Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

dreambox dm 800 netzwerk konfiguration?? hilfe

stenk

Ist gelegentlich hier
Registriert
2. November 2009
Beiträge
51
Reaktionspunkte
0
Punkte
6
zdravo ljudi danas sam kupio sebi satalitsku i dreambox 800 sad zelim da ga spojim na internet ali nekako mi se neda da podesim konfiguracije dreamboxa i routera... dali ima ovde negdje napisano kako to mogu da uradim
 
AW: dreambox dm 800 netzwerk konfiguration?? hilfe

sad ces da Prekljucis dream preko Netztwerkkabla sa ruterom,onda ces da izklucis Dm800 iz struje,cekas 20 sekundi i onda ces da drzis Power tastu na samom dremu i da ukljucis u struju,drzi sve tu Tastu dok ti se ne pojavi na displeju stop i jedna IP....ides onda u preko Browers i savim gore u Leisti ces da upises tu IP i pretisni enter na tastaturi...otvori ce se jedan Prozor gdje ces da uzmes Soft koji si skinuo,vidi dole...njega ces prija toga da otpakujes,sa nap.. winrar programom...uzmes Soft i ides na load ili flash,nesjecam se sta je pisalo...cekas dok Load zavrsi...poslije uspjesne Instalcije izklucis DM800,i startas na novo...sada idemo na skidanje cccam sa gemini server...ides na plavo dugme od daljinskog onda na einstellungen>Adons>gemini server>camd>cccam 2.0.11 i ides na Instalation,vracas se ponovo na gemini server i ides na cam config,tu skines cccam config (cfg) isto instaliras...
sad ides i u svoj ruter i otvaras Port za CS...to moras sam da vidis,posto neznam koji ruter imas...
Sad ides na Dyndns.com tu ces se registrovati..dabi dobijo hostname..koji ces kasnije da upises u ruter pod Opciju gde pise dyn ili dynamisch...
tu ces da upises svoje Podatke...

https://www.digital-eliteboard.com/resources/
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: dreambox dm 800 netzwerk konfiguration?? hilfe

murati kad ukucam ip adresu dreamboxa u internet otvori mi se dreambox web control i uopste mi nedaje opciju da nesto instaliram preko tog web controlera?? kako jos mogu da instaliram gemini
 
AW: dreambox dm 800 netzwerk konfiguration?? hilfe

murati stigo sam sad do otvaranja porta kad odem na moj router ip pod port forwerding imam ovu sliku sta tu treba da izaberem molim te pomozi mi sliku sam stavio dole
 
AW: dreambox dm 800 netzwerk konfiguration?? hilfe

pa upises IP adresu od boxa i onda izaberes jedan port koji ces da otvoris(ja i vecina nas smo dosad otvarali port 12 000 ali zbog sigurnosti preporucujem neki drugi...sam izaberi koji hoces) a kod mene sam izabrao obadva protokola(TCP i UDP) ...koliko vidim imas mogucnost da sa jednog porta koji si otvorio proslijedis na drugi Ziel port po tvojoj zelji...to ostavljam tebi da odlucis da li ces da preusmjeris(intersantna funkcija zbog sigurnosti)...ja nazalost nemam tu funkciju
kad sve zavrsis idi na ovu stranicu i provjeri da li je otvoren port:
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!


nadam se da ti ovo moje objasnjenje moze pomoci
 
AW: dreambox dm 800 netzwerk konfiguration?? hilfe

kad ukucam port na onoj stranici sto si mi dao pokaze mi error ali gore mi pise ip adresa routera a ne dreamboxa zar netreba da pise ip adresa dreamboxa sa portom kojim sam izabro da bi me mogo pronac??
 
AW: dreambox dm 800 netzwerk konfiguration?? hilfe

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!


Gore ti Pise tvoja IP Adresa preko koje se Otvara Port,imas ovde isto Program gdje moze da vidis dali je Port Otvoren
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!
groe ti Pise tvoja IP od PCa a dole izpod ukucas Port koji hoces da otvoris,i ides na check,ako si uradio kako treba onda ti pise Success: I can see your service on IP od tvoga PCa on port (12000)naprimjer..
 
AW: dreambox dm 800 netzwerk konfiguration?? hilfe

murati ja m kod mene na routeru stavio ip adressu dreamboxa i port 11000 evo slika ali kad odem na open port check kaze mi
Error: I could not see your service on 92.......... on port (11000)
Reason: Connection refused
evo i slika moji podataka na routeru...
 
AW: dreambox dm 800 netzwerk konfiguration?? hilfe

na prvi pogled sa mog gledista izgleda sve O.K. ali mozes da isprobas drugacije postavke...recimo port 11000-11001 ili protokol samo TCP i naravno sve u vezi sa firewall i blokadama da nisi tu nesto aktivirao...isprobaj vise opcija
 
AW: dreambox dm 800 netzwerk konfiguration?? hilfe

misko nerazumjem uopste kako moze da me prepozna jer mi stalno daje ip adresu mog kompa a ne dreamboxa a otvorio sam port za dreambox... sad sam isporobo sve moguce opcije i opet nista dali mogu da spojim sad na moj internet router da spojim linksys router i da probam preko linksys rutera da dam port ili se to mora na internet routeru jer ovaj router od alica je malo lud nema uopste puno opcija da mozes nesto da podesis...
 
AW: dreambox dm 800 netzwerk konfiguration?? hilfe

jesam spojio sam to je sve ok vec sam i stavio cccam spojen sam na internet preko dreamboxa ali opet nista...
 
AW: dreambox dm 800 netzwerk konfiguration?? hilfe

pa probaj onda drugi ruter ako imas...to sa portom je uvijek malo skakljivo...na nekim ruterima uspijes bez problema a sa nekima moras da se zezas dok ne sredis
 
AW: dreambox dm 800 netzwerk konfiguration?? hilfe

evo i kod mene danas problemi sa portom,komsija kupio Dlink Dir-310 router i suvise je lepo sve krenulo,znao sam da negde mora da zakoci,i kod porta ni makac, nemozemo da otvorimo nikako,probao sam i sa onim programom sto si zakacio kolega misko,ali nista,hajde neko ko ima dlink ili ko zna kako i sta treba sa njime da se otvori port da nam pomogne,imate pivo kad se vidimo...
 
Zurück
Oben