Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Focus Sat

AW: Focus Sat

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!


emil 1- stiu foarte bine - unde ce este -

cred ca nu ne am inteles - Eu am 1° West , dar Omul cum Nu este multzumit vrea tot mai mult.

Si de ce sa nu orintez pe 39°E- ??- doar il am pe Dinsu cu cartela - care merge tot timpul

Am un T90- pe - Astra 23.5°- Astra- Hotbird- Eutelsat- Sirius- Thor-
gama mea de vazut este acoperita - dar cum am spus mai sus - daca cei de dincolo - transmit pe 39°E- si am ocazia sa vad si sa mont.- le pun pe amindoua - :)
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: Focus Sat

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!
Buna Hamax
M-am uitat mai atent la schema ta ce ai pus-o da nu inteleg
Pun 16 Lnb da nu pot sa le pun pe un cablu pe toate
Ma uit intr-o camera la 3 sat. ma duc in alta cam sa vad alti 3 si .....:JC_hmmm:
Asa mai bine pun un Diseq 1,2 cu 10 intrari si am 10 sat pe un cablu nu ?
 
AW: Focus Sat

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

Bunã emil1

Nu te-ai uitat ca lumea cred eu. Cã la DiseqC Spaun 420F vezi cã mai este o intrare liberã unde mai poti bãga 1 Cablu care vine de-la un DiseqC 4/1 asa cum le vezi de asupra.
LNB urilr albe sunt Singel, si ãlea negre Quatro.
Am scris eu cu un DiseqC Spaun 420 F si 4 DiseqC 4/1 poti sã vezi 16 Satelite.
Findcã la DiseqC sunt 4 intrãri dela LNB uri. si 1 iesire.
Asta o pui la Spaun 420F ca intrare, cã acesta iarã are 4 intrãri, în sensul acesta procedezi la toate DiseqC 4/1.
La urmã mai rãmîne o esire din Spaun 420F la care faci legãtura la Recul tã.

Schema aceasta functioneazã pentru un Rec. cu Singel LNB uri.
Dacã doresti mai multe Recuri în mai multe Camere tebuie puse LNB urile potrivite Tween sau Quatro si faci pentru fiecare legãturã acelas proces de mai sus descris.

Sper sã-ti ajute unpic.:good: :hell

Salut
 
Zuletzt bearbeitet:
Zurück
Oben