Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

HoĆe li 21.12.2012 doĆi kraj svijeta ?

AW: HoĆe li 21.12.2012 doĆi kraj svijeta ?

Daj boze da tako bude sta imamo na tom beschiesene svetom! Samo ti primer kazem eto zatvorili Total TV pa Max i sad jos Net Tv :DDD:DDD ma ja bi datum prebacio vec na sutra:DDD
 
AW: HoĆe li 21.12.2012 doĆi kraj svijeta ?

pa i prije se govorilo o tome i drugi datumi su spominjani ali nista od tog nije bilo,pa se nadam da i 21.12 nece nista da se desi.
 
AW: Re: HoĆe li 21.12.2012 doĆi kraj svijeta ?

Realna aktivacija vulkana u Bonnu značila bi nestanak života u njemačkim, francuskim, belgijskim gradovima… sve do Velike Kladuše, Bihaća… Evo priče o tome…

Vulkan usred Njemačke: I to je moguće

Njemačka se ovih dana trese od straha, a povod je tekst objavljen u britanskom “Daily Mailu”. Naime, u blizini Bonna nalazi se na prvi pogled idilično jezero po imenu Laacher See. Ispod ugodnog krajolika ključa jedna od najvećih katastrofa koja bi mogla zadesiti Evropu. Odnosno, ispod jezera, na dubini od približno 600 kilometara nalazi se supervulkan koji se aktivira svakih 10-12 hiljada godina. Posljednji put vulkan je izbacivao lavu prije 12.900 godina i, kako tvrde naučnici, mogao bi eksplodirati svakog trenutka. Voda u jezeru ključa, a područje oko jezera pogađaju slabiji zemljotresi. Ono što bi se desilo nakon erupcije ne bi se moglo nazvati nikako drugačije nego općom kataklizmom.
Područje u prečniku 100 kilometara bilo bi potpuno uništeno. Pariz, Bruxelles, Amsterdam… bili bi zatrpani vulkanskim pepelom, koji bi prekrio Evropu od Pirineja do Švedske, a na površinu bi bilo izbačeno više od 10 milijardi tona magme. Tako velika količina materijala u atmosferi uzrokovala bi kratkotrajno zahlađenje cijele planete Zemlje, što dalje može dovesti do nestanka usjeva i životinja, odnosno pojavila bi se globalna glad. Glad bi uzrokovala nemire, ratove za resurse, kao što su pitka voda i plodna zemlja. To bi temeljito izmijenilo sadašnju geopolitičku situaciju u svijetu uz mogući nestanak sadašnjih država i nastanak nekih novih. Historija je prepuna sličnih primjera. Velika i sjajna minojska kultura, preteča Stare Grčke, nestala je kada je eksplodirao vulkan na danas čuvenom otočiću Santorini. Za propast Starog Rima krivac je, između ostalog, i klima. Zbog naglog zahlađenja brojna barbarska plemena ostala su bez hrane, a jedini spas vidjeli su u onome što je posjedovalo bogato Rimsko carstvo.
Hoće li vulkan ispod jezera Laacher promijeniti lice Evrope, ostaje da se vidi. Zanimljivo je da je britanski list objavio kartu područja koja bi bila pogođena eventualnom erupcijom. Prema tom dokumentu, oblak pepela bi prekrio veći dio Evrope, ali ne i BiH. Krajnji domet oblaka prašine bila bi zapadna granica BiH i Hrvatske, negdje u blizini Plitvičkih jezera.
(Azra/Doznajemo.com)
 
AW: HoĆe li 21.12.2012 doĆi kraj svijeta ?

Ako bude smak sveta, zaebo sam se.
Ja produzio moje pay abos!
 
AW: HoĆe li 21.12.2012 doĆi kraj svijeta ?

Da li to znaci da ce svicarci doci onda kod nas da rade pa da vide kako se j... :041:
 
AW: Re: HoĆe li 21.12.2012 doĆi kraj svijeta ?

[video=youtube;z4B7XvjCvbU]http://www.youtube.com/watch?v=z4B7XvjCvbU[/video]
 
AW: HoĆe li 21.12.2012 doĆi kraj svijeta ?



Nema nista od toga nova prodnoza svet stoji do 3000 :emoticon-0167-beer:
 
AW: HoĆe li 21.12.2012 doĆi kraj svijeta ?

nadajmo se da je tako,ali mislim da ce krajem nedelje biti lose vreme pa ce da otkazu radi loseg vremena.
 
Zurück
Oben