Information ausblenden
Das Digital Eliteboard ist ein Kostenloses Forum. Wenn du alle Bereiche sehen möchtest oder Fragen hast, musst du dich zunächst Registrieren.

Jetzt Registrieren

Digitalb prej vitit 2012 vetém ne MPEG4

Dieses Thema im Forum "DigitAlb" wurde erstellt von doni, 1. Oktober 2010.

 1. doni
  Offline

  doni Hacker

  Registriert:
  13. März 2009
  Beiträge:
  446
  Zustimmungen:
  20
  Punkte für Erfolge:
  18
  Pérshendetje.
  Digitalbi e ka lajmru qe prej vitit 2012 do i tranferojn kanalet vetém ne formatin MPEG4 qe d.m.th duhet patjeter me marr decoderin KAON.
  Kshtu qe nese e boj kit atehere pa mua. fatkeqsisht duhet mu nda nga Digitalb.
   
  #1
 2. kodiak
  Offline

  kodiak Hacker

  Registriert:
  6. Oktober 2008
  Beiträge:
  301
  Zustimmungen:
  34
  Punkte für Erfolge:
  28
  AW: Digitalb prej vitit 2012 vetém ne MPEG4

  Bashk me mua....nuk kam nevoj per 10 kanale me lajme bajate e disa tjere me filma te viteve 80-90,dokumentare te killavt e kudi se qka.....me qet politike ka me dal bankrot ky digitalb shum shpejt.
   
  #2
 3. benist
  Offline

  benist Ist gelegentlich hier

  Registriert:
  31. März 2009
  Beiträge:
  33
  Zustimmungen:
  2
  Punkte für Erfolge:
  8
  AW: Digitalb prej vitit 2012 vetém ne MPEG4

  o xxxxxx digit albit xxxxxxx kanalat kurre ska me ble reciver kaon
   
  Zuletzt von einem Moderator bearbeitet: 1. Oktober 2010
  #3
 4. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.529
  Zustimmungen:
  745
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: Digitalb prej vitit 2012 vetém ne MPEG4

  nuk dine si me i shit kaon hd reciverat cka i kane dhe e kane zgjedh kete menire... por edhe une mendoj se shum klient do te humbin me kete menire...por vetem nese bejn paring nese jo atehere nuk besoj se shum kane recivera HD por nuk besoj se edhe ne Shqiperi, Kosove, Maqedoni etj....
   
  #4
 5. Gonipower
  Offline

  Gonipower Ist gelegentlich hier

  Registriert:
  28. Januar 2009
  Beiträge:
  60
  Zustimmungen:
  11
  Punkte für Erfolge:
  8
  AW: Digitalb prej vitit 2012 vetém ne MPEG4

  Une mund te theme vetem bay bay DigitAlb dhe shko ne ferre, rrnoft Tring TV

  Une per vetem kame Vu+ DUO dhe Dreambox 800HD dhe me asnjerin nuk mund te shikoj ato 2 Kanalet qe Transmetohen qe tash ne Formatin MPEG4.

  Mendoni qfare kompanie eshte Sky Gernan dhe nuk ua bene klientve te vete kete edhe pse Gjermania ka mbi 80 Milion banore kurse Digitalb me 7 Milion Banore don me dale me e meqme dhe me ja vu Drynin Kompanis se vete.

  Ju pershendet Gonipower
   
  #5
 6. fushkrujs
  Online

  fushkrujs Guest

  AW: Digitalb prej vitit 2012 vetém ne MPEG4

  Pershendetje Goni

  Kompania Sky nuk mund ti bej keto lojra se ka ligje ketu ne gjermani prandaj se nese kishin mundesi e kishin ber me vak,
  kurse DGA e ben se ne Shqiperi echt Ligji i pares e luajn me poppullin si te duan e do e bejn kete perher e DGA nuk vdek se nese nuk e blen ti e blen dikush tjeter budallejn ka Gjithkund.
   
  #6
 7. doni
  Offline

  doni Hacker

  Registriert:
  13. März 2009
  Beiträge:
  446
  Zustimmungen:
  20
  Punkte für Erfolge:
  18
  AW: Digitalb prej vitit 2012 vetém ne MPEG4

  Si p.sh lojrat Kombtare Shqiptare.

  Ku ka ne Boté qe nuk i transmeton kanali shtetéror... askund perveq ne Shqiperi, TVSH nuk i transmeton kjo éshté Busines per mua me qense se gjith e paguajn taksat ne shqiperi.
  Por per ta shikuar Futballin duhet pas Digitalb, kshtu qe femijet tan po nuk e paten prinderit Digitalbin deri von nuk e njohin kometaren, e kshtu qe nuk quditna qe Shqiperia kur nuk po shkon kualifikime direkte ne Boteror apo Euro. Eshté me te vertet per te ardhur keq qe ligji eshté Leku...

  Ktu ne Gjeramani kur te luan kombetarja 3 dit para ndeshjesh i tranfertojn edhe i njoftojn mir Shtetasit Gjerman se kush do luaj apo ndonje info per lojatret. Veq kshtu lujan shkojn Komtaret me vullnet perpara.

  Ishalla mledhim men....
   
  #7
 8. kodiak
  Offline

  kodiak Hacker

  Registriert:
  6. Oktober 2008
  Beiträge:
  301
  Zustimmungen:
  34
  Punkte für Erfolge:
  28
  AW: Digitalb prej vitit 2012 vetém ne MPEG4


  Ne satelit e ke TVSH ne dy kanale njeri eshte TVSH dhe tjetri TVSH TOKSORE dhe ne kete te dytin i ke ndeshjet e kombetares,ndeshja e fundit me bosnien u transmetua...Ndersa ne shqiperi gjitashtu transmetohen ne toksore te gjitha ndeshjet e kombetares.
   
  #8
 9. doni
  Offline

  doni Hacker

  Registriert:
  13. März 2009
  Beiträge:
  446
  Zustimmungen:
  20
  Punkte für Erfolge:
  18
  AW: Digitalb prej vitit 2012 vetém ne MPEG4


  Shova te nje shok nga Shqiperia me shiku lojen por qudi te ai tvsh Tranfertojke Film !!!! Kshtu qe metem pa e shiku lojen kombtare....
   
  #9
 10. fushkrujs
  Online

  fushkrujs Guest

  Dhe ne vendet e tjera per vec kanalet shteterore te Gjermanis nuk i kan te drejten qe ti transmetojn ndeshjet per pun licence ose kan vetem te drejten te transmetojn ndeshjet qe luajn ne shtepi si pershembull Italia,
  Rai transmeton ndeshjet vetem qe luhen ne Itala e nese Italia Luan jash Kriptohet Rai,sic e Thua dhe ti pun Bisnesi Paraja mik mreteron gjithcka:emoticon-0122-itwas

  e cuditshme kjo gje se ne kanalin e TVSH te DGA ato e transmetojn ndeshjen dhe kjo eshte e sigurt.
   
  Zuletzt von einem Moderator bearbeitet: 6. Januar 2013
  #10
 11. doni
  Offline

  doni Hacker

  Registriert:
  13. März 2009
  Beiträge:
  446
  Zustimmungen:
  20
  Punkte für Erfolge:
  18
  AW: Digitalb prej vitit 2012 vetém ne MPEG4

  Edhe 1 Vit e 4 Muaj. Keni kujdes kush e vazhdon Abonimin.

  Mua me skadon ne muajin Prill kshtu qe duhet kam kujdes mos me vazhdu pér 1 vité se nuk me vlen Abonimi mas 2012, kshtu qé 4 muaj me shkojn huq.

  Por ka shum veta qe i skadon ne vitin e ardhshém ne Qershor,Shtator etj. Pa informata mos gaboni me vazhdu per 1 vit se po ju detyrojn me marr Docoder KAON.
   
  #11
 12. murati
  Offline

  murati Super-Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  27. März 2008
  Beiträge:
  7.742
  Zustimmungen:
  4.402
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Reitten
  Ort:
  Digital-Eliteboard
  AW: Digitalb prej vitit 2012 vetém ne MPEG4

  kann hier mal einer auf deutsch schreiben um was es genau geht..
  mein albanisch is einbisschen eingerostet..:emoticon-0111-blush
   
  #12
 13. fushkrujs
  Online

  fushkrujs Guest

  AW: Digitalb prej vitit 2012 vetém ne MPEG4

  So lange das du nicht rostes lol,

  es geht nur um das panikmachen das Digitalb ab 2012 auf Mepg 4 umschaltet.
   
  #13
 14. biha
  Offline

  biha Freak

  Registriert:
  24. April 2009
  Beiträge:
  215
  Zustimmungen:
  106
  Punkte für Erfolge:
  43
  AW: Digitalb prej vitit 2012 vetém ne MPEG4

  radi se o produzenje ugovora sa digitalalb.kazu da Digitalalb od 2012 mogu pratiti samo sa MPEG4.preporucuju da ne produze ugovor za jednu godinu,jer ce biti prinudeni da kupuju nihov reciver?samo se radi o oprezu?
   
  #14
 15. Andi31
  Offline

  Andi31 Ist gelegentlich hier

  Registriert:
  3. Oktober 2010
  Beiträge:
  56
  Zustimmungen:
  9
  Punkte für Erfolge:
  18
  Ort:
  Shqiponja
  AW: Digitalb prej vitit 2012 vetém ne MPEG4

  was für eine sprache ist das ? ich weiß das hier nur albanisch aufgeschrieben ist danke


  mfg Andi31 :)
   
  #15

Direkt Antworten

Überprüfung:
Der Entwurf wurde gespeichert Der Entwurf wurde gelöscht

Diese Seite empfehlen

OK Mehr information

Diese Seite verwendet Cookies. Mit Ihrem Klick auf OK stimmen Sie der Verwendung von Cookies zu. Andernfalls ist die Funktionalität dieser Website beschränkt.