Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

ALBSAT

Bessat

Best Member
Boardveteran
Registriert
21. November 2008
Beiträge
1.484
Reaktionspunkte
737
Punkte
273
Ort
MediaWelt
Albsat platforma më e re në treg

ALB SAT u themelua në vitin 2019, me pjesëmarrje 100% nga investitorë shqiptarë. Albsat ju dhuron eksperiencën unike të shijimit të televizionit falë larmishmërisë së kanaleve për të gjithë familjen dhe produksioneve 100% shqiptare.
Albsat me qëllim të lehtësimit të jetës dhe argëtimin pa limit, ofron shërbime të avancuara të platformës satelitore.
Njëkohësisht me të gjitha kanalet që gjenden në Albsat, ajo bashkon të gjitha trevat shqipëtare si Shqipëri, Kosovë, Maqedoni dhe Mal të Zi.
Ne sigurohemi që ju të qëndroni të frymëzuar, të informuar dhe në kontakt si kurrë më parë, me shërbimet tona të avancuara. Albsat ofron produkte innovative dhe me një cilësi të lartë shërbimesh.

Frekfencat:
11139 H 30000 3/5
DVB-S2/8PSK
MPEG-2
MPEG-4

Kanalet Free per moment ne kete frekfenc jane: Klan Kosova, ABC News, Tring Histori, RTK 1, ARTKINO 1, ARTDOKU 1 dhe 2, Top Channel, Top News, dhe Gurmania Channel

11400 V 13845 3/4 te njejten frekfenc me Tring Digital eshte kjo.
DVB-S2/8PSK
MPEG-2
MPEG-4
 
Zuletzt bearbeitet:
Ja vlen per 49euro ne vit
por sishte per ne diaspore
me sa e kam kutuar une
 
Zurück
Oben