Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

DIGI TV - RSA si BK

vorbim de HYUNDAI HSS 5160 NA , banuiesc ca te ai conectat prin com 3 din colt, daca poti sa pui o schita cum ai numerotat pinii din com sa otii raspuns de la procesor si ce jtag ai folosit.
 
AW: DIGI TV - RSA si BK

pe mine mai intrebat?daca da mam conectat exact ca si in pdf numa ca la model de rec nu a mers cu 1160na ci cu 1165 nu stiu de ce!!
 
Re: AW: DIGI TV - RSA si BK

2 secunde man sa nu incurcam rosiile cu castravetii 5160 are un alt model de procesor fata de 1160 si 1165(model facut pt. unguri din cate stiu eu), eu am crezut ca s a conecatat cineva la STi5107.
 
AW: DIGI TV - RSA si BK

da eu m-am conectat prin configuratia de mai sus dar nu am nici un program sa il accesez ...este proc sti5107 ---dcu3 si este protejat inpotriva jtag...
asta stiu de la alte forumuri k este protejat
 
Sal.
1170 este varianta pt cablu a lui 1160,procesorul este acelasi si flash cred ca este:
HY57V281620ETP-H.
Multumesc
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: DIGI TV - RSA si BK

fi mai explicit spune-ne ce procesor ai ce flash pentru ca altfel nu stiu ce jkeys.def sa iti dau
 
AW: DIGI TV - RSA si BK

salut Emile sint nou pe forum si am nevoie de ajutorul tau: am rsa-bk de la cartela digi dar nu stiu ce trebuie sa fac sa le pot imperechea cu decoderul meu Azbox premium +HD:emoticon-0137-clapp
 
EMIL revin din nou cu intrebari legate de extragerea rsa-bk . voi descrie aici modul in care eu am descoperit rsa-bk : am instalat openXcas dupa care am introdus cartela si am deschis openxcas/camd setup/multicas/smartcard interface/cas control/nagravision/rsa-bk....Acum intrebarea mea este daca ceeace am descoperit sint intradevar rsa-bk de care am nevoie ,daca nu sint acestea te rog descriemi un mod de a le descoperi :mentionez ca am si cas interface 3+ si un cam diablo 2 daca ma ajuta cu ceva ??
 
AW: DIGI TV - RSA si BK

Nu poti obtine rsa si bk numai din receptorul original de la digi prin jtag.
Oricum spune ce receptor ai si ce cartela.

f11
 
Zurück
Oben