Dies ist eine mobil optimierte Seite, die schnell lädt. Wenn Sie die Seite ohne Optimierung laden möchten, dann klicken Sie auf diesen Text.

spadek z dlugami

elasigi

Hacker
Registriert
7. Juni 2009
Beiträge
322
Reaktionspunkte
21
Punkte
78
dzisiaj dostala moja tesciowa w Polsce , pismo dla mnie ,od adwokata , reprezentujacego polski bank, ze naleze do grona spadkobiercöw po wujku z Polski , ktöry pobral w tym banku kredyt i nie splacil.
Möj ojciec, brat wujka , tez nie zyje wiec ja jestem podobno prawnym spadkobierca zaleglosci po wujku, ktöry nie zostawil testamentu

Wujek nie zyje od 2 lat.O jego smierci dowiedzialem sie dzisiaj i troche jestem tym zaskoczony
.
Na forach czytalem ze mozna
wyslac oswiadczenie o zrzeknieciu sie spadku, jak to zrobic przebywajac w Niemczech.?
czy ma ktos jakies podobne doswiadczenie w tej sprawie.?
 
pewnie ze mozesz sie zrzeknac spadku , tym samym nie bedziesz nic splacal ale i tez nic nie dostaniesz jakby cos sie znalazlo

potrzebujesz najprawdopodobniej notariusza , najlepiej by bylo jak bys sie skataktowal z tym co wyslal ci te pismo , napewno som tam jakies namiary na niego jak adres i tel. nr.

tak a propo , jezeli mieszkasz w niemczech , to jakim cudem pismo dostala twoja tesciowa dla ciebie ??
nie wymeldowales sie z polski ??
przeciesz ona moze powiedziec ze ty mieszkasz za granicom i ona nie ma z tobom kontaktu , niech se szukajom sami jak chcom cos od ciebie
 
rozmawialem dzisiaj z adwokatemw Polsce, zeby sie pozbyc spadkuw formie dlugöw nalezy zlozyc w sadzie rejonowym oswiadczenie o zrzeczeniu sie spadku. Jest wiecej mozliwosci zeby tego dokonac.
Podpisac oswiadczenie u notariusza w Polsce i wyslac do sadu rejonowego ktöry te sprawe prowadzi
Podpisac oswiadczenie w konsulacie,ambasadzie,jezeli sie mieszka za granica i konsul potwierdzi podpisem to orzeczenie
Podpisac oswiadczenie w sadzie w obecnosci sedziego sadu rejonowego.

Troche bardziej sprawa sie komplikuje
jak sie ma maloletnie dzieci, w zaleznosci czy sie urodzily przed smiercia spadkodawcy, to wtedy one staja sie spadkobiercami
pelnoletnie dzieci podpisuja tak jak rodzic.
 
zara zara , brat ojca i ty masz splacac za niego cos ??

pismo musialo byc polecone z potwierdzeniem odbioru ( podpis ) , wiec poco tesciowa je odebrala i podpisala ??

teraz musisz latac po adwokatach czy notariuszach zeby sie pozbyc problemu

PS. nie daj sie wrobic w splacanie cudzych dlugow , bo jak ty nie splacisz to na syna przejdzie , itd.
 
zara zara , brat ojca i ty masz splacac za niego

PS. nie daj sie wrobic w splacanie cudzych dlugow , bo jak ty nie splacisz to na syna przejdzie , itd.
wlasnie o to chodzi , ze dlugi przechodza na rodzine, takie jest polskie prawo, tak ze teraz musze zalatwic oswiadczenie o zrzeknieciu sie spadku i takie samo musi podpisac möj syn,
Kazdy sie wkurwia jak musi cos zaplacic, ale jak by po tym wujku zostalo pare milionöw to cala rodzina by sie klöcila , ile kto ma dostac. Kazdy bby wtedy chetnie chodzil do sadu, adwokata, konsula,
ale jak zostaly dlugi to kazdy odmawia splacenia tego dlugo, a na drugiej stronie jest moze ktos , kto mu pozyczyl teieniadze, i chce je odzyskac, wiec nie ma sie co dziwic ze takie sprawy sie zdarzaja
 
juz wiem na ten temat prawie wszystko, ale takiej nieznajomosci na tematy prawne w polskich sadach i urzedach sie nie spodziewalem.
za kazdym razem jak sie cos chcesz dowiedziec nie otrzymasz konketnej odpowiedzi , nawet u adwokata czy notariusza. Burdel na kölkach.
Nikt nie jest w stanie odpowiedziec na pytanie , czy potwierdzenie mojego podpisu pod moim oswiadczeniem odrzucajacym spadek , potwiedzony przez niemieckiego notariusza , jest wystarczajacy.
Dzwonilem do sadu , nie sa pewni czy potrzebna jest Apostila, dzwonie do polskiego notariusza , niespodzianka , on nie jest pewny , ale nie zaszkodzi jak bedzie, . Jedyne co jest pewne to polski konsulat, tam wystarczy zrobic termin, wypelnic formularz , zaplacic za podpis konsula, wyslac do sadu rejonowego i po sprawie.
wszystko jest zwiazane z kosztami no i z e straconym czasem, wyjazd do München prawie 6 godzin. Koszty ok. 70 Euro.
Potwierdzenie przez niemieckiego notariusza 25 Euro, dodatkowo Apostille 20 Euro no i chyba trzeba bedzie zaplacic w Polsce za tlumaczenie apostilli.
Jedyna oszczednosc to czas.
 
Für die Nutzung dieser Website sind Cookies erforderlich. Du musst diese akzeptieren, um die Website weiter nutzen zu können. Erfahre mehr…