funkcionojn pa problem.

Kam 2 LNB te veqante, dhe kam pas signal deri para 2 muaj. Tash kam vetem per Astra. LNB i dyte nuk ka signal.

Qfar informacione ju duhen nese keni ide ose mundeni te me ndihmoni.

Faleminderit.
 
AW: Astra 19,2°E & Eutelsat-Eurobird 16°E

pra LNB eshte prishur. se kur ti ndrroj funkcionon. a ka ktu dikush dreambox?
 
AW: Astra 19,2°E & Eutelsat-Eurobird 16°E

Une skam problem me keto kanale dhe kam dremabox 800se,me siguri tu ka prish lnb apo ke problem me diseq.
 
AW: Astra 19,2°E & Eutelsat-Eurobird 16°E

Une kam pasur njeher nje problem ne hotbird me disa TP e meqense disa kanale punonin ne ket satellit nuk e kuptova menjeher se ku eshte problemi,mas ndrrimit te lnb punojne te gjitha....nganjeher digjen Lnb dhe ka mundesi te punoj vetem nje polarizim apo edhe te mos keshe liste te aktualizuar te kanaleve siq tha edhe ti me larte.
 
AW: Astra 19,2°E & Eutelsat-Eurobird 16°E

Me diseqc nuk funkcionon as astra as eutelsat. Konfiguracionin e kam tash thjeshte me toneburst a/b me astra port a dhe eutelsat w2 port b.

Me siguri eshte konfiguracioni sepse kam ndryshu niher konfiguracionin para disa dite e digitalbi ka funkcionuar po astra jo. Po nuk e di me qfar konf. kam pas. Nese ka dikush konf. me diseqc ne te me tregon.
 
AW: Astra 19,2°E & Eutelsat-Eurobird 16°E

Konfiguracioni im : 2 satellites via DISEqc A/B
1 Astra............Diseqc AA
2 Eutelsat/Eurobird 16......... Diseqc AB
Ne fund mos harro tja bejsh SAVE ose Speichern(gjermanisht)


Gemini realese 0470
 
Zurück
Oben