Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

dm500s_clon

amra1999

Ist gelegentlich hier
Registriert
16. April 2010
Beiträge
43
Reaktionspunkte
17
Punkte
28
Veliki pozdrav svima...
Pojavio mi se veliki problem kod dreama 500s clone zato sto se vise ne da nikako flesovati niti bilo kojim programom niti mrezno flashwizardom niti serialnim kablom dreamUP..zadnji image je bio Evolution2.7..Mislim da sam nesto zabrljao ubacivanjem kljuceva za BH program TV1..To samo pretpostavljam..
Znaci lampica na resuiveru zelena svetli konstantno..Nemam vise nikakvu ideju
Bilo kakva pomoc dobro dosla..Unapred hvala..
 
AW: dm500s_clon

HI ich habe es mit diversen versione probiert aber überall das gleiche...

Edit:
habe die box wiederbelebt ganz ohne Dreamup hier mein lösungsweg
telnet zugriff notwending da meine box eine statische ip hat war das kein problem und ich hatte trotz des fatalen "no mapping file found" telenet & FTP ok also telnet rein ins /bin dir folgendes als eigenen befehl eingeben nach einander

init=0

/bin/boot || init=1

/bin/eraseall /dev/mtd/1

Warten bis das erscheint ->>Erased 2816 Kibyte @ 0 -- 100% complete.
dann weiter

init=1

reboot

danach bootet die box neu und es erscheint ein auswahl menü die box normal einrichten sat-suche machen und voila...sie Lebt
happy.gif

auf der box war vorher Gemini 4.7 drauf und nun eveloution 2.7 (übers netz geladen und dann geflasht) ob der trick auch mit anderen images geht kann ich nicht sagen aber nun lauft die kiste wieder... __________________

ovo sam kopirao sa jednog drugog Nemackog foruma ali ne kapiram bas najbolje ovaj Nemacki mada u njoj zivim ali ne dugo..
I valjda je sve objasnjeno ..ali ne meni..

 
AW: dm500s_clon

probaj sa starijom verzijom dream-upa!iskljuci ga iz struje najpre,posle povezi sa nul modem kablom,odcekiraj kvacicu kod"use network",proveri jeli dobro kom port upisan!stisni connekt,pojavi se poruka"Connection prepared - now switch on the dreambox"!sada ga ukljuci u struju i trebo bi da ide!ako ne,probaj sa nekim drugim racunarom da ga spojis,nadji drugi kabal za napajanje resivera,probaj sa drugim serijalnim kablom!
 
AW: dm500s_clon

Hvala na odgovoru Paradox_ Veruj mi da sam probao i imam 2 serialna kabla a na racunaru imam mislim 3 razlicite verzije dreamUP ali bezuspesno..Sve radim kako si vec napisao li kad ukljucim u struju ona skala polako pozeleni sto je mislim normalno ali nije normalno da najzad uspostavi kontakt vec samo ceka....bezuspesno..
 
AW: dm500s_clon

probaj sa ovim dream-upom!jesi li u mogucnosti da nabavis drugi kabal za napajanje strujom od nekog,cisto da iskljucis tu mogucnost,zna cesto da bude problem taj adapter,narocito kada se flashuje,dreambox vuce vise struje nego u normalnom radu!
 
AW: dm500s_clon

Nece pa nece ..Nabavio sam i kabal ali nista ...Onaj tip svaba Holzi sto ih popravlja ga je pogledao i vratio!!!Mada nisam siguran da li ga je uopste i pogledao jer ga je vratio sutra dan kaze da pretpostavlja ali nije siguran da mu je otisla neka platina???I dalje kaze da mu je uradjen jtag i da mu je menjana mac adresa samo nemam pojma ko bi to mogao jer ja nisam????:( i da mu ne radi snitstele ako dobro razumem to mu je citac karti???ili me ispravite ako gresim???A nikad nisam stavio bilo kakvu kartu u njega ..A resiver sam kupio nov zapakovan...Dobro na kraju kaze da ako je platina reparatura nije rentabilna???
Sta vi mislite???
Veliki pozdrav..
 
AW: dm500s_clon

ako imas unimer izmeri napon na konektoru spoljnog ispravljaca kad je izvadjen iz dream-a pa vidi da li imas jednosmerni napon DC 12-14V. moze se desiti da je napon ispravljaca prenizak zbog nekog kvara!odspoji antenski kabal i probaj da upalis dream bez njega, da vidis da li ima sliku (dream logo) na tv-u, jer ti mozda motor(ako ga imas) vuce previse struje ili je u kratkom spoju usled kvara!probaj i ovo - postoji i zastitna dioda (u kontra smeru) na ulazu iz ispravljaca u dream, pa mozda probas i da nju odspojis ako je dobila otpor .... (treba da je R reda Mohm-a u neprovodnom smeru). ovo meris samo kada je iskljuceno napajanje !ja ne znam drugo sta jos moze da bude,mozda je taj u pravu za tu platinu,sada je pitanje da li je to tacno i koja je i isplati li se popravka!a to za mac adresu,mozda taj misli da je origiinal dm500,nisu im isze mac adrese originalu i klonu!

ako je neki veci kvar,neverujem da se popravka isplati...imas sada ove novr 500 hd,800 hd 8000 hd...pa izaberes jedan!:emoticon-0167-beer:
 
AW: dm500s_clon

Nemam taj unimer a i da imam sumnjam da bih nesto uspeo..:(
U svakom slucaju hvala vam na trudu da pomognete..
Ovaj tip se zove Hozwurm0101 deluje sasvim u redu i sa ovog foruma je...
Doduse malo naplacuje ali nije strasno samo sto u mom slucaju nije nista pomogao..
Mada i dalje mislim da me nije prevario.....
Imam ja u mojoj sobi dm800hd a ovj 500s je biio u decijoj ..mada sam i tu nasao alternativu!!!!
Veliki pozdrav svima:good:
 
Zurück
Oben