Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Kazna za skinuti film preko torrenta-od Falcom Investment AG

trupale

Freak
Registriert
4. Februar 2009
Beiträge
233
Reaktionspunkte
29
Punkte
88
Zivim u Nemacku. Danas mi je stiglo pismo Falcom Investment AG rechtsanwälte da sam skinuo jedan film preko torrenta i da su oni ovlasceni u ime njih . Da ne bi isao na sud da platim 850€ kaznu njima.
Stoji tacno koji film sam skinuo u koliko sati , datum i Ip adresa.

Sta mislite sta da radim. Jel neko imao ovakvo iskustvo.
 
Ako si skinuo neki film sto je zasticen pravom autora onda je najbolje da se raspitas kod advokata sta da se dalje radi.
 
pozz ni slucajno ne placaj to su prevaranti,samo ignoriraj postu ne javljaj se njima
posta ce dolaziti vise puta,bit ce i prijetnji sudom i advokatima itd ali ti ne odgovaraj na njihovu postu niti email,
jednostavno ignoriraj.i meni se to jednom desilo,sigurno godinu dan su mi slali postu i prijetili svim i svacim ja jednostavno nisam odgovarao na njihovu postu.
mafijaska posla, pozzz
 
najboljetije da odes u konsumentenschutz i poneses to pismo koje si dobio i oni ce ti sigurno znat vise rec o tome!!!!
 
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

pozdrav.
kao prvo nemoj nista platiti,jer ako ces platiti onda se priznao sa si skidao film.

ja sam predproslu godinu dobio isto takvo pismo jer sam skinuo pjesme preko torrenta.
kod mene smo tako rjesili problem:
isao sam k advokatu,njemu rekao da nisam skinuo pjesme,on je onda toj firmi koja zeli novac mene poslao"unterlassungserklärung" koje sam ja prije potpisao.i od onda(to je sad vec oko 16 mjeseci)nisam nista vise od te firme cuo.
i nista platio.
 
ko jos danas skida sa torenta on nije normalan,moj je jaran sa torenta prosle godine skinuo jednu pjesmu i hop 850€ weg.Ako hoces da skidas onda se prijavis na Usernext platis 9€ i skidas sa onom brzinom koju imas kuci, jedan film od 1,5 gb za 3 min. Napster,kino.to,toretn bitorent to je sve provaljeno
 
Zurück
Oben