Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Digitv

AW: Digitv

DIGI TV has changed revision of software in the cards so it will take some time to study the new algorithm to find the keys. DigiTV now uses ROM 110 AC8 (Nagra2). Digi TV tonight (last night) puts a new patch to nagra 2, so it will be tomorrow during the new key!!

das soll auf deutsch jesen- freie übersetztung


DIGI TV wurde auf Revision der Software in die Karten verändert, so dass einige Zeit, bis der neue Algorithmus Studie, um die Schlüssel zu finden. DigiTV verwendet nun ROM 110 AC8 (Nagra2). Digi TV heute (gestern Abend) stellt ein neuer Patch, Nagra 2, so wird es morgen in den neuen Schlüssel!
 
AW: Digitv

Sal
Nu stiu ce sa cred cu Ac 8 asta dar mai multi zic ca nu e incä cine stie cine a scoso eu personal nu am cum sa verific dar am gasit mai multe confirmatii de Ac 6

[ 17:52:02 ] [ Phoenix ] Normal RESET on node /dev/tts/0
[ 17:52:03 ] [ ATR ] T=1 1etu=8.68us Guardtime:11etu CWT:139etu BWT:15371etu WWT:153600etu
[ 17:52:03 ] [ ATR ] Historical bytes: D N A S P 1 1 0 R e v A C 6
[ 17:52:03 ] [ Loader ] Init Nagra card

Deci, AC6!

Multumesc lui airboy pentru postul si confirmarea lui
Oricum ceva va veni sigur
 
AW: Digitv Zile numärate

Stimate abonat,

Întrucât suntem permanent preocupati de optimizarea calitãtii serviciilor de care beneficiati, vã trimitem, atasat acestei scrisori, noua cartelã Digi TV Satelit.

Vã rugãm sã înlocuiti cartela de acces conditionat pe care o utilizati în prezent, cu noua cartelã.
Tot ceea ce trebuie sã faceti pentru a finaliza cu succes procesul de înlocuire, este sã scoateti vechea cartelã de acces conditionat din decodorul Digi TV (set-top-box) si sã introduceti în locul acesteia noua cartelã, atasatã acestei scrisori (conform imaginii alãturate).

Pentru a activa noua cartelã vã rugãm sã sunati la numãrul 031 400 4000, disponibil 24 de ore din 24, 7 zile din 7.

Din momentul activãrii cartelei veti beneficia de cel mai complet pachet de programe din oferta Digi TV Satelit – Extra Complet + Max Pack – fãrã sã plãtiti suplimentar nicio altã taxã. Acest pachet contine minim 80 de programe TV si va fi disponibil promotional timp de 30 de zile.

Important! Este necesar sã înlocuiti vechea dumneavoastrã cartelã, întrucât aceasta va deveni inactivã în perioada urmãtoare si nu veti mai putea urmãri programele Digi TV Satelit.

Totodatã vã rugãm sã ne returnati cartela veche în plicul albastru atasat scrisorii. Plicul este preplãtit, astfel încât nu veti achita nimic suplimentar. Trebuie doar sã îl depuneti la cel mai apropiat Oficiu Postal.

Pentru ca activarea noii cartele de acces conditionat sã poatã fi fãcutã în cele mai bune conditii, este important sã ne returnati cartela cea veche în plicul atasat, imediat dupã ce aceasta a fost înlocuitã.

Pentru informaþii suplimentare ne puteti contacta :
* telefonic la numãrul 031 400 4000
* în toate punctele de prezentã RCS & RDS.


Cu stimã,
RCS & RDS S.A.

Asa aratä o scrisoare de la Digi s-a inceput numärätoarea inversä
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: Digitv

Buna dimineata la toti
Ce se mai aude de digi au inceput sa schimbe cartelele
stie cineva ceva, cind va fi intuneric
numai bine iohann
 
AW: Digitv

Sal iohann

Deocamdata e liniste prea multa liniste ceva concrect nu pot sa zic dar va veni si ziua aia
 
AW: Digitv

Da se pare ca sa inceput schimbarea cartelelor N2
Se trimit prin posta sau se pot schimba direct la caseriile Digi
Prin posta se trimit un nou tip de cartela care ar avea un nou rom190 ce nu permite Cs dar prea multe nu se stie inca si sänt cu galben
E mai bine sa se schimbe la caserii pentru ca se primesc cele cu rosu care permit inca Cs
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!

Iar cartela asa
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!


Multumesc lui suporter pentru materialul pus la dispozitie de pe un alt forum de specialitate
 
AW: Digitv

Salut Emil
O sa mai dureze cu schimbatul in partea sucevei nu au inceput inca sa schimbe,, om trai si vom vedea
o zi buna
mfg iohann
 
AW: Digitv

Sigur anul asta nu se trece definitiv nici eu nu cred personal dar la anul cine stie cät va mai dura
Nici in Timisoara nu a inceput inca dar poti sa ceri la casierie

mfg.
 
AW: Digitv

chiar am citit , ca de la 1 Ianuarie 2010- o sa fie bezna -

au sa treaca pe nagra 3- care dupa cum se stie unca nu este spart
 
AW: Digitv

De trecut in N3 este deja doar ca nu au incetat in N2
De spart nu are cum nici Sky nu merge poate mai räu o sa fie cum e la Italieni
Vom träi si vom vedea :smoke:
 
AW: Digitv

Buna la toti
O sa vedem ce se va intimpla
daca are digi atätia bani sa schimbe
lasa sa schimbe , dar vor avea prob inca este criza fin.
majoritatea abonatilor sunt in (ausland) nu in tara, asteptam si vom vedea ce se intämplä.
O seara placuta la toti
mfg pipinu ( iohann)
 
Zurück
Oben