Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

DM8000 i DVI

lolex

Newbie
Registriert
19. November 2008
Beiträge
9
Reaktionspunkte
0
Punkte
21
Witam wszystkich. Od paru dni posiadam dm8k i mam pytanie odnosnie odbierania programow przez wyjscie DVI . Problem polega na tym ,ze moj odbiornik tv (lcd ale zaden HD) posiada rowniez wyjscie DVI i po podlaczeniu tych uzadzen odpowiednim przewodem pomimo proby z roznymi ustawieniami w DM (DVI,DVI-PC)obraz zostaje ciemny .Tym samym kablem lacze moj leptop z TV i nie ma problemu-obraz sam przelacza sie ze scart na dvi-pc.Nie wiem teraz czy to lezy w ustawieniach na DM ,a moze takim przewodem nie mozna wcale przesylac obrazu i tonu .(przewod byl orginalnie na wyposazeniu leptopa).moze ktos z was mia juz taki sam problem?
Z gory dzieki za porade.
 
AW: DM8000 i DVI

tym orginalnym kablem leci i obraz i glos , masz orginalne DVI do dreama i HDMI do TV , jezeli z HDMI znowu przejdziesz na DVI to automatycznie glosu juz nie bedzie a obraz powinien byc .
jedyne co mozesz zrobic to kabel DVI na DVI podpiac pod dreama i do TV a glos przes chincze albo optycznym do wzmacniacza !!

kabel z leptopa raczej nie bardzo bedzie pasowac do dreama , i uwazaj zebys nie zjaral zara dreama przez zly kabel.

albo orginalny albo z oby dwu stron DVI i glos osobno
 
AW: DM8000 i DVI

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!
problem jest w tym ze w moim tv nie posiadam hdmi wyjscia tylko dvi. kabel ktory posiadam jest z przejsciem dvi na dvi. byl on na wyposazeniu leptopa.po podlaczeniu leptopu sygnal w tv wskakuje sam automatycznie na DVI-PC i mam obraz. w DM mam tez mozliwosc ustawienia DVI-PC ,ale niestety obraz pozosteje ciemny i tv wcale nie reaguje. natomiast gdy ustawie w DM menü na DVI i nacisne na speichern zapamietuje to ustawinie ale na tv pokazuje sie informacja SCART 2. po wyciagnieci scart kabla znika obraz i dzwiek. odnosnie kabla z wejsciem i wyjsciem dvi bylem w saturnie in a dziale tv czegos takiego nie posiadaja tylko przy komputerach.
 
AW: DM8000 i DVI

potrzebujesz normalny einfachowy DVI kabel , porownaj sobie wtyczke DVI w dreamie z leptopem , napewno sie roznia

ty potrzebujesz takie cos DVI -I ( Dual link ) do dreama , ale nie wiem jaki do TV , bo nie wiem jaki masz TV
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!
 
AW: DM8000 i DVI

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!
dzieki za ta szybka i super odpowiedz . faktycznie orginalny kabel od DM posiada DVI-D (single link 18+1 pins).kabel z leptopu posiadaDVI-D(dual link 24+1 pins).Podejzewam ze w tym wypadku musze miec kabel z dwoma koncowkami single link. zaraz rozejze sie za tym w necie. zobaczymy gdzi cos takiego mozna kupic?. A narazie jeszcze raz dzieki za pomoc.
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: DM8000 i DVI

hallo czutok. chce tylko jaszcze raz podziekowac za pomoc. dzisiaj kupilem ten dvi kabel (single link z 18+1 pins) i faktycznie funkcjonuje. obraz nie do porownania z tym ktory wychodzil przez scart . dzwiek trzeba faktycznie podlaczyc przez cinch - inaczej nie chodzi.:emoticon-0150-hands
 
Zurück
Oben