Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Dreabox 800 HD sve iz Pocetka

almir_de

Ist oft hier
Registriert
17. März 2010
Beiträge
100
Reaktionspunkte
7
Punkte
38
Vozdra ljudi !
Odlucio sam da kupim sebi dreambox 800 HD, posto mi je trenutno model 8000 malo preskup.
Medjutim, dobit cu dreambox za 2-3 dana kuci i posto se nikad igrao sa dreamboxom, nemam blage veze niti koji image da uzmem, koji meni treba za moje upotrebe, niti kako da flashujem dreambox, posto to nisam nikad radio.
Dali ima negdje uputstvo za newbies/pocetnike ? Pogotovo koji tacno image/firmware je najbolji za mene i koji radi stabilno.
I dali s dreamboxom mogu stvarno otvriti i pinkove i ostale nase prog kao hayat i slicno ?
Puno pozdrava
ALMIR
 
AW: Pink Tv ,NTV Hayat,HRT 1-2-3 PW ide na Premium Q 2051 preko mreze!!

evo ti ovde image pa biraj! Link ist nicht mehr aktiv.

ovde sve od alata sto ti treba! Link ist nicht mehr aktiv.

liste kanala! Link ist nicht mehr aktiv.

eno ti u raru dole uputstvo kako se ubaca image dream upom!

tek kada sve to proucis i sredis onda mezemo o pinku da pricamo!da ti nebude previse odjednom,samo laganini!
 
AW: Pink Tv ,NTV Hayat,HRT 1-2-3 PW ide na Premium Q 2051 preko mreze!!

Ok paradox !
Posledovat cu tvoje preporuke, idemo po redu, tu si u pravu, znam.
Ali ja sad jos uvijek neznam koji image da uzmem :) vidim samo da se najvise downlodira gemini project 4.7 - a sta je sa enigmom 2 ??
razumijes sta hocu da kazem ? Ja o linuxu nemam blage veze, pogotovo o verzijama na satelitskim resiverima.Mozes li mi jedno od dvoga preporucit, ili da mi kazes sta jedan ima, a drugi nema, Vor ili Nachteile ?
pozdrav
ALMIR
 
AW: Pink Tv ,NTV Hayat,HRT 1-2-3 PW ide na Premium Q 2051 preko mreze!!

ovde sam pisao kako se to radi bez dreamupa,pa pogledaj!da ne pisem dva puta isto!

FTV se zamrzava. - Seite 3 - Digital Eliteboard
 
AW: Pink Tv ,NTV Hayat,HRT 1-2-3 PW ide na Premium Q 2051 preko mreze!!

Vozdra !
Dobio sam jucer dreambox i flashirao sam ga pomocu nullmodem-kabla bez problema.instalirao sam mu newnigma 2.Sve funkcionise kako treba, osim da mi na 16° nije naso sve kanale, ali to cu jednom drugi puta da pogledam, ako treba manuelno cu utipkam frekvencije.
Sledeci problem koji imam je, da nemam pregleda o kanalima.Imam jednu boquet-listu gdje su najvazniji 100 njemackih programa.Kako sad mogu programe da sortiram u redosled koji ja zelim ? Najbolje da napravim jos jedan boquet i da tu poslazem programe kako ja zelim, samo kako to da uradim ?
IP-Adressu takodjer jos nemam. Kad odem u Menu i na Netzwerk Test, dobijem ovo :
Netzwerkadapter OK
Int. Netzwerk NICHT VERBUNDEN
DHCP ANGESCHALTET
IP-Adresse NICHT BESTÄTIGT
Namensserver NICHT BESTÄTIGT
Ali Netzwerkkabel mi je spojen sa routerom (fritzbox 7170)
Posto se nisam nikad bavio sa dreamboxom neznam sada kako dalje da postupim i kako da nairktam IP-Adresu.
Pomozite mi !
pozdrav
ALMIR
 
AW: Pink Tv ,NTV Hayat,HRT 1-2-3 PW ide na Premium Q 2051 preko mreze!!

listu kanala mozes sam da poslazes kako tebi odgovara,i to sa ovim programom! Link ist nicht mehr aktiv.

kanal listu skini odavde,kolege su postavili!izaberi koja odgovara tvojim potrebama!za E2 listu nadji! Uvek nova setting lisat !!!! - Seite 2 - Digital Eliteboard

naravno da bi to uradio moras imati konekciju sa boxom!router-->pc-->box-->router!znaci moras resiver da umrezis!network kabelom znaci da bude spojen na router sa kojim ti je i pc spojen!najpre udji u router i vidi koje sve ip adrese je dhcp dodelio ostalim uredjajima koji su ti u mrezi preko routera,pa ces onda dreamboxu dodeliti jednu koja nije vec zauzeta,da nebi doslo do dupliranja i konflikta ip adresa!pa ces ici sa daljinskim na menu/setup/system/network!tamo izaberes device setup!tamo ces upisati sledece,ovo je primer!ti moras prilagoditi tako kako je kod tebe i koja je ip tvog routera!

IP address 192.168.001.015
Netmask 255.255.255.000
Gateway 192.168.001.001

Use DHCP----no
IP address 192.168.001.015
Netmask 255.255.255.000
Use gateway----yes
Gateway 192.168.001.001

i stisnes ok da aktiviras network!

nakon toga u svim programima koje koristis za resiver moras ubaciti onu ip koju si mu dodelio kao i user i pass!standardno je root i dreambox!
 
AW: Pink Tv ,NTV Hayat,HRT 1-2-3 PW ide na Premium Q 2051 preko mreze!!

Hej vozdra !
Kompjuter sam umrezio, ali programe sam poslagao rucno preko menia od resivera, uglavnom sad imam redosled koji sam ja navikao i sad je pitanje kako da pokrenem neke zakljucane programe ?
To bih mi sad neko trebo da objasni, bilo bih super kad bih ubrzo dobio odgovor, sad preko vikenda imam malo vremena da se zabavim oko toga.
Pozdrav
ALMIR
 
AW: cardsharing podforum

Halo Murati

Bas mi drago dasi se javio,mislio sam daje propala stvar ali vidim da mi zelis pomoci sve sam procito samo se nemogu odlucit sta da ubacim koji Ccc i koji soft pa bi te zamolio da mi predlozis sta bi bilo najbolje za moj DM800 HD Unapred ti Hvala i cujemo se.
 
AW: Dreabox 800 HD sve iz Pocetka

zdravo Topi..

uzmi gemini 4.5 i Cccam 2.1.3 kod mene radi to super..nadam se dati je Box Orginal..

PS:prebacio sam ovo u odredzenu Temu:emoticon-0144-nod:
 
Zurück
Oben