Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

pomoc oko 4 lnb

dado123

Hacker
Registriert
9. Mai 2010
Beiträge
404
Reaktionspunkte
107
Punkte
103
koliko je najaci signal od nasih kanala od thora, sa 4 lnb sa antenom od 100cm i dreambox jer nikako nemogu nastimat taj thor kod mene je 74%kad je lijepo vrijeme jel je kisa nestane mozeli pomoc da idealno napravim
 
AW: pomoc oko 4 lnb

Meni dreambox 500+ pokazuje 95%, a dreambox800 85% na thoru.
Na to sta dream pokazuje se ja ne oslanjam tako puno. Imam kanala gde mi pokazuje 50% pa nemam problema. Da bi nesto idealno napravio pomaze samo dobar kvalitet opreme.
 
AW: pomoc oko 4 lnb

Za dreambox su Spaun diseqc najbolji sto se tice multifeed. Kabel Kathrein, par centi su skuplji, ali najbolji. Na lnb ne treba stediti, sve zavisi koje satelite trebas. Za razmake od 3° stepena su ALPS dobri. Koju antenu da uzmes? To sve zavisi koje satelite trebas. Ja imam 8 satelita od 0.8° do 39°, za tako nesto je T90 najaca.
 
AW: pomoc oko 4 lnb

hvala prijatelju najvjereovatnije cu morat kupiti tu T90 antenu
 
AW: pomoc oko 4 lnb

A koji tebi sateliti trebaju? Pazi za T90 ti treba cev debljine 60mm da bi je pricvrstio. Antena je 14 kila teska, tako da mora biti dosta sigurna.
 
AW: pomoc oko 4 lnb

imam sada 100cm antenu i 5 satelita 23.5e,19e,16e,13e i o,8w ovi su sateliti super svi su oko 90%jaki jedino mi je taj thor problem
 
AW: pomoc oko 4 lnb

napiso sam ti u drugom postu jesi probo okrenit Lnb, i koji ti je satelit u sredini?
 
AW: pomoc oko 4 lnb

kada gledas iza antene od nosaca antene 1cm na desnu stranu idu horbit,eutelsat16,astra19 i 23,5 e
 
AW: pomoc oko 4 lnb

i kod mene se gubio signal na thor-u kad god je bila kisa ili oblacno i onda sam napravio kao sto je na ovoj slici sto je Beastmaster postavio i sad mi se vise nikako negubi signal na thor-u. dakle na sredinu ide LNB za hotbird. evo ti LINK pa probaj tako napravit.
 
AW: pomoc oko 4 lnb

Stavi Hotbird u sredinu, onda onaj Lnb od Intelsata kad nades signal stavi na 12607 V 27500 i okreci ga polako na ljevo kad stojis iza tanjura
 
AW: pomoc oko 4 lnb

horbit jest u sredini nagib antene je 35% dobijem na thoru najaci signal 73% pokusavao sam okrenuti lnb ali nista se ne pojacava kvalitet .Vec mi ide na zivce ova antena 100cm mislim da je sve do te antene jer nije neka marka najeftinija.
 
AW: pomoc oko 4 lnb

moze bit da je i do antene, al i kod mene je bila najjeftinija antena od 100cm ali kao sto sam vec rekao da mi se vise nikako negubi signal. zakacio sam i sliku sa slikom od jacine signala na Nova TV
 
AW: pomoc oko 4 lnb

podigni sinu malo tamo gde ti je digi.jbg,treba strpljivo i polako podesiti to.
 
Zurück
Oben