Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

RTS Sat, losa slika na 16 ost

dersate

Power Elite User
Registriert
28. Juli 2011
Beiträge
2.128
Lösungen
2
Reaktionspunkte
204
Punkte
233
Halo,

imam antenu 1m, i dobar box, ali samo na RTS Sat i HRTV4 ne mogu da dobijem dobru, cistu sliku? Dali jos neko ima smetnje na ta dva programa.

pozdrav
 
AW: RTS Sat, losa slika na 16 ost

probaj da se igras sa frekfencijom, to jest dva ili tri Mhz manuelno da dodas ili oduzmes i da li ce ti to pomoci.
 
AW: RTS Sat, losa slika na 16 ost

Hallo,

ne, to ne pomaze. Mene interesuje, dali jos neko ima isti problem? Jer samo na dva programa je slika povremeno veoma losa. Drugi programi su dobri.

pozdrav
 
AW: RTS Sat, losa slika na 16 ost

ako imas mogucnost da pogledas ovde da li bi ti to pomoglo??

Astra 3B @ 23,5°e

RTS Sat

11683 (V) 2734 5/6
DVB S QPSK MPEG4



a ovo ti je frekvencija za RTS na 16°
10720 (H) 27500 3/4
 
AW: RTS Sat, losa slika na 16 ost

Halo,

koliko je meni poznato, RTS Sat je prije nekoliko nedelja, ako ne i mjeseci napustio 23.5 Ost, i na toj frequenciji, ga nema? A na 16° Ost, je frequencija i kod mene ista. Ipak, hvala na pomoci.
Kao sto sam spomenuo u #3, bilo bi mozda od pomoci da se neko ko gleda RTS Sat, javi, i kaze dali ima iste probleme sa slikom kao i ja?

pozdrav
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: RTS Sat, losa slika na 16 ost

Halo,

iako je signal, 95% i kvalitet, 76%, na 10720 H 27500, slika ima cesto kao kocke, i ponekad je nema nikako, kao i ton?
Die Boxen sind, CT9100 - Opticum 9500 - Comag SL100 HD. Na sva tri Boxa ista stvar, losa slika?

pozdrav
 
AW: RTS Sat, losa slika na 16 ost

Posto im je frekvencija skroz niska, moguce da ti je lnb ako je quad ili quattro, stradao, odnosno da ti je smetnja posto je povremena, do nekog objekta (drvo ili tako nesto) u blizini.
Moguce da je u nekom slucaju i skretnica odnosno multisalter u prekidu, odnosno masa kontakt....
Iskljucuj jednu po jednu od navedenih gresaka...
 
AW: RTS Sat, losa slika na 16 ost

Halo,

zaboravio sam reci, imam antenu od 1m - Gibertini i motor Stab HH 100, antena je na krovu, nema nikakvih prepreka, i jos nesto, slika je na svim ostalim satelitima veoma dobra, samo na ta dva programa nije? Neznam sta je, mozda slab odasiljac signala kod RTS Sat, ali HRTV4?
Na svim ostalim satelitima su, signal i kvalitet izmedju: 99% - 86% i, 86% -68%.

pozdrav
 
AW: RTS Sat, losa slika na 16 ost

Halo,

poslije vise brisanja i ponovnog skeniranja frekvencije - 10720 H 27500, dobio sam konacno cistu sliku na RTS Sat i HRTV4. Ja sumnjam da je motor dobio malo lufta, pa se ne zaustavi gdje treba? Morat cu ga testirati.
Hvala svima na pomoci.

pozdrav
 
AW: RTS Sat, losa slika na 16 ost

Halo,

izgleda da nisam, jutros opet iste smetnje, ali sta dase radi, kako je tako je, morat cu izgleda da promjenim motor?

pozdrav
 
Zurück
Oben