Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Kratke fudbalske vesti

AW: Kratke fudbalske vesti

Van Basten hoće na klupu Milana

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!
Legendarni Marko van Basten bi mogao još jednom da se nađe u Milanu, ovog puta kao trener, piše "Gazeta delo sport".
Odlazak Leonarda na kraju sezone se čini kao rešena stvar, najava za to stigla i iz usta Silvija Berluskonija, pa se već danima spekuliše o imenu njegovog naslednika. Spominju se Mauro Tasoti, Filipo Gali, Masimilijano Alegri i Frenk Rajkard.
Listi je pridodat još jedan bivši igrač "rosonera", a kako navodi "Gazeta" Van Basten je svojim prijateljima rekao da bi voleo da dođe na klubu svog bivšeg kluba.
Van Basten je do sada trenirao Ajaks i reprezentaciju Holandije
 
AW: Kratke fudbalske vesti

Dinamo - Hajduk: Policajcu ubačen topovski udar pod vizir

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!

U incidentima za vreme i posle fudbalskog meča Dinamo Zagreb - Hajduk Split teže su povređeni jedan policajac i dva navijača, lakše 18 policajaca i 18 navijača, a zagrebačka policija privela je 89 pristalica oba kluba, saopšteno je na današnjoj konferenciji za novinare.
Od 89 privedenih navijača 64 su bila domaći i 25 gostujući. Samo njih 48 završilo je kod sudije za prekršaje dok su ostali pušteni.
Četiri lica privedena su zbog posedovanja sredstava pogodnih za nanošenje povreda, 12 lica zbog posedovanja transparenata kojima se iskazuje ili podstiče mržnja ili nasilje, 15 lica zbog bacanja predmeta na teren ili u gledalište. Dvojica su privedena zbog pevanja pesama čiji sadržaj podstiče mržnju ili nasilje, dva zbog pozivanja i podsticanja na tuču, a 16 osoba je privedeno zbog učešća u tuči i napadima na službena lica.
Zbog uništavanja i oštećivanja inventara na stadionu i imovine u krugu stadiona privedeno je 19 lica, dva lica su privedena zbog narušavanja javnog reda i mira građana na naročito drzak način, a 11 lica je privedeno zbog vređanja i omalovažavanja policijskih službenika.
Iz preventivnih razloga, zbog vidljivog uticaja alkohola, privedeno je 17 osoba, a protiv jednog lica je podneta krivična prijava zbog posedovanja droge.
Sredstva prinude korišćena su prema 17 lica, a u šest odvojenih slučajeva korišćena su sredstva prisile prema masi navijača.
U neredima, u subotu, jedan policajac je ostao bez oka, uz probijenu bubnu opnu kad mu je nepoznati napadač ubacio topovski udar pod vizir šlema, a jedan navijač dobio je metak u prsa kad je u grupi napao službeno vozilo i policajce u njemu. Policija na osnovu video-snimaka traži onog ko je povredio policajca.
Spaljeno je i šest automobila, a velika šteta napravljena je i na stadionu gde su navijači Dinama kidali, bacali i palili sedišta.
Nasilje navijača osudili su predsednik Ivo Josipović, premijerka Jadranka Kosor, ministar unutrašnjih poslova Tomislav Karamarko i gardonačelnik Zagreba Milan Bandić koji je pozvao institucije države da učine sve da se spreči huliganstvo navijača.
 
AW: Kratke fudbalske vesti

Joakim Lev ne vodi Kuranjija na Mondijal

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!

Selektor fudbalske reprezentacije Nemačke Joakim Lev objavio je danas da u državnom timu "pancera" na šampionatu sveta koji, će biti održan u Južnoj Africi od 11. juna do 11. jula, neće biti napadača Šalkea Kevina Kuranjija.
Kuranji je sezonu na izmaku odigrao u fantastičnoj formi postigavši 18 pogodaka za tim iz Gelzenkirhena, pa su novinari očekivali da ga selektor Lev vrati u reprezentaciju.
Ubojiti napadač je izbačen iz državnog tima pošto je na kvalifikacionom meču protiv selekcije Rusije napustio stadion u znak protesta što ga je Lev ostavio na klupi za rezervne igrače.
Na Mondijalu u Južnoj Africi Nemci će igrati u D grupi sa reprezentacijama Srbije, Gane i Australije
 
AW: Kratke fudbalske vesti

U Romi vlada neverica zbog meča Lacio - Inter

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!

Direktor fudbalskog kluba Roma Đan Paolo Montali bio je najkonkretniji u osudama načina na koji je odigran prvenstveni meč između Lacija i Intera.
Gosti iz Milana su slavili sa 2:0 zahvaljujući golovima Samjuela i Mote, a ono što je Montalija i sve pristalice "vučice" posebno pogodilo jeste indolentno ponašanje igrača Lacija, te navijanje domaćih tifoza koji su sa tribina zdužno zagovarali poraz voljenog tima a po okončanju meča burno proslavili činjenicu da je Roma sve dalje od titule.
"Nikada nisam ovako nešto video. Nisam ni sanjao da je ovako nešto moguće, čak ni pre nego što je sama utakmica počela. Mislim da su i Inter i njihov trener bili vidno osramoćeni onim što se dešavalo na terenu", rekao je Montali.
Đan Paolo Montali je svojevremeno bio vrlo uspešan odbojkaški trener, koji je Italijane odveo do dve evropske titule (2003. i 2005.) a sa Sislijem je došao do trofeja Lige šampiona. Njegov povratak velikoj ljubavi, fudbalu, dobio je u nedelju snažan udarac jer je uveren da se na terenu nije dešavalo baš sve u duhu sporta.
"Ne krivim Inter, oni nemaju ništa sa tim što se desilo, ali mislim da smo mnogo toga ovom utakmicom izgubili. Ne mi kao Roma, već pre svega sport i italijanski fudbal", zaključio je direktor Rome.
 
AW: Kratke fudbalske vesti

Roj Kin: Mnogi irski fudbaleri imaju problem sa alkoholom

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!

Legenda Mančester junajteda Roj Kin tvrdi da mnogi irski fudbaleri imaju problem sa alkoholom zbog čega rizikuju svoje karijere.
Bivši kapiten "crvenih đavola" je tokom svojih mlađih dana takođe znao da popije i boji se da je problem postao široko rasprostranjen.
"To je problem. On je tu, naročito među irskim igračima, ne mogu da ne primetim to. Tokom moje kratke trenerske karijere primetio sam da svaki incident koji je vezan za alkohol, obavezno bude sa nekim Ircem. To nam je u venama. Ja sam takođe imao problema sa pićem, ali sam to sve pripisao mladosti i nezrelosti. Hvala Bogu pa me je brzo prošlo", rekao je Kin.
 
AW: Kratke fudbalske vesti

Budućnost Intera je nezamisliva bez Murinja

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!

Marko Branka, direktor aktuelnog prvaka Itailje u fudbalu, poručio je da nema mesta glasinima da će Žoze Murinjo na kraju ove sezone napustiti Inter.
"Ekipi ide jako dobro, naravno uz velike zasluge Murinja za sve što smo do sada ostvarili. On ima iskustvo, zna kako da vodi čitavu priču u ovom, ključnom delu sezone. A kada vam rezultati idu na ruku, jasno je da imate itekako razloga za entuzijazam", rekao je Branka, poželevši da nero-azuri dođu do sva tri trofeja pred čijim su osvajanjem.
A kada je reč o odlasku portugalskog stratega, direktor Intera na ostavlja dilemu:
"I prošle godine se o tome pričalo. A on je srećan ovde, ostaće sa nama. Apsolutno je nezamisliva naša budućnost bez Murinja", naglasio je Marko Branka.
 
AW: Kratke fudbalske vesti

piksel.gif




Rafa Benitez hoće Marka Pantelića

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!

Kako prenose engleski mediji menadžer Liverpula Rafa Benitez zainteresovan je da na kraju sezone dovede napadača Ajaksa Marka Pantelića.
Srpski reprezentativac je na početku sezone iz Herte stigao u Amsterdam gde je u tek završenoj sezoni u Holandiji dao 20 golova.

I pored toga, Ajaks nije voljan da 31-godišnjem napadaču ponudi višegodišnji ugovor pa je Pantelić slobodan u izboru nove sredine.
Činjenica da bi na Enfild mogao da stigne bez obeštećejna, kao i da Liverpul baš i nije u finansijskim mogućnostima da kupuje neke druge fudbalere navela je Beniteza da u skorije vreme pokuša da ubedi Pantelića da se preseli na Ostrvo.
Liverpul od klasičnih napadača u sastavu ima samo Fernanda Toresa, pa će klub u svakom slučaju pokušati da prvenstveno pojača napadačku liniju u predstojećem prelaznom roku.
 
AW: Kratke fudbalske vesti

Murinjo: Ne pamtim da smo mi nekad nekog tuširali

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!

Trener Intera Žoze Murinjo se i dalje povremeno osvrne na eliminaciju Barselone u polufinalu Lige šampiona.
Poslednje što je Portugalac prokomentarisao jeste čuveno paljenje prskalica posle utakmice na Kamp Nou.
"Ne pamtim da je bilo koja ekipa u kojoj sam bio posle poraza sprečila protivnike da se raduju. Stvarno se ne sećam da smo ikada naterali rivale na tuširanje", rekao je Murinjo.
"Specijalni" je spomenuo i Buskecovu glumu.
"Ima i nešto dobro. Sada smo naviknuti čak i na igrače koji padnu na zemlju držeći se za lice, dok vire ka sudiji", rekao je Murinjo
 
AW: Kratke fudbalske vesti

piksel.gif




Blater: Rusija i Engleska glavni kandidati za 2018.

LONDON - Predsednik Međunarodne fudbalske federacije (FIFA) Sep Blater izjavio je da je veoma zadovoljan kandidatima za organizaciju prvenstva sveta 2018. godine, a posebno ga je impresionirala kandidatura Rusije. Predsednik FIFA je dodao da će prvenstvo sveta 2018. "gotovo sigurno biti održano u Evropi", a pored ruske, izuzetno mu se dopada i kandidatura Engleske.
 
AW: Kratke fudbalske vesti

Projektant: Maksimir mora da se sruši!

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!

Projektant Maksimira, arhitekta Branko Kincl je izjavio da bi stadion zagrebačkog Dinama trebalo srušiti, jer su sve tribine osim severa disfunkcionalne, prenosi hrvatski Tportal.

"Ništa osim obnovljenog severa nije funkcionalno. Atletska staza nije u standardu atletskih federacije, sve tribine osim zapadne su rađene za stajanje, ne zadovoljava se ni brzina punjenja i pražnjenja stadiona, kao ni zaštitne mere protiv zemljotresa", izjavio je Kincl za "Globus".
On je dodao da je najveći problem Maksimira to što je on "postao predmet kolektivne histerije" i da se o stadionu mora razgovarati stručno i suvislo. Kako navodi tportal.hr, prema Kinclovom projektu stadion izgleda drugačije nego danas, a on smatra da su radovi zaustavljani iz dnevnopolitičkih potreba.
"Stadion bi već završen da smo dobili domaćinstvo Evropskog prvenstva u fudbalu 2012. godine. Novi stadion bi trebalo da ima kapacitet 30.000 ljudi, što je za 20 hiljada manje od prvog projekta. Stadion se mora srušiti. Najveća greška je što nema krov, a niko pametan ne bi savetovao da se grade dve tribine bez krova. I onda svi pitaju zašto curi voda", rekao je Kincl i upitao koja građevina može izdržati 11 godina bez krova.
Kincl je izjavio i da je njegov projekat svae godine menjan.
"Nije to šnajderaj, pa se malo prošiti tu, a skrati ovde", prenosi tportal.hr reči arhitekte.
 
AW: Kratke fudbalske vesti

Ferguson Skolsu: Ja odlučujem kada ćeš u penziju

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!

Menadžer Mančester junajteda Aleks Ferguson priznao je da je uspeo da odvrati Pola Skolsa od ideje da se ovog leta povuče iz fudbala.
Iskusni vezni igrač aktuelnog prvaka Engleske želeo je da karijeru završi u svojoj 35. godini, no Škotlanđaninu se to nije ni malo svidelo. Nedugo posle njihovog razgovora Skols je produžio saradnju sa Junajtedom na još godinu dana.
"Rekao sam mu 'Ja odlučujem o tome kada ćeš u penziju. I dalje imaš odlične mogućnosti, a u tvojoj igri nema padova'. Naravno, u godinama u kojima je Skols, ili Rajan Gigs i Geri Nevil, prirodno je da postoji određen pad fizičkih mogućnosti, ali kod Skolsa se nije desilo ništa što bi umanjilo njegov doprinos na terenu", kaže Ferguson.
Strateg Junajteda dodaje da ne samo da je zadovoljan Skolsovom formom, već i njenim usponom.
"Pol je i dalje odličan na terenu, čak možda i bolji nego ranije zbog iskustva koje je sakupio svih ovih godina. On mnogo znači ovoj ekipi, a to je na primer moglo da se vidi u gradskom derbiju kada nam je pomogao da kontrolišemo zbivanja protiv Sitija", dodao je Ferguson, istakavši da potpuno razume Skolsovu raniju odluku da posle Evropskog prvenstva 2004. ne nastupa više za reprezentaciju.
 
AW: Kratke fudbalske vesti

piksel.gif




Jovetić: Hoću još tri godine da igram u Fiorentini

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!

Fudbaler Fiorentine i reprezentacije Crne Gore Stevan Jovetić spreman je da produži ugovor sa Fiorentinom do leta 2013. godine.
"Spreman sam da potpišem novi ugovor. Činjenica da se Fiorentina "kladi" na mene u budućnosti mi je vrlo važna i predstavlja mi veliki lični uspeh. Zadovoljni su mojim radom i rezultatima na terenu", rekao je Jovetić za Korijere delo Sport.

On je dodao i da mu se sviđa u Firenci i da je grad fantastičan.
"Ljudi znaju kako da se ophode prema tebi i ti im, logično i uzvraćaš tu ljubav. Ako produžim ugovor, biću vrlo srećan i to će mi puno značiti. U januaru se pričalo da sam ljut i da klub želi da me trampi za Antonija Kasana. To nije bilo tačno. Nikad nisam rekao da bi da odem", istakao je Jovetić.
 
AW: Kratke fudbalske vesti

Krojf: Mrzeo bih da igram kod Murinja

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!
Legendarni holandski fudbaler a potom i trener Johan Krojf otkrio je da mu se toliko ne sviđa način rada trenera Intera Žozea Murinja da ne bi uživao u fudbalu, da je mlađi i da igra u njegovom timu.
"Ne bih ga želeo za trenera. On je odličan trener ali loš primer. Kada se uzdignete i dođete do određenog statusa, imate veću odgovornost nego samo da pobeđujete. Fudbal je više od običnog rezultata, morate da naučite mlađe igrače pravilnom ponašanju i poštovanju", rekao je Krojf kojeg je verovatno isprovocirao Murinjov odnos sa nekim igračima, najpre sa Marijom Balotelijem.

Krojf je inače prošle nedelje imenovan počasnim predsednikom Barselone.
 
AW: Kratke fudbalske vesti

Venger još dve godine u Arsenalu

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!

Francuski stručnjak Arsen Venger odlučio je da produži ugovor sa Arsenalom na još dve godine, objavio je danas sportski sajt Gol.
Važeči ugovor sa "tobdžijama" Vengeru ističe juna 2011. godine, tako da će Francuz biti na Emirejtsu do 2013.

Vest će sigurno najviše obradovati navijače koji znaju da dva najbolja igrača Arsenala Sesk Fabregas i Robin Van Persi ne bi želeli da odu iz kluba ako bi Venger ostao.
Menadžer Arsenala će u oktobru napuniti 61 godinu, a u klubu je već 17 godina, tako da se s pravom očekuje da u Londonu i završi trenersku karijeru.
Očekuje se da Venger produži ugovor pre Svetskog prvenstva u Južnoj Africi, kao i da će mu se u dodatne dve godine povećati plata koja trenutno iznosi pet miliona funti godišnje.
 
AW: Kratke fudbalske vesti

"Crveni vitezovi" spremaju ponudu za Mančester junajted

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!

Grupa "Crveni vitezovi" je itekako ozbiljna i već se dogovorila oko osnovnih detalja svoje ponude za kupovinu Mančester junajteda, saznaje "Skaj sports njuz".

Kako prenosi "Skaj", sporazum je postignut na sastanku prošle nedelje, a razgovori se nastavljaju punom parom. Navodno je dogovoreno šta će svaki od "Crvenih vitezova" dobiti za svoju investiciju, ali se i dalje priča o datumu.
Prema poslednjim informacijama ništa se neće desiti do juna, ali se priprema prilično ozbiljna ponuda koja nije uzdrmana ni jasnim stavom porodice Glejzer da klub nije na prodaju.
 
Zurück
Oben