Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

DBox2- motor

mrkin

Ist gelegentlich hier
Registriert
14. Februar 2009
Beiträge
39
Reaktionspunkte
2
Punkte
28
Pozdrav svima

Htio bih da pit am dali neko moze da mi pomogne oko DBox-a2 i motora za antenu. Motorje postavljen i radi sa drugim resiverom odlicno. Sada bih htio da prikljucim antenu na DBox na koji sam ubacio enigmu(Kazu da sa enigmom motor dobro funkcionise zbog "Go to xx" funkcije).pitanje bi bilo: U kojem polozaju da ostavim antenu kada iskljucim stari resiver i kako da podesim Dbox tj kako da mu "kazem" gdje je antena kada ga spojim. Ukucao sam koordinate i Dbox okrece antenu ali nemogu da ga dovedem u taj neki pocetnui polozaj , tj. neki nulti polozaj odfakle bi resiver, pomocu go to xx trebao da sam nadje zeljene satelite. Ima li neko iskustva sa tim ili kakv savjet?

Hvala i pozdrav
 
AW: DBox2- motor

Hvala Sarma na odgovoru. To sam i probao ali nije islo. Kada sa starim resiverom okrenem antenu na Hot Bird 13° i prikopcam DBox , pa aktiviram go to xx funkciju pocne da okrece antenu ni sam neznam gdje. Ukucao sam koordinate mijesta gdje zivim ali nemogu da nadjem satelite. Rucno, znaci kada iskljucim Go to xx funkciju, nadjem, ali automatski ne ide.
 
AW: DBox2- motor

rucno mislis na diseqc 1.2....
a automatski na Usals...ili...
 
AW: DBox2- motor

rucno mislim na diseq 1.2 tj.kada moror okrecem lijevo desno resiverom nadjem satelit ali kada prebacim na go to xx okrene je skroz negdje drugo. Znaci kada iskljucim opciju go to xx i okrecem antenu, resiverom naravno, nadjem satelit.Memorisem ga i ukljucim go to xx i onda izaberem taj satelit koji sam nasao i memorisao "rucno" okrene je skroz negdje drugo
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: DBox2- motor

pa to sam radio da ustedim sebi trazenje svih satelita rucno. Mislio sam ako nadjem jedan satelit i memorisem ga da ce druge sam pronaci sa go to xx. A sta je usls?
hvala
 
AW: DBox2- motor

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!
geh zu (go to) je nulta pozicija...zato sa tim ne moze..
a gdje si izabrao diseq 1.2 pogledaj ima li usals opciju ( to je automatsko trazenje satelita ) ono sto tebi treba...
na nekim resiv. moras na svakom satelitu ukljuciti jednu od ove dvije opcije
da bi funkcioniralo..dakle ili diseq 1.2 ili Usals.....
 
AW: DBox2- motor

Prije svega hvala na pomoci Sarma.
A sto se tice te opcije usals morat cu pogledati. Trenutno resiver nije kod mene. Ali koliko se sjecam nisam nasao tu funkciju. Jeli bi mi neko mogao potrditi da dbox2 sa enigmom podrzava tu usals funkciju.

hvala
 
Zurück
Oben