Information ausblenden
Das Digital Eliteboard ist ein Kostenloses Forum. Wenn du alle Bereiche sehen möchtest oder Fragen hast, musst du dich zunächst Registrieren.

Jetzt Registrieren

DigitAlb zgjat kontraten

Dieses Thema im Forum "DigitAlb" wurde erstellt von Bessat, 6. Januar 2011.

 1. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.524
  Zustimmungen:
  744
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  Platforma Shqiptare Pay-TV DigitAlb zgjat kontratën për kapacitetin në satelitin 16 gradë në lindje të Eutelsat

  DigitAlb, platforma Pay TV leader në Shqipëri, njoftoj sot se ka siguruar burimet e saj satelitore për trasmetimet dixhitale me Eutelsat Communications (Euronext Paris: ETL) deri në Qershor të 2020. Kjo shoqëri ka shtyrë dhe për tre vite kontratën e saj me Eultelsat për pese traspondera në satelitin16° në lindje, ku operojnë platformat më të mëdha rajonale.
  Platforma Pay TV DigitAlb, e lançuar në Dhjetor të 2004, transmeton një shumëllojshmëri kanalesh shqiptare dhe ndërkombtare, dhe bashkepunon ngushtë me paketat sportive SuperSport Shqipëria për mbulimin e ndeshjeve Premium të futbollit e të basketbollit, si dhe të garave Grand Prix. High definition është një element i fuqishëm, me paketën premium HD i përbërë nga tetë kanale HD, që i shtohen 54 kanaleve premium dhe 5 kanaleve SuperSport. Platforma numëron më shumë se 300.000 abonentë satelitore në Shqipëri e në të gjithë Europën, dhe rreth 100.000 të tjerë tokësore.
  Alban Jaho, drejtori i përgjithshëm i DigitAlbit është shprehur se: "Kjo marrëveshje e re siguron transmetimin satelitor cilësor të DigitAlb për një periudhe kohore afatgjatë, e cila përbën një hap shumë të rëndësishëm për të ardhmen. Ne kemi një mundësi të shkëlqyer për të lançuar kanale të reja HD dhe për një përmirësim të përgjithshëm të shërbimeve kundrejt abonentëve. Së shpejti Digitalbi do të transmetojë më shumë kanale në formatin MPEG4 se në MPEG2 duke rritur kështu efikasitetin e përdorimit të kapacitetit satelitor. Ne jemi të bindur se marrëveshja e sukseshme midis shoqërive tona do të kontribuoje për një të ardhme të vazhdueshme të shkëlqyer për transmetimet dixhitale në rajon."
  Andrew Wallace, drejtori komercial i Eutelsat, u përgjigj se: "Angazhimi afatgjatë i DigitAlbit për kapacitet në satelitet Eutelsat ankoron më tej këtë pozicion si pikë referimi për transmetimin dixhital në Ballkan. Ne jemi të kënaqur të shoqërojmë zgjerimin e klientëve tanë Pay TV dhe të përmbushim nevojat e tyre për kapacitete në rritje, duke përfshire dhe kalimin e tyre të shpejtë në një mjedis HD."
   
  #1
 2. gangsta11
  Offline

  gangsta11 Newbie

  Registriert:
  19. November 2008
  Beiträge:
  23
  Zustimmungen:
  0
  Punkte für Erfolge:
  1
  AW: DigitAlb zgjat kontraten

  mirmrama..e kam ni pytje..qe ni jav spom bajn kanalet e digjit alb..edhe reserveri qe dy dit nuk po ban ma connected..:( e kam reserverin proview plus 501 usb..!flm per ndihm..:)
   
  #2

Direkt Antworten

Überprüfung:
Der Entwurf wurde gespeichert Der Entwurf wurde gelöscht

Diese Seite empfehlen

OK Mehr information

Diese Seite verwendet Cookies. Mit Ihrem Klick auf OK stimmen Sie der Verwendung von Cookies zu. Andernfalls ist die Funktionalität dieser Website beschränkt.