Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

ja te lepo pitam koja ti je enigma,jer ima razlike u e1 i e2!ako neces da kazes onda sam nadji negde cccam u tar.gz formatu,stavi ga u tmp mapu i onda u addonsima ides na manuelno instaliranje!
 
AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

ovako raja , box mi je D 500 s fleshowo sam dosada gamini 4.7 skinut ovdje. kako sada da znam koja je enigma, ja sam totalni pocetnik sto se ovoga tice.....hvala na pomoci

sto se tice nika strasilo .... neznam kako mi je doslo na pamet onako spontano.............poz
 
AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

ima jednostavnije resenje bolan,po 20-ti put ovo postavljam u pm!

skini ovo sto zakaceno dole,raspakuj ga,pokreni ftp program neki,total komander,dcc,filezila ili sta vec imas!ubaci onaj file u mapu var/tuxbox/config!i onda preko plavog dugmeta skidas sta hoces!
 
AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

super hvala prijatelju, skinu sam trenutno je fleshen , sta mi dolazi kao sljedece tu je znaci vec ubacen cccam koliko sam skontao, ubacivanje kljuceva ili...........ili je to vec sve unutra....hvala na pomoci
 
AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

ma ne brini,necu da se ubijem sada!:emoticon-0106-cryin a ono "u pm" mu je skracenica za"u p..ku m....inu"
cQAgR4O45DFH.gif
 
AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

evo uspjelo mi je sve , zakljucujem to po tome sto mi je ORF proradio, sta je jos moguce da ide preko cccam..............sada bi zamolio nekoga ako moze da mi posalje jednu c liniu na testiranje da vidim dali ide ako moze na PM.....hvala unaprijed............. liniu ubacivam sa CCcam Lines Manager 1.3.jeli tako hvala raja
 
AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

:emoticon-0169-dance:emoticon-0169-dance:emoticon-0169-dance:emoticon-0169-dance:emoticon-0169-dance:ja:emoticon-0169-dance:emoticon-0169-dance:emoticon-0169-dance:emoticon-0169-dance
 
AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

imam sljedeci problem dali neko moze da mi pomogne oko toga, sve sam pripremio za CS mogu da dobiem c liniu a nemogu da saljem f liniu...........do cega je to jesamli nesto zaboravio i li mozda negdje pogrjesio..........kada odem ovdje na adresu
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!
da provjerim port dobijem error kao da nije otvoren iako sam ga otvorio..........sta da radim moramli nesto na dream ili mozda na dyndns da nariktam ....................ako moze pomoc..........hvala
 
AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

dali si upisao u Cfg od cccam Server Port..dali si izjednacijo
IP na dyndns Accountu??i dali imas uopste sta da saljes preko CSa..
 
AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

ako smijem da pitam sa cim se upisuje u cfg i koji port mislis sto sam otvorio. imam sta da saljem, kada udzem u fritzbox kaze da mi je no-ip prijavljena
treba li ovdje nesto da se upise i pokrene (Inadyn dynamic DNS Client)

nakon sto smo napravili DNS treba da ovo uradimo Sada nam je samo još accaut upisat u DM kako to ide

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

e prijatelju to nisam bio uradio, sada sam i to napravio, znaci dns je u fritcu 12000 port napravljen po ovim uputama koje si mi gore poslao jos mi je preostalo cfg Server listen Port 12000 ,kako to radimo...........hvala na pomoci i na trudu

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!
 
Zuletzt bearbeitet:
Zurück
Oben