Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

DIGI TV - RSA si BK

Greetings ALL!

Contact me over PM! When need help in getting IRD (RS*&B*) data from receiver!

!All N3 Classic rom type 1xx/2xx/3xx welcome!

By3

####################################################


Salutări tuturor!

Contactati-ma pe PM! Atunci când au nevoie de ajutor în obținerea IRD (RS * & B *) date de la receptor!

! Toate N3 Classic ROM tip 1xx/2xx/3xx bun venit!

BY3
 
AW: Re: DIGI TV - RSA si BK

care e avantajul cartii rosii fata de cea galbena?
 
Re: AW: Re: DIGI TV - RSA si BK

Salut

Exista vreo posiblitate de a extrage bk si rsa dintr-un smart cam digi pentru dvb-c?

Am incercat sa il conectez la laptop, dar windows-ul spune ca nu exista driver valid si nu poate comunica cu acesta. Exista vreo posibilitate de a extrage binarul de pe cam fara driver-ul de windows?

Cartela pentru cam este verde pe o parte si albastru pe cealalalta parte. Modulul este CI+ si functioneaza corect pe TV, dar daca tot posed un DM7020hd de ce sa nu il folosesc , pentru canalele codate dvb-c.

Stiu ca se tot discuta despre satelit, dar pentru cei din Romania ar fi bine sa putem folosi cartelele pentru dvb-c.

Multumesc
 
Greetings-Salut!


@sandilau

First of all..DVB-C since use same pairing method like dvb-s...So You need to disassemble that CI module...and desolder your flash chip...without that u got very poor shance to get your IRD data...

Next..please drop me the card ATR over PM...need to check rom revision...because new ROM like 4xx (Mediaguard-Seca 3 hybrid cards) was not possible to start up over custom emu "at this time" ... (or maybe who know how to...will hold on information from us...)


Example of disassembled CI module:
1ayZhHr



~!Regards!~

By3
 
AW: DIGI TV - RSA si BK

@sandilau

First of all..DVB-C since use same pairing method like dvb-s...So You need to disassemble that CI module...and desolder your flash chip...without that u got very poor shance to get your IRD data...

Next..please drop me the card ATR over PM...need to check rom revision...because new ROM like 4xx (Mediaguard-Seca 3 hybrid cards) was not possible to start up over custom emu "at this time" ... (or maybe who know how to...will hold on information from us...)


Example of disassembled CI module:
1ayZhHr



~!Regards!~

By3[/QUOTE]
 
Re: AW: DIGI TV - RSA si BK

salut,
am si eu o conserva hss-1120 cu card n3 si vreau sa aflu rsa si bk.
daca ma poate ajuta cineva,
eu sunt din jud.Constanta
va multumesc

 
AW: DIGI TV - RSA si BK

Va salut, credeti ca am vre-o sansa cu acest model?
Cardul este albastru.

Sarbatori fericite!

2v2cwzp.jpg
 
AW: DIGI TV - RSA si BK

Salut, ok...multumesc pentru informatie
Ce ar trebui sa fac in continuare pentru a afla BK?
Multumesc
 
Re: AW: DIGI TV - RSA si BK

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

Salutare tuturor,

Am 3 probleme pentru care nu gasesc o solutie de ceva vreme:
  1. Acum vreo 2 ani am citit Bk si Rsa dintr-un 1160NA si folosesc cardul aferent (albastru) intr-un gigablue 800SE cu oscam. Odata la 2-3 luni cartela se bloca chiar daca este constant folosita in gigablue (alarma 9). Pina nu demult n-a fost nici o problma: avem si "conserva" (1160 NA) in functiune si mai puneam cartela in ea din cind in cind si sunam la hotline sa deblocheze cardul. De vreo luna conserva a murit subit: da cod de eroare 2222 pe display, deci nu mai pot debloca cartela. Am incercat sa sun la hotline si sa cer o re-activare in timp ce aveam cartela in Gigablue pe TVR1, dar cartela nu s-a deblocat. Intrebare: Oare am avut ceva setat incorect in oscam si de aceea nu am reusit sa tin cartela tot timpul in functiune in Gigablue?
  2. Asa cum am zis anterior "conserva" 1160NA da eroare 2222. Am JTAG ul la vedere. se poate face ceva? unde gasesc descrierea metodei si fisierul bin?
  3. am mai luat si un al doilea receiver pe acelasi abo: am primit un 5160NA si functioneaza OK. Intrebarea este daca as putea citi RSA-BK-ul din acesta?

Multumesc anticipat. Seara placuta si receptie buna tuturor,
mt76sat
 
AW: Re: AW: DIGI TV - RSA si BK

baga cartela in alta conserva digi si cere reactivarea la hotline,
nu-ti va deschide programele dar iti va activa cartela
 
Re: AW: Re: AW: DIGI TV - RSA si BK

Salut Mike30,

Ai dreptate. Multumesc pt idee. Am sa incerc imediat.

mt76sat
 
Salutare asa cum a spus colegul de mai sus se face reactivarea cardului in orice receptor de la digi tv.Cat despre receptorul 5160 da se poate de scos ce ai nevoie din el
 
Zurück
Oben