Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Rugaminte la posesori de cartela AKTA

Black_Angel

Premium
Registriert
11. Januar 2008
Beiträge
926
Lösungen
1
Reaktionspunkte
221
Punkte
123
dupa cum am scris in titlul treadului asi avea o rugamite la posesori

cartelei de AKTA.

Am un coleg in Spania care poseda de cartela si acuma in data de10.09.
NU a reusit sa o actualizeze.

Mentionez NU are Receiver de AKTA.

Daca ati putea da informatii cum faceti sau procedati Voi ptr. Update
 
Zuletzt bearbeitet von einem Moderator:
AW: Rugaminte la psesori de cartela AKTA

Ce aparat are?Aproape toate aparatele care citeste max face si update .In caz ca aparatul lui nu face poate incerca cu un cam viacces cu ala merge 100%.Mai poate incerca pe aparatul lui daca lasa pe ProTv sau antena 1 citeva minute si pleaca sigur.
 
AW: Rugaminte la psesori de cartela AKTA

Akta cam are probleme la update dar päna acum a facut sau e nouä ?
Poate totusi tre sa dea un tel.sa intrebe ce si cum
 
AW: Rugaminte la psesori de cartela AKTA

apoi el foloseste cartea in Dream Box-

sa vad la sfirsit de saptamina daca dau de el, sa vad ce a rezolvat

in legatura de Modul Viacces si Neotion i-am spus deja , dar nu cred ca vrea sa investeasca mangoti :)


Totusi va multumesc ptr. informatii
 
AW: Rugaminte la psesori de cartela AKTA

salut, am un amic in ROMA/ITALIA , are cardul de AKTA pe un dm 8000 , aceeasi problema , o are la updatarea cardului , imi povestea ca uneori , se updateaza , pe neasteptate , foloseste cccam . poate , foloseste , informatia .
 
AW: Rugaminte la psesori de cartela AKTA

Pentru cardul AKTA via, indiferent daca e DM 500, 800 sau 8000, CCcam 2.1.1(si chiar mai vechi) nu face update lunar din data de 9 ale fiecarei luni. Cel mai sigur e sa instalati NewCS+MGCamd si in citeva secunde se face update. Apoi treceti iar pe CCCam
Pe DM500 (Pli, Gemini, Nabilo) recomand NEWCS1.65+MGCAMD1.31.
Pe DM 800 imagine GP 4.3 - NEWCS1.65+MGCAMD1.31.
Pe DM 800 imagine Newenigma - NEWCS1.62+MGCAMD1.30d.
Aceasta combinatie de emu deschide corect si TVRHD pe 16E.
Vizionare placuta!
 
AW: Rugaminte la psesori de cartela AKTA

apoi sa stii barghy- ca este o sugestie buna

numai din pacate eu nu pot sa o testez - ptr. ca personal nu am cartela :whistle2:
 
AW: Rugaminte la psesori de cartela AKTA

o sa incerc eu .Am instalat deja ce trebuie .Sa vedem pe data de 9 ale lunii.Mai am si cealalta varianta cu scam3.52.Am auzit ca si asta merge.
 
AW: Rugaminte la psesori de cartela AKTA

E adevarat ca merge si varianta cu SCAM 3.52 dar newcs+mgcamd face update in citeva secunde. Testati in data de 9 si spuneti cum e.
Succes !
 
AW: Rugaminte la psesori de cartela AKTA

salut barghy spunemi daca ai idee pt 800 si gemini 4.4 ce posibilitate ar fi (update AKTA) ,TVR (16E), ba chiar si SRG (HD SUISSE), nici acesta nu face update,cel putin nu pe gemini 4.4, am cartela doar de o luna
mersi mult
 
AW: Rugaminte la psesori de cartela AKTA

@max4you:
Pentru update la ce vrei tu foloseste NEWCS+CCCam (vezi ce combinatie gasesti pe server Gemini). Ideal ar fi Newcs 1.65 + MGCamd 1.31.
Succes!
 
AW: Rugaminte la psesori de cartela AKTA

hallo la toata lumea!

am citit aici despre actualizarea cartelei de max. am si eu un 8000 si ma chinui de aproape o luna cu actualizarile si nu-mi iese nici cum.

habar nu am ce sa mai zic. toata lumea spune caci , cu mgcamd130/newcs162 face au in citeva secunde. l-am lasat deschis peste noapte pe tvr1 si nimic. am incercat cu gbox (inainte am avut un 7000) care facea au pe 7000 iar pe 8000 nimic. am incercat cu newcamd, mgcamd si cu scam.

cu scam 352 imi deschide cartela in citeva secunde, dar nu face nici un update. tin sa va spun ca sint in sharing - eu iau dar de dat nu dau. cel care are serverul este un tip prima, dar pe mine ma apuca rusinea ca nu pot sa fac nimic. cind trec inapoi pe cccam in cccam.info imi spune ca nu se gaseste nici o carte in slot, iar scam-ul mi-o deschide in 2 secunde.

am instalat acum vreo citeva ore o imagine newenigma 2.8 si am experimentat cu diferite cam-uri.

daca ma puteti ajuta cu un sfat caci am ajuns cu nervii la pamint.

multumesc

crashbandicoot
 
AW: Rugaminte la psesori de cartela AKTA

salut ! eu am drem 800 si max tv cu GP4.4 si CCCam2.1.1, si e adevarat ca nu face AU ,dar asta se intampla cel mult o data pe luna , dar tinand cont ca posed un modul viaccess original (printre altele) cat si un rec (Vantage 7100S), nu ma mai complic si il las sa-si faca AU (la momentul respectiv) prin ele, si dupa aia iar nu am treaba cu ea o luna,
Eu de la tine am inteles ca si-a dat drumul cu SCAM si dupa aia nu merge in CCCAM?
Sau cum era exact? sau nu reusesti deloc?incearca cu o ieftinitura de rec sau modul viaccess?
 
Zurück
Oben