Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Dream800

clamada

Newbie
Registriert
2. Mai 2009
Beiträge
17
Reaktionspunkte
7
Punkte
23
Novi resiver dobio i napravio gemini(jedan sat shop)donio kuci i prikljucio,radila samo astra,htio sam naci i ostale kanale posto imam motor ali stalno javlja tunen fehl geschlagen,ne znam sta mu je moram li opet cccam instalirati i kako da izbrisem ovaj stari ili je crko tuner,molim pomoc raja!
 
AW: Dream800

Pozdrav.
dali je dream oríginal ili clone(kod clona se to cesto dogadja)
probaj staviti novi image,i ako onda pokazuje istu gresku oda je otisao tuner.
nazovi shop gdje si dream kupio i neka ti oni promjene tuner ili ga sam promjeni,ali najprije probaj s novim imagem.:read:
 
AW: Dream800

Onda probaj fleshati novi image,ili pokusaj ako na gemini ne ide onda neki drugi image(ima ih puno).i ako kod 2-3 image isti problem dodje onda je tuner pokvaren.
 
AW: Dream800

Jesam onoliko koliko znam,mislim da sam pobrkao sve satelite,sad sam probao,dobijem sliku na nekim satelitima to je najvaznije,koji gemini da uznem ili nesto drugo
 
AW: Dream800

kada podesavas satelite preko motor krenes sa astrom prema zapad. tako ces najlakse da ugodis 16e i 13e.
sta se software tice mozes svakaki koristi. svaki ima svoj ukus. ja koristim dreamelite u flash a gemni5 i merlin na sticku.

evo ti Link ist nicht mehr aktiv. za database
 
AW: Dream800

Dali nisi mozda ubacivao stare settinge? Evo i ja sam se mucio zadnja dva dana posto sam imao probleme sa W2 na 16 stepeni. Ubacio sam novi 5.1 Gemini posto imam probleme sa Dyndns i reko bice mozda bolje.Vratio settings i kad sve radi ali nece vise nista na 16E tako da sam jos 2-3 puta nanovo flashovao dok nisam skuzio u cemu je problem. E sada i za sve ostale koji ovo citaju. Na novom Gemini su promjenili naziv Satelita W2 sa 16E na 15.8E tako da se ne podudara sa settingom u kome sve pise 16E. Ili obraditi skenovani setting ili skinuti gotov sa 15.8E ili u satellites.xml promjeniti naziv za W2 sa 15.8 u 16 .
 
AW: Dream800

Ja nadem sve ostale satelite samo astru 19 gradi ne mogu,pokusam manuel,nadem,ali je ne mogu memorisati,uvijek nestane,mozda je i kod mene astra problem zato sto stoji par slova ovako:Astr1H/1KR/1L/1M(19.2E)
 
AW: Dream800

U prvom postu pises da ti ide samo astra, a u zadnjem tvom postu pises da ide sve osim astre:JC_hmmm::wacko1:
 
AW: Dream800

DA kad sam je donio sa flasovanja iz sat shopa isla je astra,kad sam htio da podesim resiver na motor od moje antene pokazao mi je signal od svih satelita samo od astre nije,nasao sam je manuelno, po transponderima ali kad prebacim iz rotor einstelung u sat signal,onda je opet nema
 
Zurück
Oben