Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

spadek z dlugami

elasigi

Hacker
Registriert
7. Juni 2009
Beiträge
322
Reaktionspunkte
21
Punkte
78
dzisiaj dostala moja tesciowa w Polsce , pismo dla mnie ,od adwokata , reprezentujacego polski bank, ze naleze do grona spadkobiercöw po wujku z Polski , ktöry pobral w tym banku kredyt i nie splacil.
Möj ojciec, brat wujka , tez nie zyje wiec ja jestem podobno prawnym spadkobierca zaleglosci po wujku, ktöry nie zostawil testamentu

Wujek nie zyje od 2 lat.O jego smierci dowiedzialem sie dzisiaj i troche jestem tym zaskoczony
.
Na forach czytalem ze mozna
wyslac oswiadczenie o zrzeknieciu sie spadku, jak to zrobic przebywajac w Niemczech.?
czy ma ktos jakies podobne doswiadczenie w tej sprawie.?
 
pewnie ze mozesz sie zrzeknac spadku , tym samym nie bedziesz nic splacal ale i tez nic nie dostaniesz jakby cos sie znalazlo

potrzebujesz najprawdopodobniej notariusza , najlepiej by bylo jak bys sie skataktowal z tym co wyslal ci te pismo , napewno som tam jakies namiary na niego jak adres i tel. nr.

tak a propo , jezeli mieszkasz w niemczech , to jakim cudem pismo dostala twoja tesciowa dla ciebie ??
nie wymeldowales sie z polski ??
przeciesz ona moze powiedziec ze ty mieszkasz za granicom i ona nie ma z tobom kontaktu , niech se szukajom sami jak chcom cos od ciebie
 
rozmawialem dzisiaj z adwokatemw Polsce, zeby sie pozbyc spadkuw formie dlugöw nalezy zlozyc w sadzie rejonowym oswiadczenie o zrzeczeniu sie spadku. Jest wiecej mozliwosci zeby tego dokonac.
Podpisac oswiadczenie u notariusza w Polsce i wyslac do sadu rejonowego ktöry te sprawe prowadzi
Podpisac oswiadczenie w konsulacie,ambasadzie,jezeli sie mieszka za granica i konsul potwierdzi podpisem to orzeczenie
Podpisac oswiadczenie w sadzie w obecnosci sedziego sadu rejonowego.

Troche bardziej sprawa sie komplikuje
jak sie ma maloletnie dzieci, w zaleznosci czy sie urodzily przed smiercia spadkodawcy, to wtedy one staja sie spadkobiercami
pelnoletnie dzieci podpisuja tak jak rodzic.
 
zara zara , brat ojca i ty masz splacac za niego cos ??

pismo musialo byc polecone z potwierdzeniem odbioru ( podpis ) , wiec poco tesciowa je odebrala i podpisala ??

teraz musisz latac po adwokatach czy notariuszach zeby sie pozbyc problemu

PS. nie daj sie wrobic w splacanie cudzych dlugow , bo jak ty nie splacisz to na syna przejdzie , itd.
 
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!
wlasnie o to chodzi , ze dlugi przechodza na rodzine, takie jest polskie prawo, tak ze teraz musze zalatwic oswiadczenie o zrzeknieciu sie spadku i takie samo musi podpisac möj syn,
Kazdy sie wkurwia jak musi cos zaplacic, ale jak by po tym wujku zostalo pare milionöw to cala rodzina by sie klöcila , ile kto ma dostac. Kazdy bby wtedy chetnie chodzil do sadu, adwokata, konsula,
ale jak zostaly dlugi to kazdy odmawia splacenia tego dlugo, a na drugiej stronie jest moze ktos , kto mu pozyczyl teieniadze, i chce je odzyskac, wiec nie ma sie co dziwic ze takie sprawy sie zdarzaja
 
juz wiem na ten temat prawie wszystko, ale takiej nieznajomosci na tematy prawne w polskich sadach i urzedach sie nie spodziewalem.
za kazdym razem jak sie cos chcesz dowiedziec nie otrzymasz konketnej odpowiedzi , nawet u adwokata czy notariusza. Burdel na kölkach.
Nikt nie jest w stanie odpowiedziec na pytanie , czy potwierdzenie mojego podpisu pod moim oswiadczeniem odrzucajacym spadek , potwiedzony przez niemieckiego notariusza , jest wystarczajacy.
Dzwonilem do sadu , nie sa pewni czy potrzebna jest Apostila, dzwonie do polskiego notariusza , niespodzianka , on nie jest pewny , ale nie zaszkodzi jak bedzie, . Jedyne co jest pewne to polski konsulat, tam wystarczy zrobic termin, wypelnic formularz , zaplacic za podpis konsula, wyslac do sadu rejonowego i po sprawie.
wszystko jest zwiazane z kosztami no i z e straconym czasem, wyjazd do München prawie 6 godzin. Koszty ok. 70 Euro.
Potwierdzenie przez niemieckiego notariusza 25 Euro, dodatkowo Apostille 20 Euro no i chyba trzeba bedzie zaplacic w Polsce za tlumaczenie apostilli.
Jedyna oszczednosc to czas.
 
Zurück
Oben