Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Pitanje?

Misko

Ist oft hier
Registriert
17. April 2009
Beiträge
136
Reaktionspunkte
80
Punkte
28
Ort
Austria
Juce sam sa foruma skinuo novu seting listu, malo preradio po svom ukusu i ubacio u DB 500S...nakon toga htio sam da restartam box...dakle menü-ausschalten-neustarten ali jednostavno sve zasteka i imam crn ekran a zelena led lampica na boxu i dalje svijetli ali box ne pravi restart...na kraju jedina mogucnost je da izvadim steker iz struje i tako da startam.
Interesuje me da li se dosad kome takvo nesto desavalo i sta bi mogao biti uzrok tome jer me nervira...sve radi samo sto sam primjetio da dok prebacujem kanale cesto mi izadje poruka na pojedinim kanalima da"sender nicht gefunden"(neko vrijeme kasnije taj isti kanal prebacim i ide bez problema) i primjetio sam da vrijeme prebacivanja kanala na SKY puno duze traje nego obicno:emoticon-0106-cryin
 
AW: Pitanje?

Zdravo Jarane...

To moze da bude i do stettinga,ali probaj da Box na novo flesujes,i onda ubaci te settings ponovo..koji Ccccam koristis..???
 
AW: Pitanje?

Uhh toga sam se i bojao...bas mi se i neda da ponovo flashujem ali izgleda da mi nema druge...coristim cccam 2.0.11
kad smo kod cccama sta mislis da li bi na DB 500s dobro radio 2.1.3? ili da ostanema na prijasnjoj verziji
 
AW: Pitanje?

Pokusaj staru seting listu da ubacis, ako je jos imas. pa onda vidi dali je do seting liste. Ja sam presao sa 2.0.11 na 2.1.3 i mogu reci da sam zadovoljan.
 
AW: Pitanje?

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

e to mi nije palo na pamet da vratim staru setinglistu ali probacu...onda ako nista ne uspijem skinucu novu verziju cccam2.1.3 pa ponovo proba i ako nista ne bude pomoglo onda kao sto kaze murati nanovo flashen i gotovo

P.S. feedback slijedi veceras...
 
AW: Pitanje?

ma to nesto u toj listi nevalja,skini neku drugu pa ubaci,vise njih probaj pa koja radi dobro nju ostavis!a taj cccam 2.1.3,ja ga probao i nece da mi prepozna externi citac,neznam u cemu je fora!
 
AW: Pitanje?

Nakon svih probavanja sa starim seting listama i nova verzija Cccama ipak sam na kraju morao nanovo da flashujem i sad opet sve funkcionise...barem za sad;)

Hvala svima na podrsci i prijedlozima...
 
AW: Pitanje?

da je bilo do liste imao bi samo problem sa kanalima a ne i sa restartom resivera , sto se tice Flashanja dm500 nekad ima potrebu da mu se to uradi , zavisi koji image koristis , ja licno koristim gemini i sve ih povlacim direkt sa gemini servera jer je MAC OK , CCcam 2 1 3 sam skinuo odmah kad je izasao i nemam nikakvih problema sa njim
 
AW: Pitanje?

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

neznam dali koristis serijalni externi citac,ja licno nisam ni imao nameru da stavljam 2.1.3 ali na pitanje jednog kolege,da li mi radi sa cccam-om 2.1.3 skinuo ga i probao i nijeislo,dalje nisam eksperimentisao,pa me isto zanima zasto neide,cfg je isti ko sto i bio!
 
Zurück
Oben