Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

problem dm800se i nettv aplikacija

AW: problem dm800se i nettv aplikacija

cao drustvo! ja sam absolutni pocetnik oko dreama. i za molio bih vas ako moze neko da mi opisati kako da "flasham" novi softwear newnigma2 v3.3.2
trenutno je imam instaliranu ali neradi kako treba i zato bi hteo da je novo instaliram ali neznam kako :emoticon-0111-blush hvala vam unapred pozdrav djomla
 
AW: problem dm800se i nettv aplikacija

@djomla
1.pripremi nfi image raspakovan na deskop
2.nek resiver bude sve spojeno kao i kad gledas tv i naravno mora biti spojen na net
3.izgasi resiver iz struje
4.onaj gumb na resiveru pokraj dysplay drzi stisnut i ne pustaj
5.pali resiver u struju i jos ne pustaj gumb na resiveru,cekaj dok ti ne ispise ***stop*** i poslije toga ce ti ispisati IP ovih prvih 6 znamenki su kod svakoga iste a druge su kod svakoga razlicite 192.169.x.xx
6.kad vidis koji je IP otpusti ruku sa gumba,zapisi taj ip i sad ides dalje
7.na pc otvori i.explorer ili mozilu ili operu,ovisno sta koristis ,preporucam mozilu i upisi gori
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!
znaci onaj ip koji ti je na resiveru
8.sad si dobio sliku od svog resivera ,naravno unutarnju gdje je procesor,odes na dno na upload,kliknes
9.sad si dobio u prvom redu da pronadjes onaj svoj image sa deskopa gdje si ga raspakovao,pronadjes ga,kliknes na njega i ides na otvori i sad pricekaj dok krene proces ubacivanja image u resiver
10.kad dodje do 100% ides izgasiti resiver iz struje i pricekaj 10-ak sek i pali ponovo i eto novi image je tu i cijeli proces ti traje oko 5 minuta

Obratiti paznju koja je sim kartica u dreamu!
ako je sim 2.01 bijela sa zutim ispisanim slovima sim 2.01 tada se ubacuje image za clona sa oznakom ss76c
ako je sim ferrari ,koja je crvene boje onda se ubacuje image ss76FFv3

ili ako ubacujes original image prvo trebas ubaciti secondstage-dm800se-84 ako nije vec.

obratiti paznju prilikom odabira image da se ne bi desilo da je ubacen pogresan,pa ce ispisati eror na displey i poslije toga treba ici na ozivljavanje i ubacivanje image preko dream up

Ubacivanje image-a pomoću
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!
programa.
1. iskljuciti prijemnik iz napajanja,
2. spojiti prijemnik service mini kablom (po zelji i LAN jer tada ubacivanje ide puno brze),
3. pokrenuti DreamUp:
4. odabrati COM port 1 ili 2 (ovisno o tome koji je spojen na racunalo);
ako se koristi i LAN upisati IP adresu racunala i prijemnika, Kod mene na laptopu COM port 3
5. klik na ''Connect'' (''Trennen'') spojiti napajanje tj uključiti dreambox pozadi i sacekati:
6. nakon sto je Loader prenesen u prijemnik kliknuti na ''Flash'' (''Box
flashen'') i odabrati image koji se zeli stavit u prijemnik:
7. sacekati da se image ucita i instalira:
8. nakon uspjesno ubacenog i instaliranog image-a kliknut na OK, zatim
na ''Disconect'' (''Beenden''), iskljuciti prijemnik iz napajanja,
iskljuciti Null modem kabel te ponovno ukljuciti prijemnik:
Pozdrav
 
AW: problem dm800se i nettv aplikacija

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

Zdravo!!

Ovde imas uputstva za enigmu 1 mada je proces isti i za enigmu 2 i listaj stranice i postove ovo ce ti dobro doci!!

https://www.digital-eliteboard.com/showthread.php?67076-Dreambox-tutorijali-%28upute%29-by-macro1-E1

Ovde imas i video uputstvo!!

https://www.digital-eliteboard.com/...eitung-500HD-800HD-800seHD-und-8000HD-Clone!!

Neznam koji image imas na boxu ali ako je stariji seconstage bottloader mozda ces imati malo komplikacija ako ne sledujes uputstva...

Ovde imas treiber (drajvere)za usb i jos dosta toga)

https://www.digital-eliteboard.com/showthread.php?165237-Serielles-Flashen-mit-DreamUp

https://www.digital-eliteboard.com/showthread.php?148116-Tools-DM-800se-HD-Clone!

Image za tvoj box iz datenbase!!

Link ist nicht mehr aktiv.

Kao i moj image ako je sim 2.1 ako ti zatreba i svidi!!

Link ist nicht mehr aktiv.

Kao i ako krene nesto naopako ovde imas i programe kao Dreamup za clone i bottloader secondstage..

Link ist nicht mehr aktiv.

Kad sve imas na pc botloader za box image kao i dreamup za clone onda mozes lepo da procitas i pogledas kako se to radi pa pocnes!!

Nadam se da sam ti koliko toliko pomogao!!

Svako dobro!!!
 
AW: problem dm800se i nettv aplikacija

hvala vam drusto na pomoci super ste! samo nemogu nigde naci upload gde si nabisao biljane pod brojem (8.sad si dobio sliku od svog resivera ,naravno unutarnju gdje je procesor,odes na dno na upload,kliknes) ja sam stvarno absolutni pocetnik 0 ahnung :wacko1:
 
AW: problem dm800se i nettv aplikacija

Pozdrav Raja pozdrav Majstori!!

Posle duzeg citanja i probanja i fleschovanja moga DM8000PVR-Orig. imam sledeci problem isti kao ove sve predhone kolege!!

Napravio sam listu kako ste vi opisali,
Ssve je bilo 2-nedelje super, odjednom nista sve mracno!

Svi su kanali u listi, ink.USER+Pass. ali ne ide nesto!
Dali ste sa ovim upoznati!

Nabacio sam novi gemini2- probao sam sa newnigma ili kako se ispravno pise neznam ni sam--> u svakom slucaju pretplatnik sam NETTV a imam crn ekran!

Zamolio bih vas da mi pomognete, zahvalan sam unaprijed za svaku instrukciju i uputu!!

Lijep pozdravi do citanja!!!

Mejdan
 
Re: AW: problem dm800se i nettv aplikacija

Kod mene radi sve kako treba? Neznam na kom si serveru mozda im je server pao.
 
AW: problem dm800se i nettv aplikacija

Hallo Raja!

Preko Aplikacije imao sam sve, ali prekoliste ne ide!!

Nije moguce server da padne vec 8-dana!

Na koji IP: Mislis -> kako i gdje ??

Zahvaljujem!!
 
AW: problem dm800se i nettv aplikacija

izinjavam se

za ovo ali sam istu listu ovdje skinuo

tamo se sve vidi
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: problem dm800se i nettv aplikacija

@mejdan
Nije lijepo da objavljujes ip adrese javno. Mozes poslati i na pm.

@saki
kada iscitas user i password imas i ip - adresu, tako da nemoras niodkoga trazit.
 
AW: problem dm800se i nettv aplikacija

Zahvaljujem se na odgovoru ali ne mogu nikako da razumim

@saki
kada iscitas user i password imas i ip - adresu, tako da nemoras niodkoga trazit.


gdje to stoji??

Zahvaljujem se
 
AW: problem dm800se i nettv aplikacija

JEP!

Zahvaljujem se na vasoj pomoci!!

USPIO SAM

ZAHVALJUJUCI SE Biljan na uputama


Jos jednom

SVAKA CAST MAJSTORI STE U SVAKOM POGLEDU
 
Zurück
Oben