Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

BK si RSA din HSS-1120NA cu cartela N3

WinRxp1024

Newbie
Registriert
2. Dezember 2010
Beiträge
2
Reaktionspunkte
0
Punkte
21
Va rog ajutati-ma si pe mine sa scot BK si RSA dintr-un HSS-1120NA cu cartela N3.
Ma intereseaza in mod special la ce adresa in memorie se afla aceste informatii.
Am identificat pinii de la STi5518, m-am conectat cu fire si jKeys.exe si totul e ok insa nu am jKeys.def pentru 1120NA si nu stiu la ce adresa in memorie se afla noile BK si RSA pentru cardurile N3.

Va multumesc.
 
AW: BK si RSA din HSS-1120NA cu cartela N3

Multumesc pentru raspunsul rapid.

Am vazut pe multe forumuri fisier denumit BK_si_RSA_pdf incat am crezut ca e acelasi si nu l-am mai downloadat. Abia acuma observ ca tutorialul de aici e diferit.

Din pacate 2 linkuri din document nu mai merg:
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!
Ar trebui updatate.

Dupa cum spuneam in primul post, receiverul meu este HSS-1120NA si are ultima versiune de soft pe el 1.37 (cardul este N3 si functioneaza fara probleme). Din pacate in jKeys.def acest receiver nu este prezent iar daca folosesc HSS-RSA sau Nagra3 (downloadat din alta parte) la adresa 0001D6BE am doar zerouri.

Dupa cum spuneam, jKeys.def nu e luat de pe acest site doarece nu merg linkurile, poate de aia nu merge.

Descrierea din tutorial este foate confuza la ultimul paragraf.

Eventual daca cineva a facut concret pe un HSS-1120NA rog sa ma ajute cu un sfat. Mai incerc si eu oricum...

Va multumesc.

Copy%20of%2005-Nagra3-BK.jpg



HSS-RSA.jpg
 
AW: BK si RSA din HSS-1120NA cu cartela N3

Hallo Winrxp1024,

Spune-ne si noua daca ai rezolvat problema si cum.


Plesuvu
 
Zurück
Oben