Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Settings za Dreambox E1 / E2

AW: Crnagora94 Settings za Dreambox E1 / E2

ko mi moze objasniti i staviti link kako da ubacim ove settings u novu dream 800 ??

ja sam ovo prije procitao ali ne pise nista za settings?

i jos pitanje:

ov sa "blue panel" ne ide kod mene. kad kod mene stisnem plavo dugme samo dode ove mogucnosti:

1. Ausschalttimer
2. Grafisches Multi EPG
3 Genuine Dreambox

Mozda je kod ovi novi resivera E2 drugacije??
 
AW: Crnagora94 Settings za Dreambox E1 / E2

super je ovo objssnjenje.

ALI

sad samo downloadovo ovaj dreambox edit iz database i kad ga instaliro moj ANTIVIR mi neda da ga otvorim i pokazuje mi meldung:

Entweder Virus oder unerwünschtes Programm gefunden?

dali nisu sigurni ovi programi iz database??? neznam sta da radim<ß
 
AW: Crnagora94 Settings za Dreambox E1 / E2

mozes slobodno da skines..DB ima svoj Antivirus Program..
neki Antivirus Programi pokazivaju kao da ima tu nesto..
posto vecina toolova ima u sebi taj Program koji smeta AV Programima..
 
AW: Crnagora94 Settings za Dreambox E1 / E2

super...sad imam sve settings koje mi trebaju.

SAD ZADNJE PITANJE:

Imam sada ove settings od predraga (13,1 i 19,2) i sad sam dobio ove za 5 W od borka.

kako sad da spojim ova dva settings? ili kako da ubacim samo ovaj od 5 W?
Jer ako ubacim sad samo ovaj 5 W onda ce mi prepisati ovaj drugi settings i necu imati opet sve ili?

hvala
 
AW: Crnagora94 Settings za Dreambox E1 / E2

da bas tako..jedna Lista preklapa drugu..ostavi tu gdje imas vise
Satelita..a tu za 5..nadzi sam Kanale..i prebaci ih u Favorite..
 
AW: Crnagora94 Settings za Dreambox E1 / E2

problem mali:

sad sam hteo da na poziciji D napravim Atlantic Bird, pa da radim Suchlauf.

ALI nemogu nikako da na D neki novi satelit ubacim? Samo mi pokazuje A B C to sto je bilo Settings od predraga.

Kako sad na D postavim 5 W? Sve sam vec probo-
 
AW: Crnagora94 Settings za Dreambox E1 / E2

imali neklo ideju za ovaj problem??

ja sam probo ovako:

otvorio sam 2 puta dream edit. jednom otvorio setting sod predraga i jednom 5 W. pa sam napravio novi buket kod settings od predraga i poslje kopirao kanale iz setttings za 5 W. To je islo i sve mi je prebacio i u dm su untra..sakmo ostaju crni. nemogu da ga izaberem pod pozicijom D?
 
AW: Crnagora94 Settings za Dreambox E1 / E2

otvoris dreamboxedit, i onda otvoris onu listu gde ti je 13°,16°, i 19,2°. E onda kliknes gore na unos ili na import( nemacki ). Pa klikni na unos fajla korisnickih buketa. Onda izaberes listu 5° W i pozoves, markiras sta ti treba i pritisnes na proces. Nakon toga imas u tvojoj listi 13°,16°,19,2° i 5,0°. Nalazi si sa na dnu liste. Promenis kako tebi odgovara i posaljes u Dream.
 
AW: Crnagora94 Settings za Dreambox E1 / E2

Nazalost nisam uspio evo cjelo vrjeme sam probo.

kad izaberem sta hocu iz liste od 5 W onda importiram to sve. mogu naci 5 W desno na "buketi". Ali ako stisnem na jedan buket na primjer 5 W Fransat, nema nist ljevo pored na "TV koristicni buekt detail".
A skorz ljevo na listi "servisi" ist nigdje nema nista sa 5 W ??? Gori na "all satellites" ist samo mogu naci ona stara 3 a ovaj novi nikako.

u pomoc. :)
 
AW: Crnagora94 Settings za Dreambox E1 / E2

najbolje uradi kako je kolega @murati vec pisao. skeniraj 5w i dodaj rucno u favoriti.
 
AW: Crnagora94 Settings za Dreambox E1 / E2

hvala ali i to sam probo. sad nemogu da izaberem vise 5 W da bi ga mogao skenirati. samo ima 19,2 , 13 i 16. Prije nego sto sam ubacio settings mogo sam sve sat izabarti.

jeli to normalmo?
 
AW: Crnagora94 Settings za Dreambox E1 / E2

skini i raspakuj ovi satellites.xml i stavi u /var/tuxbox onda ce se opet pojavi
 
Zurück
Oben